GENEL HABERLER

SİYASET SAHNESİNDE İKİ PIRLANTA İSİM

03-05-2018
Siyaset sahnesinde yavaş yavaş genç ve dinamik isimler yer almaya başladı.

.
    Tahsili ile, kültürü ile yaşam öyküsü ile, çalışma alanı ve sosyal aktiviteleri ile birçok isim önümüzdeki seçimlerde yayınlanacak milletvekili aday listelerinde yer bulabilmek ve halkımızın mübarek oyları ile seçilip Hakk için halka hizmet etme duygusu, devletimize hizmet etme heyecan ve mutluluğunu yaşamak için siyaset kervanına katılmak üzere başvurularını yaptılar, bazıları ise yapmaya devam ediyor. 
 
     Bu siyaset kervanında yer alanlar arasında anasını-atasını tanıdığımız, soyuna sopuna güvendiğimiz, kendisi ile birebir tanıştığımız, gerektiğinde dürüstlüğüne ve karakterine kefil olabileceğimiz, her konuda açık çek verebileceğimiz pırlanta isimler var. Bu yazımda ilk olarak yukarıda söz konusu ettiğim evsafa uygun iki kardeşimden, iki değerli hemşerimden söz etmek ve onları takdim etmek istiyorum. 
    Sayın İbrahim Özden ve Onur Alp Başayar ’dan söz edeceğim. Gerçekten aile yapısı ve yetişme tarzları ile “ işte bir evlat böyle yetiştirilir “ dedirtecek niteliğe haiz bu iki evladımız... Her ikisi de Kahramankazanlı ve AK Parti Ankara 2.Bölgeden aday adayı olan bu pırlanta kardeşlerimizin biyografilerini sunarak bize düşen hizmeti sunmuş olalım:  
   Önce İbrahim Özden... Sayın Özden 1987 Yılında Ankara’da doğdu.
    İlk ve ortaokulu Etlik İbn-i Sina okulunda Liseyi Yenimahalle Yahya Kemal Beyatlı Lisesinde Üniversitesiyi Başkent Üniversitesi Spor Bilimleri Bölümünde okudu. Siyasal ve sosyal hayatta genç yaşta aktif rol üstlenen İbrahim özden Ak Parti teşkilatlarında uzun yıllar görev yaptı. Kahramankazan ilçe başkanlığı yönetim kurulunda en genç yönetim kurulu üyesi olarak seçildi  ardından tanıtım ve medyadan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevini icra etti. 7 Haziran , 11 Kasım  , referandumlar ve cumhurbaşkanlığı secimlerinde SKM başkan yardımcısı görevlerini yaptı. Sosyal medya alanında önemli çalışmalar yaptı. Ankara İmam Hatip Okulları Platformu Kahramankazan platform başkanı ve Türkiye Kano Federasyonu yönetim kurulu üyesi görevlerini yürütmektedir. Kuruluşunda büyük emek ve katkı vermiş olduğu  15 Temmuz Gazi̇ Şehi̇t ve Müntesipleri Derneği̇ kurucu yönetim kurulu üyesidir.Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün danışmanlığını ve Kahramankazan Belediyesi genel koordinatörlüğünü yapmakta. Özden, birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol üstlenerek, eğitimden, spora; sanattan, sosyal sorumluluk projelerine kadar bir çok alana destek verdi. Ankara Çamlıdere ‘li olan İbrahim Özden’in eşi Kızılcahamam annesi Kahramankazan ‘lıdır. Keçiören ilçesinde ikamet etmekte olup Evli ve 1 kız çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.
 

ONUR ALP BAŞAYAR ‘ IN BİYOGRAFİSİ İSE ŞÖYLE

 21 Şubat 1986 doğumlu, Ankara Kahramankazanlı. İlkokulu Keçiören Ayvalı İlköğretim Okulunda okudu. 2010 yılında Çağrı Lisesi’nden mezun oldu. 

İşletmeci ve Profesyonel STK Yöneticisi; Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. (Bir yıl erken mezuniyet). Yüksek lisansını İngiltere’de King’s College London’da (University of London) Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi alanında tamamladı. Yüksek lisans tez konusu “Kamu Diplomasisinin ABD ve Türkiye’deki Gelişimi” üzerinedir. Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Siyaset Okulu Programını bitirdi ve burada STK’ların ülkelerin gelişimi ve demokratikleşmesindeki rolü üzerine çalışma yaptı. 2012-2015 yılları arasında Genç MÜSİAD Ankara Dış İlişkiler Başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Hâlihazırda, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısıdır. Gençlik Kollarında görev yaptığı esnada dört defa Avrupa Konseyi’nde AK Parti Gençlik Kollarını temsil etti ve  ilgili komitelerde Türkiye’deki aktüel konular ile ilgili sunumlar yaptı. Boğaziçi Üniversitesinin davetiyle Avrupa Konseyi’nde Dünya Demokrasi Forumu’na Genç STK temsilcisi olarak katıldı. Genel Merkez Gençlik Kollarını temsilen İngiltere Parlamentosu’nda FETÖ&15 Temmuz süreci ile ilgili lobi çalışmasına katıldı. Dünyadaki yirmi iktidar partisi Gençlik Kolları  Temsilcisinin katıldığı  Alman 
The Konrad-Adenauer-Stiftung’ın yaz okulu programına Gençlik Kollarımızı temsilen katıldı ve Türkiye’nin “Dünya 5’ten Büyüktür” tezi ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Çin Komünist Partisi ve AK Parti Gençlik Kolları arasında kurumsal bir ilişki geliştirmesi amacıyla görüşmeler yaptı ve bu kapsamda 2017 Ekim ve Kasım aylarında kırk Gençlik Kolları mensubunun Çin’e yaptığı ziyaretleri koordine etti, heyette yer aldı. Tunus Nahda ve Bangladeş Cemaati İslami başta olmak üzere yurtdışından gelen 32 heyete AK Parti’nin Teşkilatlanma Biçimi ve Çalışma Esasları üzerine sunumlar yaptı, çalışmalar yürüttü.
Halen MÜSİAD Kurumsal İlişkiler Ankara Temsilcisi olarak görev yapmakta ve  2015 yılından bu yana MÜSİAD’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi ile İlişkiler Sorumluluğunu da yürütmekteyir. Bu kapsamda T.C. Başbakanlık ve çok sayıda bakanlık uhdesinde yer alan Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu ve Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu (YOİKK) gibi çeşitli yapılarda görevler almaktadır. 25 Mayıs 2016 yılında, Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan tarafından açılan ve İşletmeciliğini MÜSİAD’ın yaptığı Afrika El Sanatları ve Kültür Evi Projesinin MÜSİAD’ı adına Yürütme Kurulu Üyesidir. Çok iyi düzeyde ingilizce bilmekte ve Keçiören Çağrı Lisesi Mezunları Derneği Başkanlığı görevini yürütmektedir. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Üyesidir.

   (Mehmet Akyol )
Etiketler : SİYASET - SAHNESİNDE - İKİ - PIRLANTA - İSİM - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları