GENEL HABERLER

REİS % 55 İLE BİRİNCİ TURDA İPİ GÖĞÜSLER Mİ, İYİ PARTİ'NİN DURUMU NE OLUR?..

29-04-2018
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. sayın Hasan Ayrancı ile ayaküstü sohbetimizde önümüzdeki seçimlerle ilgili siyasi mülahazalarda bulunduk.

.
     Biz konuşurken iş adamı-müteahhit Keçiören AK Parti belediye meclisi üyesi sayın İsmail Özdemir de müdahil oldu. Daha sonra aynı saatte Semih Ofset Matbaacılık tesislerinin sahiplerinden sayın Mustafa Çakır’la görüştük. O da sayın Hasan Ayrancı ve sayın İsmail Özdemir gibi tıpa tıp düşünüyor olunca doğrusu mat olduğumun farkına vardım. ( Bu arada dünyada fikir adamı, düşünce adamı, demokrat ve saygın bir kişiliği olan Sırrı Er kardeşim de yanımıza geldi…Benimle ilgili olarak sitayiş sayılabilecek üç-beş cümle sarfetti sağolsun. Ancak halinden-duruşundan olaylarla ilgili yorum yapmama gibi bir kararlılık içinde olduğu için her hangi bir soru yöneltmedim kendisine.) Söz konusu ettiğim üçlünün düşüncesine göre…
 
Evet onların düşüncesine göre Reis birinci turda en az % 55 oyla ipi göğüsler. İlk planda bu adamlar acaba sayı saymasını mı bilmiyorlar gibi bir zehaba katıldım doğrusu.
 
Rektör Profesör Dr. Sayın Hasan Ayrancı ilkeli, vatanperver, okumakla kalmamış aynı zamanda kültür seviyesini de geliştirmiş bir insan. Geçen seçimlerde AK Pürti’den milletvekilliğine aday adayı olmuş ve büyük sükse yapmıştı. Çok özellikli ve gerçekten ince düşünen, kültür seviyesini yüceltmiş saygı değer bir gönül ve hizmet adamı. İsmail Özdemir ile Mustafa Çakır ‘da güvenilir ve saygı değer insanlar. Üçü de sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’ın %55 oy alarak birinci turda seçileceği konusunda hem fikir olup iddialı bir şekilde değerlendirme yapınca benim yaptığım araştırma ve yazdıklarımın havada kalacağını düşündüm bir an. Ha bir yandan da - ayıp olmaz ve saygısızlık olarak kabul etmezlerse söyleyeyim- “ Ya bunlar siyasetten anlamıyorlar, ya da sayı saymasını bilmiyorlar “ gibi bir zehaba kapılır gibi oldum. Ancak her iddianın altında bir gerçek yatar düsturu geldi bir anda aklıma ve görüş ve düşüncelerine saygı duymaktan başka çaremin olmadığının farkına vardım,
 
Bu düşüncem Onların tahminlerini % 55 oranı ile sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a taalluk etmelerinden değil ha.. Olabilir, R.Tayyip Erdoğan -onların dediği oranda- kazanabilir bu konuda bir şey dediğim yok. Ancak arkadan gelen hesapları yanlış.
 
Mesela İY Parti ve bu partinin Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili tahminlerinin tutması mümkün değil.
 
Gelelim şimdi tahminlere:
 
Prof.Dr. Hasan Ayrancı: CHP % 21 , MHP % 13-14 İYİ Parti HDP % 8 veya 10 SP % 1 Geriye kalan da AK Parti’ye kalıyor demektir.
 
İsmail Özdemir:  AK Parti % 43   CHP % 25   İYİ Parti  % 8 veya 10 , MHP % 8 veya 10 HDP % 8 veya 10
 
Mustafa Acar:  CHP  % 20 25 civarı, İYİ Parti  % 5 veya  4 düşünüyordum ancak son gelişmeler biraz daha aşağı inmesine neden oldu iddiasında bulunuyor. Ancak Mustafa beyle Melih Gökçek konusunda da anlaşamamıştık, ama ben haklı çıkmıştım.
 
Tabii bu durumda AK Parti + MHP ittifakı farklı bir şekilde birinci turda Cumhurbaşkanlığını kazanacak anlamı çıkacak. Durum böyle olunca da milletvekillerinin de 300’ünü alacaktır.
 
SAYIN Prof.Dr. HASAN AYRANCI’NIN CEVAP VEREMEYECEĞİ BİR SORU SORDUM ;
 
-Hocam her şey iyi ıslah da Referandumda Sayın Erdoğan (tabii AK Parti ) 17 Büyükşehirde kaybetmişti, yani HAYIR çıkmıştı, bu durumu göz önünde bulunduruyor musunuz ?
 
Aldığım cevap şöyle oldu:  Ona da bir çözüm yolu bulacaklar.
 
Haydi bakalım Allah’tan hayırlısı.
 
NOT: Mehmet Akyol olarak ben 9 yıl Türkiye İl Genel meclisi Üyeleri Birliği Genel Başkanlığı yaptım. Türkiye genelinde yüzlerce eski il genel meclisi üyesi arkadaşım var. Onlarla günü birlik görüşüyorum. İyi bir istihbarat yaptığım kanaatındayım. Siyasetten de biraz anlarım. Görüş ve düşüncelerimi daha önce yazmış ve yayınlamıştım, ancak yeni gelişmeler üzerine birkaç gün içinde gerekçeleri ile birlikte tekrar  yayınlayacağım.  Baki selamlarımla.  
 
MEHMET AKYOL 
Etiketler : REİS - % - 55 - İLE - BİRİNCİ - TURDA - İPİ - GÖĞÜSLER - - - İYİ - PARTİ'NİN - DURUMU - NE - OLUR?.. - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları