GENEL HABERLER

ÜLKÜCÜ CAMİANIN AĞABEYİ İSRAFİL ÇELİK İYİ PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

06-05-2018
Hayatı mücadeleler geçen, halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak kabul eden Türk Aydınlar Vakfı Kurucu Başkanı ( Hali hazırda Onursal Başkan ) Ülkücülerin ağabeyi İsrafil Çelik İYİ Parti’den İstanbul Milletvekili aday adayı oldu.

.
    “ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Erdoğan’ın karşısında rakip olmadığı için siyaseten başarılı oldu “ diyen İsrafil Çelik, Devlet Bahçeli’nin ise MHP’yi sürekli aşağı çektiğini, parti içi demokrasi olmadığı için bugünkü hazin duruma düşürdüğünü ifade etti. "

      Türk siyasi hayatında yeni bir dönemin başladığını, İYİlerin  cesur olduğunu söyleyen ve önümüzdeki seçimlerde en dinamik ve en güvenilir partinin İYİ Parti olduğuna işaret eden Çelik şunları söyledi: “ Milletimiz, milli ve manevi değerlerine bağlı, Ülkücü camianın gönül huzuru içinde desteğini ve oyunu verebileceği İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener şu an itibarı ile Anadolu’nun anası, en dinamik siyasi parti genel başkanı, yüce Türk milletinin Cumhurbaşkanı adayıdır. İYİ Parti’nin kuruluşu sıradan bir oluşum değildir. İYİ Parti bir ihtiyaçtan doğmuştur. Milletimizin beklentisi İYİ Parti ile son bulmuştur. İYİ Parti milletimize ümit ışığı olmuştur.  Unutulmasın ki Cenab-ı Hakk’ın izni ile önümüzdeki seçimlerde Millet İttifakı  - millletvekili seçimlerinde çoğunluğu alacak, İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener de Cumhurbaşkanı olacaktır. Milletimiz bu iktidardan bıkmış usanmıştır. Seçim barajına aşamayacağını anlayınca Partisini AK Parti'nin kanatları altında seçime sokan Bahçeli partiye yazık etmiştir. Cumhur ittifakına rağmen ülkücü camianın ve milletimizin oyunu alamayacak, hata AK parti'ye zarar verecektir.  Halkımız, iş bilmeyen, milletin içinde yer almayan, milletin çektiği sıkıntılardan haberdar olmayan sayın Bahçeli'ye ittifaka sığınmış olsa bile gereken dersi verecektir. Bütün bu gerçeklerin farkında olan Ülkücüler " değerli dava arkadaşlarım" MHP saflarından ayrılıp İYİ Parti'nin şahlanış harekatına iştirak etmektedirler. Unutulmasın ki Akşener'in önderliğinde bundan sonra her şey daha İYİ olacaktır.  ”

                                      İSRAFİL ÇELİK KİMDİR?

1949 yılında, Erzurum’un Oltu ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenim tahsilini ilçesinde, Üniversite tahsilini Yıldız Teknik Üniversitesi -Makine mühendisi- Devlet Lisan Okulu.

İŞ HAYATI: Sanayi ve Ticaret Bakanlığı – Bakanlık Müşaviri, Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürü, Ölçüler ve Standartlar Genel Müdür Yardımcısı, Fiyat – Kalite Standartlar Daire Başkanı, Sanayi Genel Müdürlüğü – Mühendis, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü – Kalecik Çay Fabrikası – Teknik Müdür, Serbest  Mühendis  – 2011    yılları arasında 1-İ.G.E.M.E.  (İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi) Yönetim Kurulu Üyeliği, 2- TSE (Türk Standartlar Enstitüsü) Yönetim Kurulu Üyeliği, 3- TUBİTAK – UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü) Yönetim Kurulu Üyeliği, 4- MKE (Makine Kimya Endüstri Kurumu Antalya Pil Fabrikası, Elmadağ Roket Fabrikası) Denetim Kurulu Üyeliği, 5-  Marmara Birlik Denetim Kurulu Üyeliği. SİVİL TOPLUM FAALİYETLERİ: Türk Aydınları Vakfı (TAV) Genel Başkanı, Türk Düşünce Hareketi Kurucu Üyesi, Doğu Anadolu Kalkınma Platformu (DOGUKAP) Yürütme Kurulu Başkanı, Kültürler Arası Dostluk Vakfı (KARVAK) Kurucu üyesi, Erzurum İl Kalkınma Ajansı Sivil İnisiyatif Derneği Başkanı, Avrasya Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi,  Türk Dayanışma Konseyi Üyesi, Ankara Erzurumlular Federasyonu Üyesi, BAŞKON Yüksek İstişare kurulu Üyesi.

SİYASİ FAALİYETLER: 2011: MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı 2007 – 1999 : MHP İstanbul ve Erzurum Milletvekili Adayı,

  •  TÜRDAY (Türk Dünyası Dayanışma) Grubu Kurucusu ve Yürütme Kurulu Başkanı, 1975 – 1977        : İstanbul ÜLKÜTEK Başkanı, 1970 – 1973 : İstanbul Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi ve 2. Başkanı, 1969 – 1970 : Oltu Genç Ülkücüler Teşkilatı Kurucusu ve Başkanı,  1994 - 1999 yıllarında  İSRAFİL ÇELİK  tarafından kurulan TÜRDAY (Türk Dünyası Dayanışma Grubu) ‘ın kuruluş amacı ve yönetim biçimi : Türk insanının milli, manevi, sosyal, tarihi ve kültürel bağının bulunduğu dünyanın neresinde olursa olsun tüm ülkelere toplumlara karşı işlenen saldırı, tecavüz, işgal ve insanlık suçlarına karşı Türk ve dünya kamuoyunun tepki göstermesin, mazlum ve mağdurlara sahip çıkmak ve  yardımda bulunmak için kurulmuştur.

TÜRDAY: Hiçbir siyasi partinin inisiyatifinde olmamaya bilhassa özen gösteren milli insani prensiplerindeki ortak görüşlerde birleşmiş ;  TOBB, HAK-İŞ, TÜRK-İŞ, TESK, MÜSİAD, TÜRK KAMU SENDİKASI gibi büyük sivil toplum kuruluşlarının içerisinde yer aldığı toplam 10.000.000 (10 milyon) üyeye sahip 54 kuruluşun bir araya gelerek oluşturdukları ortak bir platformdur. Kuruluşu temsilen seçilen 15 kişilik yürütme kuruluyla yönetilmektedir. Yürütme kurulu başkanı İsrafil ÇELİK tir.

1949 yılında Erzurum – Oltu ( iriağaç köyü) nde dünyaya geldi.  Evli  - 2 Çocuk babası İngilizce biliyor.leti çok iyi tanıyan, milleti ile bütünleşme özelliğini daima zirvede tutan İsrafil Çelik baskın seçimle ilgili olarak önemli iddialarda bulundu. 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları