GENEL HABERLER

Son Van depremi ile ilgili perde arkası gelişmeler...Bayram Oteli'nin sahibi konuştu,video izle

10-11-2011
5.6'lık depremin Van merkezde yıktığı Bayram Otel'in sahibi, otelde 27 kişinin konakladığını, bunlardan 12'sinin deprem anında dışarıda olduğunu söyledi.

.

     Merkez üssü Van - Edremit olan 5.6'lık deprem, Van merkezde bazı binaları yıktı. Bu binalar arasında yer alan ve odak noktası haline gelen Bayram Otel'in sahibi Aslan Bayram, açıklamalarda bulundu.

Oteldeki kişi sayısıyla ilgili belirsizliği, "Otelde 27 kişi konaklıyordu ve deprem anında 12'si dışarıdaydı" bilgisiyle gideren Bayram, otelin 7.2'lik depremde hasar görüp görmediğiyle ilgili, "Otel sağlamdı ve ben de evim yerine orada kalıyordum" şeklinde konuştu.

Depremden ilk görüntüler (Foto-Galeri)

Van´a 15 bin çadır daha gönderiliyor

Haberin Devamı

ABD, depremin büyüklüğünü farklı açıkladı

Artçı mı, tek başına bir deprem mi?

5.6'lık deprem Van merkezde 20'nin üzerinde binayı yıktı. Bunlar arasında yer alan Bayram Otel'in sahibi Aslan Bayram, NTV yayınına bağlanarak açıklamalarda buludu.

Bayram'ın verdiği rakamlara göre şu anda otelde konaklayanlardan 12'si enkaz altında.

Aslan Bayram şunları söyledi:
"Otelde, çalışanlar hariç 27 kişi vardı. Çalışanlar deprem anında dışarıya çıkmışlar. Konaklayanlardan 12'si de dışarıdaydı. Yani otelde deprem anında 15 kişi vardı. Otelin altında bir tatlıcı dükkanı vardı ve orada kaç kişinin olduğunu bilmiyoruz."

"BEN DE OTELDE KALIYORUM"
Otelin hasarlı olduğu yönündeki yorumlar sorulan Bayram, "Ben de otelde kalıyorum. Deprem anında odama çıkıyordum... 4. kattayken deprem oldu, üst kata fırladım ve kutuldum.

Biz 7.2'lik depremin ardından bütün kolanlara tek tek baktık ve bir şey yoktu. Kendi evlerimizden korktuk, otelde yattık...

4-5 tane mimar arkadaş geldi ve kolonlara baktı. İstanbul'dan gelen yetkin biri de aynı şekilde binayı inceledi ve otel sağlamdı. Bina güvenliydi, gerçekten korksam kendim yatmam orada" dedi.


Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları