GENEL HABERLER

Şampiyon güreşçiler Kahramankazan’da

06-01-2017
Olimpiyat şampiyonu milli güreşçiler Taha Akgül ve Rıza Kayaalp, Milli güreşçiler Kayaalp ve Akgül, K

.
ahramankazan’ı ziyaret etti.
Allah şehitlerden razı olsun
Kayaalp ve Akgül ilk olarakilçenin 9 şehidinden biri olan Hasan Yılmaz'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Akgül, şehitler sayesinde yurt dışında ülkeyi temsil edebildiklerini belirterek, "Onlar olmasaydı biz olimpiyatlara gidemezdik. Vatan millet elden gittiği zaman ne madalyanın ne şampiyonluğun bir önemi kalıyor. Allah onlardan razı olsun." dedi.Kayaalp ve Akgül daha sonra, ilçe millie müdürlüğü tarafından düzenlenen “Başarı Yolunda Azim ve Kararlılığın Önemi”isimli söyleşiye katılarak, öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşiye Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk,AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Hüseyin Kaya ve ilçe protokolü katıldı.
 
Sporcu bir ilçeyiz
 
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de burada yaptığı konuşmada,Kahramankazan'ın adli olayların en az olduğu ilçe konumunda bulunmasının altında yatan en önemli nedenlerden birisinin ilçe genelinde spor faaliyetlerine verilen önemin olması olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen bir yarışmada “Yılın Sporcu İlçesi” ödülüne layık görüldüklerini anımsatan Ertürk, şunları kaydetti: 
“Kahramankazan gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına tüm bireyleriyle sporcu bir ilçe. Tüm alanlarda olduğu gibi spor alanında da büyük yatırımlara imza attık ve atmaya devam edeceğiz. İlçe halkımızın faydalanabileceği iki adet yarı olimpik yüzme havuzu inşa ettik. Dünya standartlarında bir spor salonumuz var. Yine iki adet çim sahamız var ilçemizde. Bunun yarı sıra uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapıyoruz. Uluslararası standartlarda yine bir bocce salonumuz mevcut. İlçemize gelen sporcuların ve kendi sporcularımızın konaklayacağı 5 yıldızlı otel standartlarında bir kamp merkezimiz var. Tüm bunların yanı sıra halkımızın faydalanması için parklarımızda spor aletleri bulunuyor. Ayrıca okullarımızın spor salonları için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm bunların yanı sıra belediyemizin birçok branşta faaliyet gösteren spor kulübü var. İlçemizde 12 değişik branşta 1500 lisanslı sporcu ve 5000 civarında da aktif sporcumuz var. Spor kulübümüzün BAL Ligi’nde ilçemizi temsil eden futbol takımı ile İkinci Lig’de bulunan kadın voleybol takımı var. Ayrıca bu iki branşın yanı sıra dart, bowling, halter, Kick-Box, güreş, bocce, basketbol, karate, taekwondo, cirit ve badminton dallarında da takımlarımız ilçemizi ulusal ve uluslararası yarışmalarda temsil ediyor. Bunlardan Bocce takımımız ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza attı. Bocce takımımızda 50’ye yakın sporcu var. Bunların tamamı milli takıma girmek suretiyle üniversitelere sınavsız giriş yaptı. Ayrıca yine bocce alanda uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapıyoruz. Yine tüm bu branşlarda açtığımız yaz okulları ile geleceğimiz olan gençlerimizin sportmen bir kişilikle yetişmesini sağlıyoruz.” 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları