GENEL HABERLER

ÖZGÜN ÖKMEN ANKARA 2.BÖLGEDEN CHP ADAY ADAYI

28-02-2015
CHP içinde sevilen ve sayın bir isim Özgün Ökmen. Ayrıca Anadolu insanının özellikle de Ankaralılık felsefesini özünde yaşayan bir insan.

.

   Bürokrat alanında verimliliği her zaman dikkat çekmiştir. İnsani olarak değerlendirdiğinizde hiçbir kefeye sığmayan bir özellik ve güzelliğe sahiptir. Her bakımdan değerlendirmeye aldığımızda mükemmel bir insan profili çıkıyor karşımıza. Şayet CHP listesinden iyi bir yer verilirse " rakiplerinin havlu atmasına neden olabilir. Hem şehir merkezinde, hem de Ankara ilçe ve köylerinde sevilen bir isim olan Özgün Ökmen Yenimahalle ve Batıkent'te açacağı siçim karargah büroları ile önce yapılacak önseçim CHP'lilerden, daha sonra da Ankaralı hemşerilerinden oy isteyecek.

  CHP ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI                            ÖZGÜN ÖKMEN'İN BİYOGRAFİSİSİNE BİR GÖZ ATACAK                           OLURSANIZ SANIRIZ BİZE HAK VERİRSİNİZ

 

Özgün Ökmen, ( 1957, Ankara), Türk bürokrat.

Gazi Üniversitesi Fransızca Bölümü ile Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Yönetim ve Planlama Bölümünden mezun olmuştur.Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde Şef, Şube Müdürü ve Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur. 1995 yılından itibaren Başbakanlıkta çeşitli görevlerde bulunmuş, 30 Haziran 1997 tarihinde Personel ve Prensipler Genel Müdürü olmuştur.

25 Ocak 1999 tarihinde Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine atanmış olup bu görevi 2007 yılının Mayıs ayına kadar yürütmüş veCumhuriyet Halk Partisi'nden milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa etmiştir. 2007 yılının Ağustos ayında Başbakanlık başmüşavirliğine getirilmiş ve 10 Mart 2011 tarihinde CHP'den milletvekili aday adayı olmuş ancak listede yer bulamamıştır.

Başbakanlık Kriz Yönetim Merkezi Sekreterya Başkanlığı, Ulusal Deprem Konseyi Üyeliği, Basın İlan Kurumu Üyeliği, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş ve Bakanlar Kurulu kontenjanından Haziran 2002 tarihinde Yükseköğretim Kurulu üyeliği görevine getirilmiş ve 2006 yılında görev süresi dolmuştur.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü üyesi olan Ökmen, ayrıca Ankaralılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri, Eğitim Dostları Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak sivil toplum görevlerini de halen yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Etiketler : ÖZGÜN - ÖKMEN - ANKARA - 2.BÖLGEDEN - CHP - ADAY - ADAYI - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları