GENEL HABERLER

YENİ BİR MERKEZ KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

24-07-2019
Aralarında eski bakanlar, çok sayıda eski milletvekili, emekli vali, emekli general ve yarbay, siyaset bilimcisi, iş adamları, STK liderlerinden oluşan bir heyet ilk genişletilmiş toplantısını yaptı.

.

Toplantıya 71 seçkin ismin katıldığı öğrenildi.Partinin, DP, AP, DYP, ANAP ve Sosyal Demokrat düşünce yapısında olduğu, dört tabana dayalı Özalvari bir merkez parti olacağı ileri sürüldü.

       Partinin, DP, AP, DYP, ANAP ve Sosyal Demokrat düşünce yapısında olduğu, dört tabana dayalı Özalvari bir parti olacağı ileri sürüldü.

  • Kuruluş çalışmalarını yürütmek üzere 11 kişilik bir kurmay heyet oluşturulduğu ve heyetin ilk toplantılarını önümüzdeki hafta içinde yapacağı tahmin ediliyor.

  • Toplantıya katılan bir hukukçunun yaptığı açıklamaya göre, partinin lider partisi olmayıp, kadro hareketi ile teçhiz edileceği karara bağlandı. Toplantıda, lider partisi mi yoksa kadro partisi mi olsun tartışması yapılırken katılımcılardan birinin “ bizim liderimiz millet olsun” ifadesini kullandığı, bu teklifin büyük alkış aldığı öğrenildi.

  • Bunun üzerine toplantıya katılanlardan siyaset uzmanı olduğu iddia edilen bir katılımcı ise şunları söyledi: “ Millet olarak hep tek seçiciden, tek karar vericiden yani tek liderden şikayet ederiz. Siyasi partilerin liderlerinin uygulamaları ve ülkemizin yönetimi de aynı sistemle idare edilmiyor mu?.. O halde bizim kuracağımız partinin lideri de “millet” olsun. Ve bu sloganla çıkalım siyaset sahnesine.. Yani kararı milletimiz versin. Gençler, kadınlar, orta yaşlılar ve siyasetin duayenleri ile kervanımızı düzüp yollara düştüğümüzde inanıyorum ki milletimiz bizi anlayacaktır, çünkü bu yüce millet tefrikadan, yalandan, haramdan, talandan, kinden, iftiradan, intikamdan, bağırıp çağırmalardan, kem sözlerden bıktı usandı.  Halkımız huzur istiyor, sükunet istiyor, barış ve sevgi istiyor, hoşgörü istiyor. Biz bu gerçekler doğrultusunda hareket eder ve mesajımız bu minval üzere olursa eminim ki başarıya en kısa zamanda ulaşır, milletimiz bizim kuracağımız ( adı ne olursa olsun ) bir merkez partiyi bağrına basar..”

Etiketler : YENİ - BİR - MERKEZ - KURMA - ÇALIŞMALARI - BAŞLADI - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları