GENEL HABERLER

TÜRK-TUNUS DOSTLUK DERNEĞİNDEN VEFA ZİYARETİ

11-07-2016
Kıbrıscık Belediyesi'nin düzenlediği festivale katılan Türk-Tunus Dostluk Derneği mensupları daha önce yaptırdıkları çeşmeyi ziyaret ederek eserlerinin önünde anılarını yad ettiler.

.
 
     Dernek Başkanı Cenap Eke, yönetim kurulu üyeleri Turgut Çelikkol ve Erdoğan Tozoğlu (BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı ) Bolu'nun Kıbrıscık ilçesince düzenlenen festivale katıldılar. Bu arada bir süre önce dernek adına yaptırdıkları çeşmeye de giderek çeşme başında hatıra fotoğrafı çektirdiler. 
 
     Festival alanından sonra şehir merkezindeki Türk-Tunus Dostluk Derneği adına yaptırılan çeşmeye giden heyet burada çeşmenin suyunu içtiler, fotoğraf çektirerek anılarını tazelediler. 
 
    Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Türk-Tunus Dostluk Derneği Başkanı Cenap Eke şunları söyledi:  " Bu derneği hayata geçirmemizin başlıca nedeni Türkiye ile Tunus'un her alanda dostluk ilişkilerini geliştirmektir. Aslında tüm insanlar dostluk, kardeşlik ve iyi niyet içerisinde olmalıdırlar. Bu arada Kıbrıscık'a bir çeşme yaptırarak buralarda ( alakaderil imkan )  iz bırakabilmek ve hatırlanmaktır. Biz de bunu yaptık ve bugün görüyoruz ki
eserimiz dim dik ayakta ve mus
 
luklarından şırıl şırıl su akıyor. Bu iletişimi kurmak ve bir hatıra olarak otaya koyduğumuz bu eseri yerinde görmek bizi mutlu etti. İleriki zamanlarda inşaallah daha iyi işler yapacak ve yakın bir zamanda bir federasyon kurarak faaliyet alanımızı genişletmiş olacağız. 
 
     Bugün burada aynı zamanda Kıbrıscık Belediyesi'nin festivali de vardı. Bu vesile ile hem Kıbrıscıklılar la hem de sayın belediye başkanı Doğan Dağ ve ilçenin diğer mensupları ile görüşme fırsatımız oldu. Bizi büyük bir ilgi ve alaka ile karşıladılar. Allah nasip ederse -ömrümüz de vefa ederse- gelecek senelerde de bu etkinliğe katılacak ve dostluk bağımızı geliştireceğiz "
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları