YILDIZLAR ALTINDA SİNEMA KEYFİ

07-08-2014
Yenimahallelilere her yaz açık havada sinema keyfi yaşatan Yenimahalle Belediyesi, bu yıl da birbirinden güzel filmleri vatandaşla buluşturuyor.

.

Sinema keyfinin 1’inci gününde, perdelerini Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı ve Adnan Kahveci Parkı’nda açan belediye, vatandaşta yaz akşamlarında film izlemenin keyfini yaşatıyor. Açık hava sinema günlerinin ilk akşamında Yenimahalleliler komşularıyla ve aileleriyle birlikte film izledi.

Sıcak yaz akşamlarına ayrı bir renk

Dopdolu bir etkinlik programıyla, açık hava sineması geleneğini tekrar yaşatan Yenimahalle Belediyesi, sıcak yaz akşamlarına ayrı bir renk kattı. İlk gün beyaz perdede gösterilen “16’ncı Blok ve 120” adlı sinema filmleri, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Filmler başlamadan saatler öncesinde alanı çocukları ile birlikte dolduran Yenimahalleliler, keyifli ve eğlenceli bir akşam yaşayıp, belediyenin dağıtığı mısırlarla da yıldızlar altında film izlemenin keyfine vardı.

20 günde 43 gösterim

Sinemaseverlere açık hava sineması geleneğini ücretsiz olarak sunan proje kapsamında, 20 günde 43 gösterimin yapılacağı açık hava sineması, yabancı ve yerli filmler başta olmak üzere birçok dalda ödül almış filmleri seyirciyle buluşturacak. Önümüzdeki günlerde, Raydan Çıkanlar, Rus Gelin, Çöpçüler Kralı, Beastly, Şekerpare, Üç Maymun, Hababam Sınıfı Tatilde adlı filmlerin de gösteriminin gerçekleştirileceği organizasyonda, geceye katılan vatandaşlar, açık hava sineması geleneğinin sürdürülmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Yenimahalle Belediyesi’nin böyle bir organizasyonu düzenlenmesinden son derece memnun olduklarını belirtti.

Etiketler : YILDIZLAR - ALTINDA - SİNEMA - KEYFİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları