GENEL HABERLER

SİNCAN’DA MİNİKLER, AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KONTROLÜNDEN GEÇTİ

22-11-2013
Sincan Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı haftası sebebiyle minikleri ağız ve diş sağlığı taramasından geçirdi. Sağlıklı bir ağız için yapılması gerekenleri miniklere anlatan Sincan Belediyesi, ailelere de çok önemli önerilerde bulundu. Velileri de yakından ilgilendiren seminer, büyük beğeni topladı.

.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası sebebiyle Sincan Belediyesi, minikleri ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirdi. Diş Hekimi Rukiye Camgöz tarafından bilgilendirilen minikler ardından anneleri ile birlikte ağız ve diş sağlığı taramasından geçirildi. Miniklerin hem eğlendiği hem de öğrendiği seminer, velilerden de tam not aldı.

 CİPS VE KOLA DİŞLERE ÇOK ZARARLI

Sincan Belediyesi, Temelli Anne ve Çocuk Oyun Evindeki minikleri ve annelerini ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilinçlendirdi. Uygulamalı olarak miniklere ağız bakımın nasıl yapılması gerektiğini anlatan Diş Hekimi Rukiye Camgöz, Temelli TOKİ İlköğretim Okulunda da bir seminer vererek öğrencilere çok önemli uyarılarda bulundu.

Şeker, çikolata gibi katkılı yiyeceklerden çok az miktarda tüketilmesi gerektiğinin altını çizen Camgöz; “Şekerli gıdalar tüketildikten sonra mutlaka ardından elma, havuç ya da 1 dilim peynir tüketilmesi gerekiyor. Şekerin dişimizi nüfus etmesini engellemek için bir bardak su da içilebilir. Cips ve kola tarzındaki ürünlerin ise kesinlikle tüketilmemesi gerekiyor. Tüketildiği takdirde dişlerimizde geri dönüşü olmayacak bütün hayatımızı etkileyecek derecede ciddi zararlara yol açabilirsiniz.” dedi.

ANNELERDE DİŞ TARAMASINDAN GEÇTİ

Çizgi filmlerle miniklerin dikkatini çekerek oldukça önemli bilgiler aşılayan Camgöz, minikleri hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi. Uygulamalı olarak miniklere dişlerin nasıl fırçalanması gerektiği anlatan Camgöz, miniklerin annelerini de diş taramasından geçirdi. Diş Hekimi Rukiye Camgöz tarafından uyarılan annelere çocuklarına örnek olması gerektiği hatırlatıldı.

Öncelikle anne ve babanın ağız sağlıklarına dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Camgöz; “Ebeveyn olarak öncelikle sizler çocuğunuza örnek olacaksınız. Günde 2 kez diş fırçalayacak ve çocuğunuzun bunu görmesini sağlayacaksınız. Siz ne yaparsanız çocuğunuz da onu yapacaktır.” dedi

Tarama sonuçlarına göre de annelere yapılmasını gerekeni anlatan Camgöz, ağacın yaşken eğildiğinin de altını çizdi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları