GENEL HABERLER

TÜRKİYE VE ABD YETKİLİLERİ KONUŞUYOR, RUSYA VURUYOR

22-11-2015
Türkmenler istila ediliyor, Türkmen bölgeleri işgal ediliyor. Suriye politikasını belirlerken güya muhalefet bloğu oluşturmuştuk. Her türü desteği verecektik. Hatta Suriye Muhalifleri toplantıları İstanbul'da yapılıyordu.

.

   Zamanın Başbakanı R.Tayyip Erdoğan asıyor kesiyordu. Suriye'nin ilk uçağımızı düşürdüğünde savaş ihlalini Suriye çoktaan bertaraf etmişti. Yani saldırıyı hak etmişti. Ancak büyük ülkenin gereğini yapamadık ve maalesef uçağımız düştüğü ile kaldı. Gerçi Suriye bölünme noktasına geldi ama işte müttefikimiz olarak gördüğümüz Amerika zırvaladı durdu. Bizim bağrımıza bastığımız, vikaye ettiğimiz haklı olarak maddi ve maddi olarak desteklediğimiz, silah ve teçhizat verdiğimiz Suriye muhalifleri bekleneni veremediler.  

        Bütün bunlar neden olumsuzlukla sonuçlandı?... Bunun cevabını vermek kolay değil.  Ancak bir gerçek var ki, cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan esiyor ama yağmıyor. Söyledikleri tamamen doğru ama her doğru söylenirken biraz yumuşak dile söylenmez ve herkesi azarlar gibi tavır takınırsa bu olmaz.        

              Bilindiği gibi ABD bizim has düşmanımız olan PYD'ye tam destek verdi. Onlar PKK'lılardan daha mı az tehlikeli?... Hayır. Zaten bu konuda sayın cumhurbaşkanımızla hemfikiriz. Ancak bir gerçek var ki, niyat halisane ama devletler arası diyaloğumuzda zayıf kalıyoruz. 

    Bizim dostlarımız bizi ya yarı yolda bırakıyorlar, ya da bizimle olmaktan vazgeçiyorlar. İyte ortada gerçek. Suriye konusunda ABD konuştu ama Rusya saldırdı ve Esed'e tam destek veriyor. Olan bizim Türkmen kardeşlerimize, müslümanlara oluyor.  (Mehmet Akyol ) 

 

Esad: Rusya iki ayda ABD'nin 1 yılda yapamadıklarını yaptı

 

 
Suriye Cumhurbaşkanı Esad, Rusya Silahlı Kuvvetleri'nin iki ay içerisinde Suriye'de terörle mücadelede ABD'nin 1 yılda yaptıklarından daha fazla başarıya ulaştığını bildirdi.

{C}

Rus haber ajansı Ria Novosti Esad'ın açıklamalarını şu şekilde aktardı:

"Rus Silahlı Kuvvetleri Suriye'deki operasyonlara katılmadan önce ABD bir yıldan fazla süredir teröristlere karşı mücadele verdi. Bunun sonucunda teröristler daha fazla toprak ele geçirdiler. Rusya'nın katılımıyla terör örgütleri geri çekilmeye ve Suriye'den Türkiye'ye ve Avrupa ülkeleri de olmak üzere diğer ülkelere kaçmaya başladılar. "

Esad yaptığı açıklamalarda, Suriye ordusunun IŞİD'e tüm cephelerden saldırmaya başladığının altını çizdi.
Siyamend KAÇMAZ / MOSKOVA (DHA)

 

Etiketler : TÜRKİYE - VE - ABD - YETKİLİLERİ - KONUŞUYOR - - RUSYA - VURUYOR - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları