ŞEHİT SAYISI 9'A ÇIKTI PEKİ NE OLACAK SONUMUZ?..

09-10-2016
Hükümet Cumhurbaşkanımızın başkanlığında sık sık toplantılar yapıyor. Milli Güvenlik kurulu toplanıyor. Ancak birinci öncelik sanki FETÖ.. Ya bu şerefsiz Fetö neymiş ki aklımızı fikrimizi ona endeksledik. Diğer taraftan ...

.

Diğer taraftan ortalık toz duman. Tabir caizse kan gövdeyi götürüyor. Tedbir aldık, PKK'nın kökünü kuratacağız, şurada şu kadar, orada bu kadar PKK'l öldürdük.. Öldürülen PKK'lıların sayısı on binlere ulaştı ama ardı arkası kesilmiyor. Kan akıtmaya, can almaya devam ediyorlar. " Bu hassas konuyu unuttuk da acaba başka işlerle mi uğraşıyor hükümet " demeye başladı vatandaşımız !.. Bir yanlış anlaşılma, bir yanlış yapılma , bir yanlış söylem ve bir yanlış anlatım ar ama ben çözemedim gitti.. (M.Akyol ) 

 

Son dakika… Karakola bombalı araçla saldırı!

Son dakika... PKK'lı teröristler Şemdinli'deki Durak Karakolu'na bombalı araçla saldırı düzenlendi. Hain saldırıda dokuz asker şehit oldu, 11 kişi de yaralandı. Olayın hemen ardından bölgeye ulaşan gazetecilerin elde ettiği görüntülerde, patlamanın şiddetiyle çok geniş bir alanın adeta savaş alanına döndüğü gözlemlendi.
  •  
  •  
  •  

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Durak Karakolu’na PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre; dokuz askerimiz şehit düştü, sivillerin de olduğu 11 kişi de yaralandı.

KONTROL NOKTASINDA PATLATILDI

Şemdinli- Yüksekova karayolu üzerinde yol kontrolü yapılırken, bombalı aracın Şemdinli yönünden geldiği ve bu sırada patlatıldığı kaydedildi. Araç ve kimlik kontrolleri yapılırken patlamanın meydana geldiği ve bu sırada yolda 5 metre derinliğinde 10 metre genişliğinde bir çukur oluştuğu, yolun da trafiğe kapandığı belirtildi.

Patlamadan hemen sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlatılırken, yaralılar ise Şemdinli ve Yüksekova Devlet hastanelerine kaldırıldı.

TSK’DAN İLK AÇIKLAMA

TSK’dan yapılan ilk açıklamada; saat 09:45’te BTÖ mensuplarınca gerçekleştirilen bombalı saldırıda 8 askerimizin şehit olduğu 5 askerin de yaralandığı duyuruldu. Maalesef saatler ilerledikçe acı bilançonun arttığı öğrenildi. Genelkurmaydan yapılan son açıklamaya göre; saldırıda 9 askerimiz şehit oldu. 11 kişi de yaralandı.

RTÜK’TEN GEÇİCİ YAYIN YASAĞI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Hakkari’deki Durak karakoluna yönelik terörist saldırıyla ilgili, Başbakanlığın yazısı ile geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi. Yasağın, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, yaralılar ve hayatını kaybedenlere ait görüntü ve görselleri kapsadığı kaydedildi.

NUMAN KURTULMUŞ'TAN AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da Twitter üzerinden bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Kurtulmuş açıklamasında, “Şemdinli'de hain terör saldırısında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Türkiye terör örgütlerine asla teslim olmayacaktır. Bu menfur saldırıların hesabı sorulacaktır”' dedi.

AJANSLAR

 

Etiketler : ŞEHİT - SAYISI - 9'A - ÇIKTI - PEKİ - NE - OLACAK - SONUMUZ?.. - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları