YOLUNDA A.Ş.'DEN ÇİNÇİN BAĞLARI

09-08-2014
Başkent’in olaylarla adı anılan semtlerinden Çinçin’de çektikleri diziyle internet fenomeni haline gelen ekip, “Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikâyesi” adıyla film çekimine başladı. Yönetmen Budak, “Dizi Çinçin’in gerçeklerini gösterecek” diye konuştu.

.

Ankara’nın bir zamanlar “polis girmez” semti olarak bilinen Çinçin’de, “Yolunda A.Ş Bir Ankara Dümeni” dizisini çekerek internet fenomeni haline gelen ekip, “Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikâyesi” ile bölgede film çekimine başladı. Çinçin bölgesinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları, gecekondu sahipleri ile müteahhitler ve TOKİ arasında yaşanan çatışmaların ele alındığı filmin oyuncu kadrosunun çoğunluğunu mahalle sakinlerinden oluşuyor. Dizi ile birlikte Çinçin Mahallesi’ndeki arkadaşlık bağlarının ne denli kuvvetli olduğunu anlatmayı başardıklarını belirten yönetmen Emre Budak, “Çinçin’in sosyal yapısını anlatan bir film yaptık. Filmle birlikte söylentilerle tanıdğımız bölge insanı hakkındaki gerçekleri göreceğiz” dedi.

SETE AKIN EDİYORLAR

Başkent'in en bilindik ve en eski gecekondu mahallelerinden Çinçin Bağları Mahallesi'nde, Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı 'Düttürü Dünya' filminden sonra ikinci kez bir sinema filminin startı verilirken, mahalleli sete akın ediyor. Bölge halkının kameraya alıştığını dile getiren Budak, “Başta tedirginlerdi ancak şimdi çok daha rahatlar” ifadelerini kullandı. Filme ünlü oyuncu Cezmi Baskın bir hurdacıyı canlandırırken, Hüseyin Elmalıpınar da mahallenin muhtarını canlandırıyor. Gecekonduları almak isteyen müteahhitlerle işbirliği içinde olan muhtar, yaşanan çatışmanın göbeğinde yer alan isim konumunda. Ağustos ayı içerisinde çekimlerin bitmesi planlanan film, Kasım ayında vizyona girecek.

Etiketler : YOLUNDA - A.Ş.'DEN - ÇİNÇİN - BAĞLARI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları