GENEL HABERLER

SEN ŞİMDİDEN KAYBETTİN SAYIN ERHAN KIZILMEŞE !

02-04-2018
Ankara Ticaret Odası’na başkan adayı olduğunu açıkladıktan sonra kamuoyu ile projelerini paylaşmaya başlayan Erhan Kızılmeşe, üçüncü projesi ile de gündem yarattı.

.
       Kızılmeşe, başkan seçildiği takdirde ATO olarak Ankapark’ın işletmesine talip olduklarını açıkladı.
 
    Ben diyorum ki, bu melanet ANKAPARK 'ın Ankara'da ve hele hele Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine yapılması Başkentliler-Ankaralılar için bir felaket olmuştur. Bizbu şehrin sahipleri olarak, Atatürk'ün mirası olarak bize emanet edilen AOÇ arazilerinin Ankapark gibi OYUNCAKÇI DÜKKANLARI ile heder edilmesine karşı çıktık ve karşı çıkacağız. Bir babayiğit çıkar da "Ben bu oyuncakçı dükkanlarını ( Ankapark'ı ) buradan söküp alacağım ve şehrin münasip bir yerine taşıyıp orada faaliyete geçireceğim " derse işte o zat Ankara'nın kahramanı, işte o tam bir vatanperverdir. 
 
ATO Başkanlığına aday olan ve cesaret erbabı bir insan olduğuna inandığım, seçilmesi halinde bu görevi en iyi şekildi yapabileceğine kanaat getirdiğim sayın Erhan Kızılmeşe'nin farkında olmadığı bir şey var; bu Ankapark denilen o lanetlik yer Melih Gökçek'in başını yedi, sen başına dert mi almak istiyorsun !. Kim ki burayı ihya etmeye kalkar o rezil tabloyu daha da rezilleştirirse bilmiş olsun ki biz Ankaralılar olarak onun üzerinde düşmanlık yaratırız. 
Zira orası gerek coğrafi olarak ve gerekse trafik yoğunluğu açısından da müsait bir alan değildir. Bu pis ve rezil yerin faaliyete geçmesi ile -göreceksiniz - Trafik karmakarışık olacak ve zaten Melih Gökçek yüzünden düzeni bozulan Ankara trafiğinin o yöresi tamamen iflah olmaz bir hal alacaktır.                                                                               (   MEHMET AKYOL ) 
 
                             İŞTE ERHAN KIZILMEŞE'NİN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI 
 
        Ankara Ticaret Odası’na başkan adayı olduğunu açıkladıktan sonra kamuoyu ile projelerini paylaşmaya başlayan Erhan Kızılmeşe, üçüncü projesi ile de gündem yarattı. Kızılmeşe, başkan seçildiği takdirde ATO olarak Ankapark’ın işletmesine talip olduklarını açıkladı.
 
ATO başkan adaylığı için seçim çalışmalarına hız veren Erhan Kızılmeşe, Ankara’ya ve Ankara ticaretine değer katacak projelerini açıklamayı sürdürüyor. ATO aidatlarının kaldırılacağı ve 4.000 gence iş imkanı sağlanacağı açıklamaları ile ses getiren Kızılmeşe, yine iddialı bir projesini paylaştı. Ankara’yı eğitim ve sağlık turizminin başkentinin yanı sıra marka şehir yapmayı hedeflediklerini aktaran Kızılmeşe, ATO olarak Ankapark’ın işletmesine talip olduklarını kaydetti.
 
Kızılmeşe, “Bildiğiniz gibi Atatürk Orman Çiftliği’nde 1.200.000 metrekare alan üzerine kurulan Ankapark tamamlandığında Avrupa’nın en büyük tema parkı olarak hayata geçecek.
 
Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna böyle büyük bir yatırımı yarım bırakmayacağını, %95’i biten parkın tamamlanması ile ilgili çalışmaları yürüterek halkın hizmetine sunacaklarını kamuoyu ile paylaştı. Sayın Başkan Ankapark’ın işletilebilmesi için gereken düzenlemeler ve süre sıkıntısı ile ilgili çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttüğünü ifade etti. Bugünkü düzenlemeye göre parkın işletilmesine ilişkin olarak 10 yıllık bir süre belirlenmiş durumda ve ticaretin yapılmasının önünde de engel var. Başkanımız bu sürenin uzatılması ve burada ticaret yapılabilmesi için Kanun değişikliği gerektiğini, bunun için de adım attıklarını dile getirdi. Tüm bu çalışmalar ve konu ile ilgili yasal düzenlemeler tamamlanıp, parkın standartlara uygunluğu kontrol edildikten sonra ATO olarak Ankapark’ı işletmeye talibiz. Bu projemizle  67 komitemizin neredeyse tamamına ticari ivme kazandırmak ve dolayısı ile istihdam seferberliğine de katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.   
 
Projenin hayata geçirilmesi ile Ankara’nın yatırım yapılacak şehirler listesinde üst sıralara çıkacağının altını çizen Kızılmeşe, Ankapark’ın Ankara’nın turizm potansiyelini de arttıracağını belirtti.
 
Kızılmeşe açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bunu sadece bir tema park işletme projesi olarak düşünmedik. Amacımız şov yapmak değil, tek tek projelerimizi açıklıyoruz. Farklı başlıklarla paylaştığımız projelerimiz hem birbiri ile bağlantılı hem de listeyi uzatmamak adına sıralamadığımız birçok projeye destek sunacak nitelikte. Şöyle ki, daha önceki yönetimin başlattığı ve mevcut yönetimimizin tamamlayarak hayata geçirdiği Ankara’dan direkt yurt dışı uçuşlarına da Ankapark projemizle katkı sunacağımıza inanıyoruz. Uçuş sayısını, uçaklarda doluluk oranlarını arttırmayı amaçlıyoruz. Şehrimize turist akınını arttırarak, turizm ve otelcilik sektörünün yanı sıra dolaylı olarak tüm sektörlere fırsatlar sunmayı hedefliyoruz.”
 
Ankara’nın ticari hayatına yeni bir yön kazandıracak bu projelerin yanı sıra Kızılmeşe’nin önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirttiği yeni projeler, ATO başkanlık seçimlerindeki rekabeti daha da hızlandıracak gibi görünüyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler : SEN - ŞİMDİDEN - KAYBETTİN - SAYIN - ERHAN - KIZILMEŞE - ! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları