GENEL HABERLER

Yenimahalle Belediyesi'nden kandınlara özel konser

08-03-2015
*Yenimahalleli kadınlar konserde buluştu..Yenimahalle Belediyesi ile Ankaralılar ve Ankara’yı Tanıtma Vakfı işbirliğinde düzenlenen Dünya Kadınları Günü Konseri, TRT Ankara Radyosu Emekli Devlet Sanatçısı Ayşe Taş ve Korolarıyla vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı.

.

     Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Sağlık Eski Bakanı ve Ankaralılar ve Ankara'yı Tanıtma Vakfı Başkanı Halil Şıvgın, muhtarlar, meclis üyeleri, dernek yöneticileri, üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Dünya kadınlar günü şarkılarla renklendi
Biri Düzce’de 1’i İstanbul da ve 4’ü Ankara’da olmak üzere toplam 6 dev koronun bir araya gelerek gerçekleştirdiği konsere, yoğun ilgi gösteren sanatseverler salonu tıklım tıklım doldururken, Türk Sanat Müziğinin unutulmaz eserlerine hep bir ağızdan eşlik etti. Taş’ın muhteşem performansıyla 40 şarkı dinleyen vatandaşların kulakların pası silindi. Konsere, Sanatçı Taş ve Koroları’nın yanı sıra dansçılar ve Türk bayrakları ile sahneye çıkan çocuklar da damga vurdu. Türk bayrakları taşıyan çocuklar sahneye çıkarak, dünya kadınlar gününü kutladı.
Yaşar’a teşekkür çiçeği Şıvgın’dan
Başkan Yaşar’a böyle bir gecede kendilerine destek olduğu için teşekkür eden Şıvgın, Yaşar’ı sahneye davet ederek çiçek takdim etti. Böyle bir kutlamadan bulunmaktan gurur duyduğunu belirten Yaşar’da konserde emeği olan herkese teşekkürleri sundu.
“Kadınlar günü bir gün değil her gün”
Konuşmasında kadın erkek eşitliğini vurgulayan Başkan Yaşar,  “Cumhuriyet kurulurken dünyanın hiçbir ülkesinde, gelişmiş dahi olsa, kadına seçme ve seçilme hakkı verilmemişti. Ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk medeni kanunu çıkararak kadın erkek eşitliğini sağladı. Kadınlarımızı çalışma hayatına kazandırdı. Kadınlarımızın da erkekler gibi sosyal hayatta etkin bir şekilde rol almasını mümkün kıldı. Bugün burada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için bir araya geldik. Kadınlar günü bir gün olmamalıdır. Kadınlar günü her gündür. Sizler kol kola olun. Birbirinize kenetlenirseniz üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir sorun yoktur” dedi.
Evladından Taş’a sürpriz
Söz alarak ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu söyleyen Şef Ayşe Taş’a oğlundan bir sürpriz geldi. Sahneye çıkarak annesine çiçek takdim eden Taş’ın oğlu, annesinin kadınlar gününü kutladı. İlk defa sahnede evladından çiçek aldığını dile getiren Taş ise, “ Bugün benim onur gecem. Bu onuru sizlere borçluyum. İyi ki varsınız” diye konuştu.
Son olarak “Türk Kadını Marşı” eserini seslendiren ekip sahneye Yaşar’ı da davet ederek marşı beraber seslendirdiler. Koraya katılarak marşı okuyan Başkan Yaşar, gecenin sonunda sanatçılara çiçek verdi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları