GENEL HABERLER

POPÜLERİTESİ YÜKSEK BİR ADAY ADAYI FATMA SEMİZ

05-03-2015
Bu tür kuruluşların başına geçebilmek çok önemli. Ancak başında olmayı devam ettirmek daha da önemli. Hanımefendi ANGİAD gibi önemli bir kuruluşun başında olmanın gururu, heyecanı ile hareket ediyor ve bunun sonucudur ki bir hevesle milletvekilliğine aday olmak üzere siyaset sahnesine çıkıyor Sayın Fatma Semiz…

.

 
    Tabii durum Fatma Semiz olunca farklı bir portre çıkıyor karşımıza. AK Parti’den Ankara milletvekili aday adayı olduğunu duyunca birçokları gibi benim de ilgimi çekti. Hele bir de Ankara 2.Bölgeden adaylığı söz konusu olunca tamamen ilgi odağıma yerleşti.
   Fatma hanımın kararlılığı, hizmet etme aşkı ve milletvekili olmayı kafasına koymuş olmasını seçim otobüsünü bile giydirip meydanlara sürmesi zaten yürekliliğini ve hizmet azminin fevkaladeliğini gösteriyor.
    Daha önce değerli kardeşim Hüsamettin Akçapınar bir yazı yazmıştı Fatma Semiz’le ilgili olarak.  Hemen hemen yukarıda yazılanların çoğu ile bağdaşıyordu.  Ancak sayın ANGİAD’ın sayın başkanı bu yazıdan rahatsızlık duyduğu için Hüsamettin Bey’in de rızasını alarak ben yazı üzerinde bazı iyileştirme yapmak durumunda kaldım.
      Fatma Semiz’in neden Ankara 2.Bölgeden aday adayı olduğunu sorduğumda -çok hoşuma giden- şu cevabı verdi: “ Benim yapacağım projelerim var, bu projeleri gerçekleştireceğim ve hizmet ağına alacağım bölge 2.Bölge. Bu nedenle o bölgeyi tercih ettim.”

   Bu durumda söylenebilecek bir şey yok. Bizim istediğimiz, bölgeyi iyi tanıyan, bölge halkının tanıdığı, milletvekili olduktan sonra kapısına varabileceği, telefonla bilabileceği, tasasını - husasını ve sevincini paylacak milletvekili istiyoruz.

      İnşaallah Fatma hanım istenilen standartlarda bir milletvekili olur.

      Lafı fazla uzatmadan hanımefendinin biyografisi ile sizleri başbaşa bırakalım ve kararı siz verin. (Mehmet Akyol)

FATMA SEMİZ SEMİZ KİMDİR ?

 

13 Ağustos 1977’de Cizre’de doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu.

      1999-2001 yılları arasında Los Angeles’ta American Intercontinental University’de İşletme Master (MBA)’ını tamamladı. Ayrıca, aynı yıllarda UCLA (University Of California Los Angeles)’da İnternational Business ve Java Script üzerine Extension programını tamamladı.

     Ankara Genç İşadamları Derneği 8. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği, aile şirketinde yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevlerini gerçekleştirdi.

   Afganistan, Mısır, Fas, Irak gibi ülkelerde, stratejik planlama ve şirket yönetimi de dahil olmak üzere, inşaat işlerini yürüterek, bölgelerdeki operasyonlarda bizzat yer aldı. Kendine ait bir medya firması bulunan Semiz, şu anda hem inşaat sektöründe, hem de medya sektöründe faaliyet göstermektedir.

    American Society of Civil Engineers (ASCE), Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA), American Finance Association (AFA), Türk – Fas İşadamları (DEİK) üyelikleri bulunmaktadır.

    Türkiye Müteahhitler Birliği’nde (TMB) finans komisyonunda görev aldı. Sabah Gazetesi’nde Ankara ekonomisi ve ticareti üzerine iki yıl köşe yazarlığı yaptı.

    Avrupa Birliği projeleri, Kobi ve Kalkınma Bakanlığı’nın iş adamlarını destekleyici hibe ve sosyal içerik projelerinde eğitim aldı. Halen Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

    İki dönemdir Başkanlık görevini sürdürmekte olduğu Kadın Platformu’nda önemli projelere imza attı. Bu çalışmalar arasında; Türkiye’de şu ana kadar hiç ele alınmamış “Doğal Afet ve Sonrasında Kadının Durumu” panelini gündeme getirerek ilgili mercilerde bir farkındalık yarattı.

Fatma Semiz, evli olup, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 

 

Etiketler : POPÜLERİTESİ - YÜKSEK - BİR - ADAY - ADAYI - FATMA - SEMİZ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları