RAMAZAN AYI BİTTİ DÜĞÜNLER BAŞLADI

10-08-2014
Bayram sonrası düğün sezonu kaldığı yerden devam ediyor. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlhan Koyuncu, Ankara’da faaliyet gösteren 601 düğün salonunda düğünlerin devam ettiğini, iddia edildiği gibi bir yığılmanın söz konusu olmadığını söyledi.

.

Ramazanın bitmesiyle birlikte düğünler kaldığı yerden devam ediyor. Ramazan sonrasına ertelenen düğünler nedeniyle aileler ve evlenecek çiftlerin düğün hazırlıkları Kurban Bayramına kadar devam edecek.

Ramazan ayı nedeniyle ara verilen düğünlerin bayramdan hemen sonra tekrar başladığını belirten Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlhan Koyuncu, Ramazan ayında düğünlere ara verilmesiyle birlikte sektörde bir durgunluk yaşandığını vurgulayarak, “Düğün sezonu olmasına rağmen Ramazan ayı dolayısıyla düğün ve nişanlara ara verilince haliyle bir durgunluk yaşandı. Fakat, Ramazan Bayramı’nın ardından Ramazan ayında ertelenen düğünlerin de etkisiyle düğünlerde ciddi derecede bir artış söz konusu. Bu artışa rağmen Ankara’da faaliyet gösteren 601 düğün salonunda iddia edildiği gibi bir yığılma söz konusu değil. Her bütçeye uygun,  çok çeşitli alternatiflere sahip düğün salonlarımız, profesyonel kadrolarıyla kaliteli ve güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.” dedi.

‘AÇIK ALANLARDA YAPILAN  DÜĞÜNLERE İZİN VERİLMEMELİ’

Başkan Koyuncu şöyle devam etti: “Burada esas sorun, cadde ve sokak gibi açık alanlarda yasak olmasına rağmen düğün, nişan ve benzeri eğlence merasimlerin yapılması. Büyükşehir Belediyemiz, vatandaşlarımızı rahatsız eden bu sokak düğünlerine ciddi anlamda el atmalı. Çevre ve gürültü kirliliği yaratarak hem vatandaşlarımızı, hem de ortaya çıkan haksız rekabetten dolayı işlerini layıkıyla yapmaya çalışan sektörümüzün esnaf ve çalışanlarını  mağdur eden açık alan düğünleri mahalle kolluk kuvvetleri veya belediye zabıtaları tarafından engellenmeli, uymayanlar hakkında 2872 Sayılı Çevre Kanunu’nun  20. Maddesi uyarınca  idari para cezası uygulanmalıdır.”

Etiketler : RAMAZAN - AYI - BİTTİ - DÜĞÜNLER - BAŞLADI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları