NATO'dan Atatürk ve Erdoğan hedef gösterildi…

17-11-2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef tahtası olarak gösteren subayın ordudan atıldığını, Mustafa Kemal Atatürk'ü seçen kişinin de teknisyen olduğunu açıkladı.

.
 
NTV’nin aktardığına göre, 8-17 Kasım tarihleri arasında Norveç’te gerçekleşen NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan’ın hedef gösterilmesi sonrasında NATO’dan açıklama geldi. NATO, tatbikatta Atatürk ve Erdoğan’ın hedef gösterilmesiyle ilgili olarak bir teknisyen ve subayın ordudan atıldığını açıkladı.
İLGİLİ HABERNATO'dan Türkiye'ye bizzat özür
NATO'dan Türkiye'ye bizzat özür
Norveç basınında yer alan habere göre organizasyonun planlanmasının sorumlusu olarak NATO gösterilirken Norveç’in sadece ev sahipliği yaptığı belirtildi. Norveç Savunma Bakanlığı, basına bir açıklama yapmazken, “Bu bir NATO tatbikatı dolayısıyla yorum yapamayız” ifadesi kullanıldı. Stavanger’da gerçekleşen etkinliğin adının Trident Javelin tatbikatı olduğu belirtildi.
İLGİLİ HABERCHP'den NATO skandalına tepki
CHP'den NATO skandalına tepki
ATATÜRK FOTOĞRAFINI İNTERNETTEN BULMUŞ
Açıklamaya göre, teknisyen tatbikatta düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk fotoğrafını kullandı. Tatbikat esnasında Türk subaylarının olayı tespit etmesi sonrasında teknisyenin görevine son verildi.
İLGİLİ HABERErdoğan: NATO tatbikatındaki askerlerimizi çektik
Erdoğan: NATO tatbikatındaki askerlerimizi çektik
BİR İHRAÇ DAHA
İkinci olayda ise NATO içindeki sosyal medya paylaşım sitesinde Erdoğan adına açılan sahte hesapta NATO aleyhine paylaşımlarda bulunuldu. NATO’nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesap açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu subay ordudan atıldı.
NATO ÖZÜR MEKTUBU YAYIMLADI
Norveç’teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı tatbikatta yaşanan skandallarla ilgili özür mektubu yayınladı.
Etiketler : NATO'dan - Atatürk - ve - Erdoğan - hedef - gösterildi… -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları