GENEL HABERLER

TURKCELL NASIL KANDIRIP KAZIKLIYOR ?..

28-02-2018
ASLINDA BİR BAŞKA İFADELER KULLANMAK DA MÜMKÜN. MESELA, “ BUNLARIN YAPTIĞI SOYTARILIK “ VEYA ACABA (DEMİŞ OLMAYALIM AMA) BU YAPILANLARA “ SAHTEKARLIK DA DENİLEBİLİR.”

.
 
Ülkemizde Turkcell’den mağdur olan çok sayıda vatandaş var. Bunların bazıları bize durumlarını bildirdiler. Bazıları da çaresizliğe düştüklerini , kandırıldıklarını, sahdekarlık yapıldığı iddialarını ilettiler. Biz de bir araştırma yaparak bazı gerçekleri tespit ettik ve bu Turkcell denen kuruluşun elemanlar tutarak vatandaşları nasıl kazıkladığını-kandırdığını nasıl kündeye getirdiğini tespit ettik. Hatta bünyelerinde çalıştırdıkları pazarlama elamanlarını konuşurduk ve iddialar üzerinde tashih yaptık.  
• Diyelim ki TTNET ve sabit telefon abonesisiniz. İkisi için 49.oo- TL’den başlayan bir ödeme planı ile başlıyorsunuz. Geçen zaman içinde ödemeniz 94.oo- TL’ye kadar çıkıyor. 
    İşte tam da bu sırada karşınıza Turkcell elamanları çıkıyor. Bir teklif sunuyorlar ve diyorlar ki, “ Size her bakımdan avantajlı bir paketler sunuyoruz. Sabit telefonunuz, cep telefonunuz, internetiniz ve televizyon dahil, SUPERONLINE’e geçerseniz hepsi 89.00- TL. (Seksen Dokuz lira )  
    Böyle bir teklife rağmen   yine de tereddüt yaşıyorsunuz çünkü etrafınızdaki komşularınız, eşiniz-dostunuz, akrabalarınızdan Superonlıne ile ilgili sıkıntıları duymuşunuz. Bu durumda teklifi getiren elamana “ Bak siz rızkınızı temin etmek için cazip durum ve fiyatlarla gelmişiniz ama bazı yaşanmış sıkıntıları duyuyoruz.  Biz Telekom’dan memnunuz, kaldı ki işlemlerle ilgili olarak ne Türk Telekom’a gidecek, ne de sizin servislerinize gidecek vaktimiz yok, lütfen bizim yakamızı bırakınız “ diyorsunuz. Ama o, öğrenci olduğunu, ekmek parası için çalıştığını (vs) ileri sürerek ikna ediyor. Ancak en önemli söylediği bir başka şey var; “ Ben hepsini yaparım, siz hiçbir yere gitmeyeceksiniz zaten “ diyor. 
     Bu görüşme biter bitmez hemen hemen arkasından Turkcell elamanları geliyor ve teknik işlemlere başlıyorlar. Bu durum sizi şaşırtıyorsa da iki genç gelmiş ve siz de bir başka öğrenciye söz vermişsiniz netice olarak ‘EH ‘ demek durumunda kalıyorsunuz.  
    Ancak bu arada yine şüphe duygularınız ağır basıyor, vezgeçmek istiyorsunuz ama sizi satış ve pazarlama müdürü ile görüştürüyorlar.(Adı ve telefonu bizde mahfuz ) Tesadüf ya  O müdür de tanıdık çıkıyor ve her hangi bir olumsuzluk olmayacağına dair her türlü sözlü taahhüdü telefondan veriyor.
  
ÖYLE BİR MEŞAKKATLİ DURUM Kİ ANLATILMAKLA BİTMEZ 
 
    Telekom’dan kurtulduk, üç-beş kuruş karımız olacak derken, Turcell’e yakalanıyorsunuz. Bir başka tabirle ‘ yağmurdan kaçarken doluya yakalanmış oluyorsunuz “
    Artık bundan sonra meşakkatli ve kargaşa ortamı birbirini takip ediyor; hem de… Evet hem de, zaman bakımından, işlemler bakımından ve fiyatlar bakımından…
      Şöyle ki;
1- Teknik servis elamanları; “ normal sabit telefonunuzu iptal ettirmeyiniz onu biz yapacağız , TTNET’i iptal ettiriniz “ diyorlar. Şaşırıp kalıyorsunuz.. “ Oğlum biz kandırıldık mı?.. Bu pazarlamacı kız bize ‘ Her şeyi biz yaptıracağız demişti, bir yanlışlık olmasın ! ‘ diyorsunuz ama nafile..
2-   İnternetiniz bağlanıyor ama eski internetinizi iptal ettirmeniz gerekiyor.  Telekom’u telefondan arayıp TTNET’i kapatmak istediğinizi söylüyorsunuz. Ancak aldığınız cevap ilginç: “ Beyefendi kapatma işlemi için bizzat gelip başvuru yapmanız gerekiyor.”  Hobbala… 
3- Turkcell’liler sizi kandırdılar bir kere, başka çare yok ve mecburen gideceksiniz. Telekom’a varıyorsunuz, gerekli başvuruyu yaptıktan sonra ne deseler beğenirsiniz?...            - Beyefendi 7 gün sonra biz size bildireceğiz!.. 
4- Bu arada sabit telefonunuz çalışmıyor. Turkcell’iler bağlantıyı Telekom’dan kesmiş ama konuşma imkanınız hala yok. Aradan tam bu haliyle bir aya yakın bir zaman geçiyor. 
5- Bu arada TTNET’i iptal için gidip son hamleyi yapıyorsunuz ama her iki tarafa da ücret işliyor. Bir de Telekom’dan arıyorlar ve diyorlar ki; “ TTNET’inizi kapatmak istemişsiniz ancak size bazı kolaylıklar sunmak istiyoruz , gelin vazgeçin kapatmaktan “ diyorlar. Öyle bir avantaj ki, telefon ve TTNET için siz 94.oo TL öderken ikisine 40.oo TL. civarında bir teklif sunuyorlar. 
6- Yine de mecburi olarak iptal ettirmek istediğinizi ifade ediyorsunuz. Ancak bir başka avantaj ve cezai işlemle ilgili bir sunumda bulunuyorlar: Şayet iptal ettirirseniz 380.oo- TL ödeyeceksiniz, biz bunu taksitlendirelim ama yine de kapatmayalım “ diyorlar ve ayda 20.oo- TL lik taksitlerle 4 ay kapatma işlemini yapmayıp 80.oo- TL. teklifini kabul ediyorsunuz. 
TURKCELL ‘ DEN KATMERLİ KAZIK 
• TURKCELL ile birinci sözleşme yapmışınız paket ücreti olarak 109 TL üzerinde anlaşmışsınız. ( Pakette yer alan TV’yi istemiyorsunuz. ) Tekrar 30 Ocak tarihinde geliyorlar ve  ‘ pakete TV’yi de ücretsiz olarak dahil edeceğiz, ayrıca 109 TL yerine paketiniz 89.oo-TL olacak diyerek kurumu yapıyorlar.  Ancak bir de ne görsek iyi ?...
• 1- Fiyatı 89.oo- TL’den 99.oo- TL’ye çıkarıyorlar.
• 2- Bu arada 10 cikabayt olan hakkınızı 2 cibakayt’a siz farkında olmadan ve size durumu bildirmeden düşürüyorlar. Söyler misiniz bu sahtekarlık değil de nedir?.
FİYAT ARTIRIMI VE KAZIK MARKA ÜCRET TALEBİ 
Turkcell’den önce mesaj geliyor. 231.60 TL. Borcunuz var. Bunun 111.63 TL’si Superonlıne ücreti.  Bunun içinde telefon alım ücreti var 60.oo- TL  ki kabul. Ya diğer meblağ !... 
    Daha dün bir bu gün iki, bu kazıklama faaliyeti nereden çıktığını anlamanız mümkün değil.  
    Biz akıl sır erdiremedik bu Turkcell’in kazıklama metoduna, bilenler lütfen söylesinler !... 
    Ancaak, sakın ola bu TURCELL’e kanıpta SUPERONLINE falan dalaveresine kapılmayın. Sonra derdinizi anlatacak kapı bulamazsınız. 
 
TURKCELL GERÇEK BİR KANDIRICI 
 
• Evet bir başka vatandaşın başına gelenleri aktaralım şimdi de. Turkcell bayiine telefon almak için uğruyor. Telefonunu alıyor. Tam o sarada kötü bir tufana yakalanıyor. Şöyle bir teklif sunuyorlar: “ Şayet  24 ay Turkcell’den ayrılmama taahhüdünde bulunursanız size bedava bin tablet vereceğiz.” 
• Vatandaş da  zaten senelerdir abonesi olduğundan ve 24 ay vazgeçmeyeceğinden emin olduğu için kabul ediyor. 19 AY SONRA ÖĞRENİYOR Kİ… O tablet para ile satılmış, yani kandırılmış . Hem de ayda 10.80 TL. 36 ay taahhüt alınmış.  Yani ücretsiz denilmiş ama adamdan 360.oo TL. bir şekilde vatandaşın iyi niyetini suiistimal ederek çarpılmış. 
• Şimdi söyler misiniz bu Turcell denen ahlaksız kuruluş, soytarılık yaparak mı işini yürütüyor?... Bu ahlaksızlıklara kim dur diyecek ve vatandaşı kandırmaktan bunlar ne zaman vazgeçecek ?. 
   Değerli okurlarımız, biz kamuoyunu aydınlatmak için böyle birkaç olayı örnek olarak verdik. Biliyoruz ki, çook ama çok vatandaş mağdur edilmiştir. Lütfen bize mağdur olanlar durumlarını bildirsinler.. Biz bu kandırıcıları, bu ahlaksızlığı mubah sayanları, bu kazıkçıları, kendi haber sitelerimizde , gazetemizde yayınlamakla kalmayacak, bu soytarıları ülkemizde neşredilen basın – yayın kuruluşları aracılığı ile ismen ve de telefon numaralarını vererek teşhir edeceğiz. Bu arada  kanuni yollara da başvuracağız. Şikayetçi olmak isteyen vatandaşlardan ayrıca avukatlık ücreti alınmayacaktır.
* YUKARIDA OKUDUNUZ KAZIKLAMA VE ALDATILMA METODLARIN . BU KAZIKLAMA SİSTEMİ İLE ŞİMDİYE KADAR KAÇ VATANDAŞ KAZIKLANDI BİLMEDEN. ( ÖNÜNÜZE KONULAN SAYFALAR DOLUSU SÖZLEŞMEYİ OKUMANIZ MÜMKÜN DEĞİL ÇÜNKÜ ÇOK UZUN VE TEFERRUATLI. ) KANUNEN 'OKUSAYDINIZ ' DENİLEBİLİR AMA... ANCAK İYİ NİYETİ SUİSTİMAL SÖZ KONUSU VE VATANDAŞI KANDIRIP MENFAAT TEMİN ETME SÖZ KONUSU. 
   *  ŞİMDİ BU HALİYLE, BU DURUMLAR GÖZ ÖNÜNDE BULUNULURSA BİR DE KAMUOYUN BİLGİLENDİRME VE DAHA ÇOK VATANDAŞIN ZARAR GÖRMEMESİ TEMİNİ GÖREVİNİ GAZETECİ OLARAK, BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN BAŞI OLARAK ÜSTLENMİŞ VE HALKIMIZI UYARMA GÖREVİNİ BU ŞEKİLDE ÎFA ETMİŞ OLUYORUZ. UMARIZ SORUMLULAR YANLIŞLIKLARINDAN DÖNERLER VE BU EDEPSİZLİKLERİ-HAYASIZLIKLARI TEKRAR ETMEZLER.  
 
 
 
Etiketler : TURKCELL - NASIL - KANDIRIP - KAZIKLIYOR - ?.. - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları