GENEL HABERLER

Yenimahalle'den kovulan Balaban, adaylığı da kabul görmeyince CHP Genel merkezini bastı

26-12-2013
Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı olduğu günlerde adı bazı yolsuzluk ve huysuzluk işlerine karışan, sürekli huzursuzluk yaratan Şenol Balaban huysuzluklarını sürdürüyor.

.

20 kişiyle CHP Genel Merkezi'ni bastı

Yenimahalle eski Belediye Başkanı Yardımcısı Şenol Balaban adaylık başvurusunun kabul edilmeyince CHP Genel Merkezi'ni bastı.

CHP'de aday adaylığı talebi parti yönetimi tarfından reddedilen eski Yenimahalle Belediye Başkanı Şenol Balaban ve 30 kadar partili Genel Merkezi bastı. Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in odasına zorla girmek isteyen partilileri Keskin"in danışmanı ve ekibi engel oldu.

CHP Genel Merkezi'ndeki olay akşam saatlerinde MYK toplantısından sonra yaşandı. Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ve partiden istifa eden Şenol Balaban, CHP'ye yeniden üye olmak için Çankaya ilçe başkanlığına başvuruda bulundu. Balaban'in üyeliği Kasım ayında kabul edildi. Balaban, üyeliği kabul edildikten sonra Çankaya Belediye Başkan aday adayı olmak için başvuruda bulunmak istedi. Balaban partide Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran, Gökhan Günaydın, Bülent Tezcan ve Adnan Keskin'den oluşan beşli aday belirleme komisyonuna başvuruda bulundu. Balaban'ın durumunu inceleyen Komisyon, il ve ilçe örgütlerine yapılan  aday adaylığı başvuru süresinin 2 Eylül'de dolduğu geerekçesiyle bavşuruyu reddetti.

CHP'nin dünkü MYK toplantısında da Ankara Çankaya ilçesi için üyelerin katılımıyla eğilim yoklaması ardından da anket yapılması kararı alındı. Bunu öğrenen Balaban ve kendisini destekleyen 30 kadar partili önce Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil'in makamına giderek orada tepki gösterdi. Ardından da Adnan Keskin'in makamına gelerek makam odasına girmek istediler. Keskin'in sekreteryası ve danışmanı Keskin'in uygun olmadığını söyleyince ortalık karıştı. Balaban ve beraberindekiler zorla odaya girmek için kapıyı zorladılar. Danışman Yurdal Gültekin ve Keskin'in ekibi kızgın partililerin odaya girmesine engel oldu ve partilileri sekreteryadan dışarı çıkardılar. Danışman Gültekin'in yaşanan arbede sırasında parmakları incindi. Kızgın partililerin makamdan uzaklaştırılmasıyla olay yatıştırıldı.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları