GENEL HABERLER

Yenimahalle’de mesleğe ilk adım

14-11-2016
Yenimahalle Belediyesi tarafından 14 ayrı kurs merkezi ve 100’e yakın branşla eğitim veren Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK), Yenimahalleli vatandaşları meslek sahibi yapmaya devam ediyor.

.
    5 yıldır Batıkent Meydan AVM ve Karşıyaka Kurs Merkezlerinde uzman hocalar gözetiminde “Saça geçici, kalıcı şekil verme ve boyama teknikleri” kursu alan vatandaşlar aldıkları eğitim sayesinde kuaförlük mesleğinin inceliklerini öğreniyor.
 
3 yılda öğreneceklerini 9 ayda öğretiyoruz
 
Eğitim alan kursiyerlere işi en ayrıntılı detaylarıyla anlattıklarını ve uygulama yaptırdıklarını belirten kurs öğretmeni Volkan Aspir, “Kuaförlük yapmak isteyen bir vatandaşımız, normalde bir kuaföre gidip işi öğrenmek istese ne hemen uygulamaya geçebilir, nede işi hemen öğrenebilir. Biz kursiyerlerimize bir kuaförde 3 yılda öğrenebileceğini 9 ayda öğretiyoruz. Toplamda 600 saat eğitim veriyoruz. Burada mesleğe ilk adım atılmış oluyor. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifika alıyor. Bu da kursiyerimizin kolaylıkla bir kuaförde çalışabilmesi demektir” dedi.
 
“Kendi kuaförümü açacağım”
 
Böyle bir kursun açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kursiyer Dilek Doğan (34) ise kendi kuaförü açacağını belirtti.
 
Doğan, öncelikle bizlere böyle bir imkan sunduğu için Yenimahalle Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Ben ev hanımıyım ve şuanda kendi kuaförümü açmayı düşünüyorum. Bu mesleği yapmak istiyordum. Hayalim gerçekleşti. Zaten yeteneğim vardı, bu mesleğe hevesliydim. Bu kursta da yeteneğimi geliştirme fırsatı buldum” diye konuştu.
Etiketler : Yenimahalle’de - mesleğe - ilk - adım -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları