Yenimahalle’de emeklilere özel ilgi

07-01-2016
Yenimahalle Belediyesi’nin ilçedeki emekli vatandaşlar için hizmete açtığı İkinci Bahar Dayanışma Merkezlerinde etkinliklerin ardı arkası kesilmiyor.

.
 Emeklileri  evlerinden çıkarıp sosyal hayata dahil etmek için belediye imkanlarını sonuna kadar kullanan Yenimahalle Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yenimahalle Şubesi ile birlik ve dayanışma etkinliği düzenlendi.  
 
ADD Türk Halk Müziği Korosu birbirinden güzel şarkı ve türküleri 780 aktif üyesi bulunan Yenimahalle Sosyal Tesisleri İkinci Bahar misafirleri için yorumlarken alkışlar hiç susmadı. 
 
Şarkılar, türküler hep birlikte söylendi
 
Programa katılarak Yenimahalle’nin emeklileri için çökertme oynayan ADD Yenimahalle Şube Başkanı Ertürk Tuzcu 2016 yılı için Türkiye’de ve dünyada barış mesajı verdi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a da destekleri için teşekkür eden Tuzcu “ Bu etkinlikler Yenimahalle’de birliğin, kardeşliğin ve barışın en güzel örnekleridir. Bu merkezlerde birbirlerini hiç tanımayan vatandaşlar çok güzel dostluklara imza atıyor. Biz de ADD olarak bu kardeşlik ortamında yer almaktan onur duyuyoruz. Bize bu imkanı tanıyan başta Başkan Yaşar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
 
Merkezin güzel yürekli üyelerinin evlerinde hazırladıkları pasta ve böreklerin de afiyetle yenildiği etkinlikte şarkılar hep birlikte söylendi, uzun halay kortejleri oluştu. Gün boyu birlikte eğlenen vatandaşlar evlerine yine gülen yüzlerle döndü. 
 
Etiketler : Yenimahalle’de - emeklilere - özel - ilgi - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları