SİNCAN BELEDİYESİ'NDEN GÜNGÖRMÜŞLERE GEZİ

18-11-2013
Sincan Belediyesi’nin ileri yaştaki vatandaşlar için hizmete sunduğu Güngörmüşler Konağı’nda sosyo-kültürel etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor. Konakta yaşıtları ile zaman geçirip aynı zamanda bilgilenen güngörmüşler için Sincan Belediyesi bir gezi programı düzenlendi. Güngörmüşler; Seyyid Abdülhakim Arvasi, Taceddin Dergahı ve Hacı Bayram Veli Camisi gibi önemli manevi şahsiyetleri ziyaret etti.

.

İlçede yaşayan ileri yaştaki vatandaşlar için hizmete sunulan Güngörmüşler Konağı’nda sosyo-kültürel faaliyetler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de bir grup güngörmüşe Ankara’yı gezdiren Sincan Belediyesi, ikinci grupla birlikte tekrar bir Ankara turu gerçekleştirdi. Güngörmüşlere; Taceddin Dergahı, Hacı Bayram Veli Camisi, Hamamönü, Sarıkadı Cami, Karacabey Cami, Kamil Paşa Konağı ve müzeler gezdirildi. Ankara’nın tarihi güzelliklerini görme fırsatı yakalayan güngörmüşlere, aynı zamanda Anadolu'da  büyük hizmetler vermiş evliyalardan Yakup Evliya ve kardeşleri Yusuf ve Sadık Evliyaları ile Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretleri hakkında da bilgiler verildi. Oldukça verimli geçen gezide; dualar edildi, namazlar kılındı. Sincan Belediyesi’ne bu önemli gezi için çok teşekkür eden güngörmüşler, gitmek isteyip de gidemedikleri bu önemli yerlere Sincan Belediyesi sayesinde gitmenin de kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

GÜNGÖRMÜŞLERDEN TEŞEKKÜR

Sincan Belediyesi’nin kendilerine sunduğu bu gezi programından oldukça memnun olan güngörmüşlerden Osman Gül, “ Başkanımıza bu gezi için çok teşekkür ediyorum. Bizler için hizmete sunduğu Güngörmüşler Konağı’nın yanı sıra bir de gezi düzenlemesi çok hoşumuza gitti. Gezdiğimiz ve gördüğümüz yerler hakkında güzel bilgiler edindik. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir başka Güngörmüşler Konağı sakini Mehmet Gündüz ise; “ Ben daha önce buralara gelme fırsat yakalayamamıştım. Bacaklarım çok ağrıyor, otobüse bin in çok zor oluyor. Ama belediyemiz sağ olsun bizler için bir otobüs tahsis ederek bize buraları görme fırsatı sundu. Çok güzel duygularla geziden ayrıldım. Atalarımıza, ölmüşlerimize ve ülkemize bol bol dua ettik. Başkanımıza bu gezi için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları