YÜKSEKOVA’DA İKİ DERNEK BİRDEN FAALİYETE GEÇTİ

17-10-2018
Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği ile Kadınlar Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği resmi formalitelerini tamamlayarak faaliyetlerine başladı.

.
Yüksekova ilçesinde iki önemli dernek daha faaliyete geçti.  Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak’ın katılımı ile açılışı yapılan törene çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı.
 
   Van İpek yolu üzerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği ile Cengiz Topel Caddesinde hizmete giren Kadınlar Toplumsal Destekleme ve Kültür Derneği yoğun ilgi katılımıyla açılışları yapıldı.
 
  Dernek açılış kurdelesini kesen, Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak’ın eşi Dr, Funda Toprak, İçişleri bakanlığı hukuk müşaviri Özlem bozkurt gevrek, Ankara Tiyatro Müdürlüğü Opera sanatçısı İpek Böler, Gümrük Bakanlığı mali müşavir Hüseyin Avcı, Uluslar arası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Başkanı Murat Atmanoğlu birer konuşma yaparak derneklerin faaliyetlerinin memleket-milletimiz ve Yüksekova’ya hayırlar getiresi temennisinde bulundular.
 
      Sosyal  yardımlaşma dayanışma ve kültür derneği başkanı Haydar Arslan ile Yüksekova Kadınlar toplumsal destekleme ve kültür derneği başkanı Hatice Temir dernek açılışlarına katılanlara teşekkür ederek birer konuşma yaptılar.
 
''BÖYLE GÜZİDE BİR TOPLULUĞUN BİR ARAYA GELMİŞ OLMASI ÇOK GÜZEL''
 
Sosyal  Yardımlaşma Dayanışma ve kültür Derneği Başkanı Haydar Arslan; “ Derneğimizin açılışını hep beraber yaptık. Böyle güzide bir topluluğun bir araya gelmiş olması bile çok büyük anlam ifade etmektedir.  Tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmadığınız için şahsım ve derneğimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.“ dedi.
 
''YÜKSEKOVA'LI KADINLAR SESİNİZ OLMAYA GELDİK''
 
Böyle güzide bir topluluğun bir araya gelmiş olması çok güzel diyen, Sosyal  yardımlaşma dayanışma ve kültür derneği başkanı Haydar Arslan konuşmasından sonra, Yüksekova Kadınlar toplumsal destekleme ve kültür derneği başkanı Hatice Temir yaptığı konuşmada şunları söyledi:  “ Yüksekovalı Kadınlar sesiniz olmaya geldik. Bu güzel günümüzde bizi yalnız bırakmayan başta Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak’ın eşi hanımefendi sayın Dr.Funda Toprak, İçişleri bakanlığı hukuk müşaviri sayın Özlem Bozkurt Gevrek, Ankara Tiyatro Müdürlüğü Opera sanatçısı İpek Böler, Gümrük Bakanlığı mali müşavir Hüseyin Avcı,  Atmanika Aşiretliği ve Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Başkanı Murat Atmanoğlu ve bizi yalnız bırakmayan başka Yüksekovalı kadınlarımız olmak üzere tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz. Derneğimiz tüm Yüksekovalılar için hayırlı ve uğurlu olsun.”
 
   Açılışa Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak, İçişleri bakanlığı hukuk müşaviri Özlem Bozkurt Gevrek,  Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan, Aile Desteke Merkezi Müdürü Zübeyde Özcan, Ankara barolar birliği Şadam Tutumlu, Dernek üyesi  Zeynep Deniz, Ankara Tiyatro Müdürlüğü Opera sanatcısı İpek Böler,Gümrük bakanlığı mali müşavir Hüseyin Avcı, Atmanika Aşiretliği ve Uluslar arası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Başkanı Murat Atmanoğlu, Dış ticaret Uzmanı Ali Yıldırım, Ak parti ilçe gençlik Kolları Başkanı Cevat saydaş, Aile Destek Merkezi Müdürü Zübeyde Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı,Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve iş adamı Fatih Arslan, Kurum Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. ( Haber: Cahit Yiğit / Yüksekova
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları