GENEL HABERLER

ÜLKE MEDYA DERNEĞİ MENSUPLARI DA EVET DEDİ

10-04-2017
ÜLKE MEDYA DERNEĞİNDEN DEKLARASYON NAME Ülke Medya derneğinin düzenlediği programda STK’lar “EVET” için Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine gönderilecek olan referandum deklarasyon name’ye imza attı.

.
     Ülke Medya Derneği düzenlediği 'Deklarasyon Name' isimli programda 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasında neden 'evet' diyeceklerini sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ortak deklarasyonu imzalayarak açıkladı.
   Etlik Selçuklu Cafe de Ülke Medya Derneğinin davetlisi olarak bir araya gelen STK temsilcilerinin imzaladıkları “Referandum Deklarasyon Name” Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine gönderilecek. 
   Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan da, "Davetimize icap eden değerli Sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcilerine gönülden teşekkür ediyorum. Bu oylama bir siyasi parti seçimi değildir. Dolayısıyla bizde mesele memleket meselesi olunca konuya duyarsız kalamazdık. Gönlünde vatan sevgisi olan herkesin 16 Nisan'la ilgili bir şeyler yapması gerektiğine inanıyoruz. Burada bizimle birlikte olan ortak deklarasyona imza atan  sivil toplum kuruluşunun değerli temsilcilerini kutluyorum. 16 Nisan'da güçlü Türkiye'nin oluşması için 'evet' diyeceğimizi Referandum Deklarasyon Name ile ortaya koyduk." diye konuştu.
 
   Deklarasyona Dernek Yönetim Kurulu ilk imzaları atan oldu.
   Ülke Medya Başkanı Aydın Tufan , Başkan Yardımcıları Kemal Güllüoğlu,Halil Barut, Mesut Demircan, Kenan Doğanay, Hakverdi Altuğ, Memduh Aslan, İsmail Tekpınar, Hasan Yavuz, Ömer Ersan, Aynur Bayram, İbrahim Keskin, Rıza Alageyik, Halime Polat, Aydın Baştaş;
Sivil Toplum Kuruluşlarından Deklarasyon Name’ye kimler imza attı ?
Hadi Diler- ULED ( Uluslararasi Eğitim Derneği Genel Başkanı ), Faruk Gökdemir (AT Ocaklar Genel Başkan Yardımcısı), Semra Polat ( Sivil Düşünce Platformu Doğu Anadolu Kentleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Dayanışma Derneği Başkanı), Demirhan Daştan( Uluslararası  Girişimci İş Adamları Derneği  Başkanı) , Emire Balkan ( AK Parti  1 Bölge Milletvekili Adayı), Hamdi Kesgin (Pursaklar Platformu Derneği Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Pursaklar Bölge Başkanı) , Yunus Çelik- Ahi Evran Ocağı  İşadamları Derneği Genel Başkanı), Arif Saylan (Atanmayan Uzmanlar Derneği Başkanı), Sinan Güleç, Erkan Çelik,  Emre Efe (Çorum Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı), Ömür Goşeli (Ankara Çerkes Derniği),Alperen Buray-DEKSİM (Dünya Ekonomik Kalkınma ve Stratejik İşbirli Merkezi Başkanı),İdris Ortakaya Bütün Sivil İnsiyatif Oluşumu Genel Başkanı- Gazeteci Yazar),Celalettin Uludağ (Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkanı), Hüseyin Acu, Atilla Kısear (Tüm Ankaralılar Birliği Derneği Genel Başkanı ), Tüm Osmanlılar Birliği Genel Sekreteri, Osmanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı,Sadullah Alagöz (Ankaf ve EVET Platformu Genel Başkanı), Mustafa Candan (Bayar Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı),Cemal Engin Karaboğu, Yüksel Güney (DOĞSAD Genel Müdürü)
 
Proğrama Keçiren Belediye Başkan Yardımcısı Ferhan Erdoğan, AK Parti Keçiören SKM yöjneticileri de katıldı.
 
AK Parti Ankara Milletvekili Meclis Anayasa Komisyon Üyesi Murat Alparslan ‘da katıldı. 
 
Alparslan "Kılıçdaroğlu, aslında millet bu işten anlamaz demek istiyor"dedi.
 
AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, toplantıda yaptığı konuşmada, “Millet 15 Temmuz’dan sonra uzun süredir arzu ettiği, ‘devleti ben kurdum, onca badireden ben atlattım, 15 Temmuz’u da ben kurtardım, o sebeple bu devletin sahibi olarak milletin iradesi ve egemenliği üzerine bir güç olmamalıdır. Ben ne dersem o olmalıdır. Yeni bir anayasa ve o anayasa içerisinde de cumhurbaşkanı hükümet sistemi arzu ve talebi var’ diyerek uzlaşma zemini oluşturdu. Bu anayasanın sahibi siyasi partiler değil, bu talebi çok somut canlı ve ısrarlı bir şekilde ortaya koyan milletimizdir. Milletimiz bu talebi ortaya koyduktan sonra siyasiler olarak bu talep görüldü, takvime bağlandı. Genel kurul aşamaları tamamlandı. Şimdi 16 Nisan’da zaten sahibi olan millete götürülüyor. ‘Bu iş nereden çıktı sırası mıydı, şimdi bunu yapmanın ne acelesi vardı’ diye söyleyenler çıkıyor maalesef. Tam da sırasıydı. Bu bir iki günlük mesele değil. 80 darbesinden sonra yapılan bu anayasa hep tartışıldı” ifadelerini kullandı.
"Kılıçdaroğlu, aslında millet bu işten anlamaz demek istiyor"
Alparslan, konuşmasında şunları kaydetti:"Kılıçdaroğlu hep diyor ya bu millet henüz anlamadı. Neye ’evet’ neye ’hayır’ diyecek bilmiyor diye bir sürü şey söylüyor. Aslında onu söylerken demek istediği şu, CHP’nin geleneksel kodları o. Milleti istemeyen, millete güvenmeyen, milleti tanımayan. O sebeple bu cümleleri kurarken şunu diyor; ’Millet bu işten anlamaz. Niye millete soruyoruz ki?’ ’Anayasa yapma işi teknik bir iştir, profesörlerin, akademisyenlerin uğraşması gereken bir şey. Millete bunu sormak doğru değil’ diyecek kadar milleti ötekileştiren, millete güvenmeyen ve milleti tanımayan bir siyaset yapıyor. Aslında demek istediği millet bu işten anlamaz. Ama biz gördük ki anlamayan kendisi."
“Bu millet sana 16 Nisan’da öyle bir şamar vuracak ki nereden nereye düştüğünü anlamayacaksın”
 
Etiketler : ÜLKE - MEDYA - DERNEĞİ - MENSUPLARI - DA - EVET - DEDİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları