RUS RULETİ TERSİNE İŞLEMEYE BAŞLADI
.
RUSLAR EL BAB DA 3 ASKERİMİZİ ŞEHİT ETTİ
 
İki günde şehit sayımız 8 oldu. Dün 5 askerimiz şehit olmuştu bugün ise 3 askerimiz şehit 11 de yaralımız var... Ruslar " Türk askerlerini yanlışlıkla biz vurduk " deyip özür dilediler ama, Suriyelilerin de vurmuş olabileceği iddiası ortaya atıldı. Olayı Rusların üstlenmiş olmasındaki gerekçe ise şu: " Türkiye ile Suriye arasında bir anlaşmazlık çıkmasın !.. "
Bir başka iddia daha var; CIA Direktörü Mike Pompeo’nun Türkiye'de bulunduğu sırada Rusların böyle bir densizlik yapmış olmaları oldukça manidar. Yani ( Belki ) demek istemiş olabilirler : " Bakınız yine ABD ile ilişkilerinizi geliştirme gayretindesiniz, ya onlar ya biz !.."
 
RUSLARA GÜVEN OLMAZ
 
Aslına bakarsanız Rusların Suriye politikasında bazı zaaflarının olduğu muhakkak. Özellikle Suriye Anayasası gizlice hazırlanırken Suriye-Türkiye hududundaki çıkmazları ve savundukları sıkıntılı durum gözlerden kaçmamıştı, ancak biz dar bir dönemeçten geçtiğimiz için görmezden geldik.
Buna rağmen bilinen bir gerçek var ki, Rusya Dışişleri Sözcüsü bizim en hassas noktamız olan PKK ve onun uzantısı PYD konusunda “ Biz PKK ve PYD’yi terörist örgüt olarak tanımlamıyoruz. “ İşte buşon günlerde DOSTUMUZ dediğimiz Rusya’nın durumu.
Son bir cümle daha ilave etmem gerekirse, "
Biz Rusların uçağını düşürünce kıyamet kopuyor da, onlar bizim üç askerimizi şehit edince neden sessiz kalıyoruz ?..."

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları