GENEL HABERLER

R.TAYYİP ERDOĞAN’DAN HARİKA MANİFESTO,ANCAK KÖYLERE BİR ŞEY YOK

01-02-2019
AK PARTİ’NİN SEÇİM BEYANNAMESİNİN TAMAMI ŞEHİRLERE YÖNELİK. PEKİ BÜYÜKŞEHİRLERE BAĞLANIP MAHALLE YAPILAN KÖYLERİN DURUMU NE OLACAK ?.. KÖY MAHSUN, KÖYLÜ MAHSUN MU BIRAKILACAK?..YA ÜRETİMİ KİM YAPACAK?.. SAMANI, SOĞANI, PATATESİ, MERCİMEĞİ, KURUFASULYAYI, SIĞIRI, DAVARI, ETİ HEP İTHAL ETMEYE DEVAM MI EDECEĞİZ ?

.
     Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı recep Tayyip Erdoğan 31 Mart’ta yapıla-
cak yerel seçimlerle ilgili olarak 11 maddelik seçim beyennamesini açıkladı. Tabii biz 
Ankaralılar olarak “ bu 11 maddenin ne kadarından yararlanacağız ” hesabı içindeyiz. Çünkü şimdiye kadar nice seçimler geldi geçti gitti, nice vaatler yapıldı ama hiçbiri gerçekleştirilmedi. Yani demek istediğimiz şu ki, Ankara ümit edildiği kadar hizmetlerden nasibini almadı. İnşaallah önümüzdeki seçimlerde yine hayal kırıklığına uğramayız. 
   Son yıllarda her seçimi Ankara’da AK Parti kazandı.  ( Referandoum harıç )  Her seçimde nice vaadler yapıldı. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yapılan vaatlerin hiçbiri yerini bulmadı. Verilecek çok örnek var ama bir tanesini takdim edelim (komik bulmuştuk ) Melih Gökçek Altındağ’ın tepesine uçak pisti yapacaktı. Şimdi o Engürü mahallesi de, o Ankara’nın en tepesi de perimperişan. Oralarda yaşayan vatandaşların halini gidip bir görseniz şaşırıp kalırsınız. Ayrıca o yüce tepe kötülüklerle dolu. Kötü bazı insanlar, özellikle de gençler hayatlarını idame ettirmek için çirkin işlerle iştigal ediyorlar.
Hülasa, Ankara, Melih Gökçek dönemlerinde, yani 20 yılını cilalı boyalı, göze hoş görünen 
basit hizmetlerle geçirdi. Bakalım önümüzdeki seçimlerde kazanacak olan Cumhur ittifakının adayı Mehmet Özhaseki veya Millet İttifakının adayı Mansur Yavaş neler yapacaklar, Başkentlilerin-Ankaralıların yüzünü güldürecek ne gibi hizmetlerde bulunacaklar hep beraber göreceğiz. 
 
1- ŞEHİR PLANLAMALARI
 
  İstismara açık parsel bazlı plan değişikliklerine geçit vermeyeceğiz. Milletimizin hayat kalitesini artırmayan hiçbir işe vakit ve kaynak ayrılmayacak.
 
2- ALTYAPI VE ULAŞIM
 
Bu konu çözülmeden şehirlerimizi gerçek anlamda şehir yapamayacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz, kanalizasyon temel altyapı sorunları tamamen çözülmemiş hiçbir şehrimizi inşaAllah bırakmayacağız. AK Partili belediye olmayan şehirlerimizi de yakından takip edeceğiz. Kaldırımları sadece yayaların hizmetine sunacağız.
 
3- KENTSEL DÖNÜŞÜM
 
Şehirlerimizi çarpık yapılaşma ve deprem riskinden arındırmrya devam edeceğiz. Alan bazlı kentsel dönüşümü teşvik edeceğiz. Tek tip uygulamalar yerine bölge ve vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler üreteceğiz. Bu metin sabah.com.tr editörleri tarafından canlı olarak kaleme alınmıştır.
 
4- BENZERSİZ ŞEHİRLER
 
Her şehrin tarihini hikayesini, dokusunu koruyarak benzersiz şehirler düsturu ile şehirlerimizin tarihi, yapısı ve mekanlarına göre çalışmalar yaparak gelecek nesillere miras bırakacağız. Taklitten kaçınarak geçmişten feyz alan ve bugünün ihtiyacına cevap veren, herkese dokunacak mekanlarla donatılmasını sağlayacağız.
 
5- AKILLI ŞEHİRLER
 
Akıllı şehirlerle ayatı kolaylaştıracak, tüm akıllı şehir uygulamalarını destekleyeceğiz. Mobil teknolojilerin böylesine geliştiği dönemde Türkiye'yi bu büyük yarışta inşaAllah geri bırakmayacağız.
 
6- ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER
 
Çevreye duyarlı, geri dönüşümü önceleyen, doğaya saygılı, tabiata duyarlı şehirler ile bütün sorunları görerek adımlar atacağız. Eşimin de başında olduğu sıfır atık proesini devam ettirerek şehirlerimizi inşa ve ihya ettireceğiz.
 
7- SOSYAL BELEDİYECİLİK
 
Sosyal belediyecilik anlayışımızı, kadın, genç, yaşlı ve engellilerimize hizmet verecek şekilde geliştireceğiz. Hizmet götürülmeyen hiçbir şehri bırakmayacak, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Ve belediyecilik anayışımızı buraya oturtacağız. Kadın, spor, kültür, engelli ve yaşlı merkezleri gibi hizmetleri en küçük yerleşm noktalarına kadar götürmeye devam edeceğiz
 
8- YATAY ŞEHİRLEŞME
 
Gönüllerimize hitap eden şehirlerimizi, toprakla daha çok buluşan, toprağa yakın, komşuluk ilişkilerini yakın tutan yatay mimari anlayışı ile geliştireceğiz. Ve böylece akıllı şehir uygulamalarına kadar pek çok sorunu kolayca çözebileceğiz. Kentsel dönüşüm alanlarıyla bu modele öncelik vererek bu çalışmayı ülkemizin her yerine yaygınlaştıracağız. Şehir vizyonumuzun merkezinde yatay şehirleşme olacak.
 
9- HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM
 
Şehirli hakları bildirgesi hazırlayacak, yaşayan herkesin ortak akıl ile alacağı şehirli meclisleri ile ihalelerin dahi canlı yayın dahil herkese açık yapılması için tüm imkanları sağlayacağız.
 
10- TASARRUF VE ŞEFFAFLIK
 
Tüm çalışmalar tasarruf ve şeffaflık anlayışıyla şekillendirilecek ve bu bir ilke haline gelecek.
 
11- DEĞER ÜRETEN ŞEHİRLER
 
Değer üreten şehirlerle AK Parti belediyeceğiliğini bir üst aşamaya taşıyoruz. Şehirlerimizin gayrimenkul rantı ile değil, 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları