GENEL HABERLER

Yenimahalle’de “Hayvan Hakları” Eğitimi

05-10-2012
Miniklere “Hayvan Hakları ve Hayvan Sevgisi” Aşılandı

.

 

Hayvan Hakları ile ilgili yasa tasarısına karşı çıkan hayvan severlerin eylemleri kamuoyuna yansırken; Yenimahalle Belediyesi hayvan hakları konusunda önemli bir adım attı. Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı veterinerler, ilçe sınırları içindeki bütün ilköğretim okullarında 3. ve 4. sınıf öğrencileri için, sahipli ve sahipsiz hayvanlar konusunda eğitim seferberliği başlattı.

Onları sevgisiz bırakmayın

Yenimahalle sınırları içinde tespit edilen 120 ilköğretim okulunda yıl boyunca seminerler verecek olan belediye ekiplerinin ilk durağı özel bir okul oldu. Sahipli hayvanların bakımında dikkat edilecek noktalardan sahipsiz hayvanlara, hayvanlardan bulaşan hastalıklardan tedavi yöntemlerine kadar her konuda çocukların bilgilendirildiği seminere, çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Sokak köpeklerini sahiplenin

Sunumun ardından çocukların sorularını da yanıtlayan Veteriner Hekim Selami Kıbrıs, “Hayvanlara karşı sevgiyle yaklaşmalıyız. Onların da en az bizim kadar yaşam hakkı var. Onlara zarar vermemeli, şefkatli olmalıyız. Bakımlarından, barınmalarından, temizliklerinden sorumluyuz. Sokak hayvanlarına sahip çıkmalı, temel ihtiyaçlarını karşılamada onlara yardımcı olmalıyız” dedi.

Sunum sonunda çocuklara hayvan bakımı, sokak hayvanları ile ilgili belediyenin çalışmaları ve irtibat telefonlarını içeren broşürler, kitap ayracı ile anahtarlık hediye edildi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları