GENEL HABERLER

UĞUR ÖCAL ÇAMLIDERE YAYLASINDA 1500 KİŞİLİK MİSAFİR AĞIRLADI

03-09-2018
Dostluğun, arkadaşlığın, birlik-beraberliğin öne çıktığı organizasyona çok sayıda önemli isim katıldı.

.

         Aralarında İlçe Kaymakamı Mutlu Köksal, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çamlıdere Müftüsü Ahmet Ekiz’in de bulunduğu yüzlerce Çamlıdereli ve Uğur Öcal’ın yakın arkadaş ve dostlarının hazır bulunduğu organizasyonda Gazeteci Ali Öcal, BAŞKON Yönetim Kurulu Üyesi (Emekli Emniyet Amiri ) Bahattin Demiray, Türkiye’nin ünlü hafızlarından İsmail Coşar, Bilal Demiryürek, Fazlı Çoban  ve Abdurrahman Ayaz 'ın okudukları Kur’an-ı Kerim ve mevlid-i şerif dinleyenleri son derece duygulandırdı.

• Çamlıdere ‘nin Yayla mahallesinin kuzey-doğu kesimindeki Erenler mevkiinde icra edilen buluşma şimdiye kadar yörede yapılan toplantı ve organizasyonların en mükemmeli olarak nitelendirildi.

    Çamlıdere, Kızılcahamam ve Yenimahalle’yi kapsayan yörede, siyaset uzmanı ve işletmeci olarak önemli bir yer edinen Uğur Öcal doğup büyüdüğü Çamlıdere’de önemli bir organizasyona imza attı.  Çamlıdere Yaylasının Örenler mevkii olarak bilinen ancak burada bazı evliya mertebesinde olan merhumların yatması nedeniyle esasen" Erenle " olması gereken bu alanda hissiyatı ve tarihi bilgisi ve kültürü olanların oradan manevi huzur buldukları bilinmektedir. Bununla birlikte,  Uğur Öcal’ın babasının ebesi Zeynep Kırcıoğlu da burada yatmaktadır.

     Ahde vefayıbir nevi zenginlik olarak telakki eden ve cebindeki paradan daha ziyade ahde vefayı daha makbul ve muteber gören Uğur Öcal, aynı zamanda vefanın İstanbul’da bir semt adının olmadığını bilen ve hayatının her kademesinde aynı duyguları yaşayan Uğur Öcal, yaptığı organizasyonla bir nevi topluma örnek olmuş bir insan olarak tarihe ışık tutmuş oldu.

     Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Çamlıdere’nin önemli simalarından, Çamlıdere Şoförler ve Esnaf Sanatkarlar odası  Başkanı , BAŞKON Esnaf Sanatkarlar  Baş Danışmanı Bekir Özdemir şunları söyledi:  “ Şimdiye kadar çok organizasyonlar yapıldı ilçemizde; ancak bu buluşmanın önemli bir yönü vardı. Yani hem manevi yönü ile, hem de katılımcıların çokluğu  ve istisnai özellikleri ile çok özel bir toplantı oldu. Türkiye’nin en tanınmış hafız ve mevlithanlarının yer aldığı böyle bir icra şimdiye kadar içlemizde görülmedi.  Bununla birlikte katılımcıların her biri birbirinden saygı değer ve önemli  isimlerden oluşmuştu. Tahminime göre 800 ila  1500 kişi arasında bir katılım oldu.  Özel olarak yaptırılan döner ve yanında ikram edilen tüm yiyecek ve içecekler büyük bir zevkle yenildi içildi. Tabii yenip içilmiş olması bir noktada önemli değil belki ama bir huzur ortamı vardı her şeyden önce, son günlerde muhtaç olduğumuz birlik-beraberliğin önemini sanırım  katılımcılar ve Çamlıdereli hemşerilerim bu vesile ile çok daha iyi anlamışlardır.  Bu vesile ile değerli hemşerimiz Uğur Öcal’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. “

   Organizasyona katılanlardan  adının açıklanmasını istemeyenyen bir Çamldereli ise şunları söyledi: “ Her şey güzelin de güzeliydi. Biz Çamlıdere’de yaşayanlar olarak kavgadan, ihtirastan,  kin ve garezden bıkkınlık getirdiğimiz bir günde böylesine kardeşliğin, barışın ve dostluğun pekiştiği bir buluşma bizlere huzur verdi. Sanırım bu organizasyon bazıları için bir mesaj olmuştur. Memleketimizin yetiştirdiği müstesna insanlardan birisi olan sayın Uğur Öcal’a minnet ve şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki her organizasyon bundan böyle dostluğun, hemşericiliğin, arkadaşlığın simgesi halinde icra edilir. “ 

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları