GENEL HABERLER

PKK'nın katlettiği 4 kız birlikte defnedildi

21-09-2011
Siirt'te, bir grup PKK'lı terörist, Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında polis aracı sandığı özel bir otomobile el bombalı ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda ölen 4 genç kız bugün düzenlenen törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.

.
 GÖZYAŞLARI SEL OLDU(FOTO GALERİ)

Saldırıda ölenlerden Kevser Çekin'in Siirt'in BDP'li Belediye Başkan Vekili Abdullatif Çekin'in yeğeni olduğu belirtildi. Cenaze törenine katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü PKK'nın sıkışması nedeniyle sınır tanımayan bir saldırıyı yürürlüğe koyduğunu söyledi.
 
Siirt'te, bir grup PKK'lı terörist, Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında polis aracı sandığı özel bir otomobile el bombalı ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda ölen 4 genç kız bugün düzenlenen törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.


ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN NERGİS'E VEDA YEMEĞİNE GİTTİLER
Siirt'te dün gece PKK'lı teröristler, şehir merkezindeki Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında kurdukları pusuda polis aracı zannederek, içinde 6 genç kızın bulunduğu otomobili hedef aldı. Siirt'te yaşayan ve Hatay Üniversites Beden Eğitimi 2'inci sınıf öğrencisi olan ve okuluna gidecek olan 22 yaşındaki Nergis Evin için kardeşleri ve arkadaşları veda yemeği düzenlendi.


PKKnın katlettiği 4 kız birlikte defnedildi | video.mynet.com


Nergis Evin, kuaförlük yapan ablası 31 yaşındaki Zeynep Evin, kadeşi 17 yaşındaki Nuran Evin, arkadaşları Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç'ın kızı ve aynı zamanda müdürlükte yüzme antrenörü olan 25 yaşındaki Nurcan Olgaç, özel güvenlikçi olarak çalışan 20 yaşındaki Kevser Çekin, Kadın Doğum Hastanesi'nde hemşire olan 25 yaşındaki Gülcan Olgaç, bindikleri özel otomobille Kasaplar Deresi'ndeki bir lokantaya veda yemeğine gitti. Gittikleri lokantada düğün töreni olduğunu görün genç kızlar otomobillerine binerek şehir merkezine dönmek için yola çıktı.

OTOMOBİLE EL BOMBALI VE SİLAHLI SALDIRI
Genç kızların içinde bulunduğu otomobil Polis Meslek Yüksek Okulu yönüne giderken, 50 metre mesafede tarlaya gizlenen teröristler, otomobili polis aracı zannederek el bombalı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda delik deşik olan otomobilde bulunan 6 genç kız ağır yaralanırken, Polis Meslek Yüksekokulu'nda görevli polisler, teröristlere anında müdahale ederek çatışmaya girdi.

Çatışma bölgesine takviye özel harekat polisleri de sevkedilerek operasyon genişletildi. Sivil halkta büyük endişeye yolaçan saldırıdan sonra karanlıktan yararlanan teröristler kırsal alanına doğru kaçarken, güvenlik güçleri de peşlerine düştü. Kıstırılan teröristlerle çıkan çatışmada 1 PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.

Saldırıda ağır yaralanan genç kızlar çevrede bulunan araçlar ve ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Ancak burada yapılan tüm müdahaleye rağmen Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç hayatını kaybetti. Durumu ağır olan Gülcan Olgaç, gece helikopterle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedilirken, Nuran Evin'in tedavisine Siirt'te devam ediliyor.

BAKAN ŞAHİN SİİRT'TE
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, PKK'lıların hedef aldığı otomobilde yaşamını yitiren 4 genç kızın bugün düzenlenen cenaze törenine katılmak için kentte geldi. Bakan Şahin, önce hastanede tedavisi süren Nuran Evin'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunup, doktorlardan durumu hakkında bilgi aldı. Şahin, Vali Musa Çolak ile daha sonra esnafları ziyaret etti.

PKK saldırısında yaşamını yitiren Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç için Şeyh Musa Camii içinde cenaze namazı kılındı. Bakan Şahin'in de katıldığı namazın ardından ölenlerin tabutları tek tek camiden çıkarılıp, omuzlarda taşınarak cami karşısında bulunan Şeyh Musa Mezarlığı'na götürüldü.

Genç kızlar burada yan yana açılan 4 mezarda gözyaşları arasında toprağa verildi. Ölenlerin yakınları sinir krizleri geçirirken, güçlükle sakinleştirildiler.

ÖLENLERDEN KEVSER, BDP'Lİ BAŞKAN VEKİLİNİN YEĞENİ
Terörist saldırıda ölen genç kızlardan özel güvenlikçi Kevser Çekin'in Siirt'in Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak'ın BDP'li Başkan Vekili Abdullatif Çekin'in yeğeni olduğu belirtildi. Cenaze töreninde Abdullatif Çekin'in güçlükle ayakta durabildiği gözlendi.

Cenazeye katılan Belediye Başkanı Selim Sadak'ın protokolden uzak durduğu görüldü. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, mezarlıkta gazetecilere açıklamada bulundu. Şahin, terör örgütü PKK'nın sıkışması nedeniyle sınır tanımayan bir saldırıyı yürürlüğe koyduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Ankara'daki saldırı 11 sıralarında Siirt'teki 6 masum insana yönelik saldırı ise saat 20.15 sıralarında meydana geldi. ABD'de bulunan sayın Başbakan bilgilendirildi. Sanırım ABD Başkanı ile yapılan görüşmelerde konuyu terörle mücadele bağlamında değerlendirmişlerdir. Terörün gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Halk adına örgütlenmiş gibi yapı olarak görünün halk için değil halkı katleden bir yapıdır. Sınır tanımayan bir saldırıyı yürürlüğe koydu. Çılgınlık içerisinde saldırıyorlar. Vur kaç eylemleri yapıyor. Arkadan geliyor, pusu atıyor. Öyle bir yapıya sempati duymak insanlığa bağdaşmaz. Barış, kardeşlik, hak diye yaygara koparanların yaptıkları terör ortadadır. Bu yapıyı çökertmek için büyük bir çaba içerisindeyiz. Devletler terör örgütüne yardım etmiyor ancak bazı devletlerde bulunan illegal yapılar terör örgütü ile bağlantı içindedir. Finans olarak terör örgütünü destekliyorlar. Bizim terörle mücadelemiz devam edecektir."

Bakan Şahin, daha sonra ölenler için kurulan taziyeleri ziyaret ederek ailelere başsağlığında bulundu.

Etiketler : PKK'nın - katlettiği - 4 - kız - birlikte - defnedildi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları