Ölü sayısı 86'yı buldu, 2 ayrı saldırıda 186 kişi yaralandı

10-10-2015
Ankara Tren Garı yakınındaki 2 ayrı patlama meydana geldi. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Ankara'daki patlamalar sonucunda 86 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 186 vatandaşın ise yaralandığını bildirdi.

.

 

 
 
ANKARA
 
İçişleri Bakanlığınca Ankara'da meydana gelen patlamalar sonucunda ilk belirlemelere göre 30 kişinin hayatını kaybettiği, 126 kişinin yaralandığı bildirildi.
 
Bakanlıktan yapılan açıklamada, 12.00-16.00 saatlerinde, Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulduğu belirtildi.
 
Açıklamaya göre, KESK, DİSK, TMMOB, Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09.30 itibarıyla Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10.04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana geldi.
 
Patlamalar sonucu ilk belirlemelere göre 30 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi yaralandı. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam ediyor.
 
Demokrasi ve ülkenin huzurunu hedef alan menfur saldırının lanetle kınandığı açıklamada, "Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.
 
Hastanelerde yoğunluk yaşanıyor.
 
Bu arada, patlama sonrası yaralıların sevk edildiği Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İbni Sina Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde yoğunluk yaşanıyor.
 
Yakınları ve tanıdıkları hakkında bilgi almak ve kan vermek isteyen vatandaşlar hastanelere geldi. Yaralıların isimleri de hastanenin giriş kapısındaki cama listeler halinde asıldı.
 
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen yaralılardan Hatun Berk, başından darbe aldığını ve tek kulağında duyma kaybı olduğunu söyledi. Berk, olaya ilişkin başka bir şey hatırlamadığını belirtti.
 
AA fotomuhabiri yaralandı
 
Bu arada, miting haberi için olay yerinde bulunan Anadolu Ajansı fotomuhabiri Ege Gürün hafif şekilde yaralandı.
 
Başkent Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Gürün'ün iki kulağında duyma kaybı yaşandığı kaydedildi. Gürün, müşahede altına alındı.
 
Muhabir: İlkay Güder, Yıldız Aktaş, Zafer Fatih Beyaz, Yıldız Nevin Gündoğmuş, Durmuş Koçak, Serdar Açıl

 

Etiketler : Ölü - sayısı - 86'yı - buldu - - 2 - ayrı - saldırıda - 186 - kişi - yaralandı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları