Türkiye’nin gururu Milli Güreşçiler başarılarının sırrını anlattı

31-12-2015
Türkiye’ye gurur yaşatan Milli Güreşçiler Ankara’nın Kazan İlçesi’nde Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

.
     ASKİ Spor Kulübü adına güreşen milli güreşçiler Rıza Kayaalp ve Taha Akgül başarının sırlarını anlattı. 
     ANKARA’nın Kazan İlçesi’nde Milli Güreşçiler öğrencilerle bir araya geldi. Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi’nde gerçekleşen organizasyona Kazan Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kaymakam Adayı Gökhan Öztürk, Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Olimpiyat 3’sü Rıza Kayaalp ile Dünya Şampiyonu Taha Akgül, Antrenörleri Abdullah Çakmak, Aski Spor Koordinatörü Mehmet Ayhan, Kazan Spor Güreş Antrenörleri Selahattin Sağan, Mustafa Albayrak, okul yöneticileri ve yüzlerce öğrenci katıldı. Okulun konferans salonunda gerçekleşen buluşma renkli görüntülere sahne oldu. Milli Güreşçileri ellerinde Türk Bayrakları ile karşılayan öğrenciler, Milli güreşçilerin başarıları hakkında merak ettikleri soruları yöneltti. Her soruya içten ve samimi cevap veren Milli güreşçiler, sempatik tavırları ve beyefendi duruşlarıyla salondan büyük takdir topladı.  
Milli Güreşçiler öğrencilere başarılı olmalarının en büyük sebebinin düzenli çalışma, düzenli beslenme ve dinlenme olduğunu söylediler. Başarılı olmada, arkadaş etkisinin çok önemli olduğunu belirten Milli Güreşçiler, gençler arasında sıklıkla kullanılan sosyal medyanın tehlikesine dikkat çektiler. Çözümde öneren güreşçiler, küçük yaşta spora başlandığı takdirde bu tür tehlikelerin azaldığını belirttiler. 
Son olarak Rıza Kayaalp ise 7 yaşında ne olacağına karar verdiğini ve bugün 11 yaşındaki hayalini peşinde koştuğunu kaydetti. Soruların ardından öğrenciler, milli güreşçilerle öz çekim yarışına girdi. Rıza Kayaalp’e bilek güreşinde meydan okuyan bir öğrenci ise salondan büyük alkış aldı. Ancak 2 saniye bile sürmeyen güreş beklendiği gibi sonuçlandı.  
Kazan Kaymakamı Murat Duru “Öğrenmenin yaşı yok. Bende sizler gibi örnek alacağım güzel şeyler öğrendim. Sevgili öğrencilerimiz, devlet olarak, millet olarak sizlerden beklentilerimiz her alanda başarıyı yakalamaktır. Bunun için başarılı olmuş gururumuz abileriniz gibi çok çalışmalıyız. Bu coğrafyada yaşamanın zor olduğunu ve ayakta kalabilmek için büyük başarılara ihtiyacımız olduğunu bilmenizi isterim. Yoksa Atalarımızdan miras kalan bu coğrafyada bizi yaşatmazlar”dedi. 
“Duruşlarıyla, tavırlarıyla, başarılarıyla ahlak abidesi milli güreşçilerimizle bir araya gelmekten son derece keyif aldığımı belirtmek isterim” diyen Belediye Başkanı Lokman Ertürk “Gençlerimizin başarısı için spor, eğitim ve diğer alanında nasıl çalışmalar yaptığımız ortada. Tüm bu devasa yatırımlar gençlerimiz için yapılıyor. 10 yılda spora çok büyük katkılarımızın olduğunu övünerek söylemek istiyorum. Bugün Kazan Belediye Spor 50’ye yakın milli sporcusu var”dedi. 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları