YEREL ANKARA HABERLERİ

ŞANLIURFA TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

16-05-2017
Bir heves ve bir tanıtım...Ne dersenizdeyin Ankara'daki tanıtım günleri iller bazında devam ediyor. Nitekim bu kapsamda Şanlıurfalılar da bir tanıtım günleri düzenlediler. Konu ile ilgili olarak Organizatör Alparslan Kılıç'ın yaptığı açıklama şöyle:

.
 
      Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şandern (Ankara Şanlıurfalılar Derneği) ve Alp Kültür Medya işbirliğiyle, birincisi düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri, 18-21 Mayıs tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür merkezinde gerçekleştirilecek. 
     Şanlıurfa’yı Ankaralılara tanıtacak olan etkinliğe; Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın 13 İlçe Kaymakamlığı ve ilçe belediyeleri ile 50’ye yakın kamu kurum ve kuruluşu ve meslek odaları katılacak. Dört gün boyunca sürecek etkinlikte; sıra geceleri, yöresel halk oyunları, fotoğraf sergisi, tiyatro ve konserler, tanıtım sunumları, 3DS yapısallarıyla birebir boyutlandırılmış Urfa’nın tarihi eserleri ve Urfa’nın yöresel ürünleri sergilenecek. 
     Şanlıurfa Tırlarla Geliyor.
    2 bin 700 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek etkinliğe, Şanlıurfa’daki esnaflar ve işletmeler de katılıyor. Tırlarla Urfa’dan Ankara’ya gelmeye başlayan esnaf ve işletmeler, Şanlıurfa’ya ait yöresel gıdalar, el sanat ürünleri ve tarım ürünlerini etkinlikte satışa sunacak, Ayrıca Şanlıurfalı ünlü moda tasarımcısı “çoban stilist” lakaplı Mustafa Şahin’de etkinlikte, yeni kreasyonunu sergileyecek.
Ankara’da Şanlıurfa’yı Gezecekler
Şanlıurfa’nın Dünya tarihinin başlangıç noktası sayılan, önemli kültür taşlarından eserler; Göbeklitepe, ,Halfeti’de açan Karagül, Balıklıgöl, Rizvaniye Kemerleri, Urfa Kalesi Sütunları, 3D yapısallarıyla birebir boyutlandırılmış haliyle sergilenecek. Urfa’nın ünlü Harran evlerini de Ankara’ya taşıyacak etkinlikte katılımcılar, Harran Evlerini gezebilecek. Etkinlikte yaratılacak bu simülasyon etkisi, yöresel tanıtım günleri içinde bir ilk olma özelliğini taşıyor. 
Ferhat Göçer Memleket Hasretini Ankara’da Giderecek.
Şanlıurfa tanıtım günleri kapsamında, 19 Mayıs 2017 günü Şanlıurfalı sevilen sanatçı Ferhat Göçer de bir konser verecek. Düzenlenen konser, halka açık ve ücretsiz olarak Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.
 
Etiketler : ŞANLIURFA - TANITIM - GÜNLERİ - BAŞLIYOR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları