GENEL HABERLER

Suriye'de sıkıntı Şam'da iki şiddetli patlama

10-05-2012
Suriye'nin başkenti Şam'da bu sabah iki şiddetli patlama meydana geldi. ŞAM (İHA) - Suriye'nin başkenti Şam'da, günün erken saatlerinde art arda iki büyük patlama meydana geldi. Suriye devlet televizyonu, patlamalarda ölenlerin sayısının 40'ı yaralananların da 170'i geçtiğini duyurdu. Patlamaların ardından bölgenin üzerini yoğun bir duman bulutu kaplarken, ortalık adeta savaş alanına döndü. Onlarca araç yanarak tahrip oldu.

.

Patlamadan korkunç fotoğraflar

Videoyu izlemek için tıklayın...

Haberde, eylemlerin "terörist saldırılar" olduğu belirtilerek, kesin ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi verilmedi. Patlamaların, yetişkinlerin işe, çocukların okula gittikleri bir saatte meydana geldiğine dikkat çekildi.

Suriye devlet televizyonu patlamaların bir otoyolda meydana geldiğini bildirirken, İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, patlamaların Şam'daki güvenlik güçlerine ait bir üsde yaşandığını belirtti.

BM GÖZLEMCİ HEYET BAŞKANI SALDIRI YERİNDE

Suriye'deki BM gözlem heyetinin Başkanı Norveçli General Robert Mood, Şam'da bu sabah bombalı saldırıların düzenlendiği yere geldi.

Basın mensupları, General Mood'un TSİ 08.00'e doğru iki bombalı saldırının düzenlendiği ve çok sayıda kişinin öldüğü yere gelerek incelemede bulunduğunu belirttiler.

Suriye devlet televizyonu, başkent Şam'da bu sabah düzenlenen iki saldırıda, çoğu sivil çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirmişti.

Şiddetli patlamalarda tahrip olmuş çok sayıdaki otomobilde bulunan cesetlerin görüntülerini yayımlayan devlet televizyonu, "terörist saldırıların" Şam'ın güneyindeki otoyolda, insanlar işlerine ve çocuklar okullarına giderken düzenlendiğini duyurmuştu. 

Etiketler : Suriye'de - sıkıntı - Şam'da - iki - şiddetli - patlama - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları