MÜSLÜMANLARA YAPILAN EZA VE MÜSLÜMAN ÜLKELERİN DAVRANIŞ BİÇİMLERİ
.

MÜSLÜMAN ÜLKELERİN YÖNETİCİLERİ MÜSLÜMAN MI?

(Bayram Sevincimizi Kursaklarımızda Bırakan Acı ve Hüzünler)

 

Bayramlar; Müslümanların sevincinin zirvede olduğu günlerdir. Elbette böyle dini bayramlar, Müslümanlara sevinç, huzur ve mutluluk vermektedir.

İslam coğrafyasındaki ve dünyanın başka yerindeki Müslümanların içler acısı durumu, zillet içerisinde yaşamaları ve yaşadıkları acılar; bayram sevincini yaşama hazzını kursağımızda bırakmakta, neşe yerini, hüzün ve acılara terk etmektedir.

 

68 yıldır Filistinlilerin çektiği acı, görünürde İsrail zulümlerine karşı görünüp, aslında el altından İsrail’e her türlü desteği veren İslam Ülkeleri yöneticilerinin ikiyüzlülükleri, insanın midesini bulandırmaktadır. İsrail’e karşı imiş görünümü veren utanmaz bazı Arap yöneticileri; artık bu görüntüyü terk edip, alenen İsrail’in yanında yer alacak kadar alçaklaşmışlar ve ruhlarını ve onurlarını satarak ayaklar altına almışlardır. En son Mısır’da Amerika ve İsrail isteği doğrultusunda kanlı bir darbe yapan, annesi Yahudi kökenli, babası baltacı katillerden olan Sisi’yi desteklemeleri buna örnektir.

 

Dünyanın her tarafında ve özellikle Afrika’da insanlar açlıktan ölürken, petrol zengini bedevi yöneticilerin ve bazı petrol zengini görgüsüzlerin koca deveyi kızartıp ortalarına alarak tıkınmaları ve bunu medyada paylaşmaları, gayri İslami yaşantılarının yanında, tiksindirici ve utanmazlık içeren bir hal almıştır.

 

 

Son 50-60 yıldır; Arakan (Myanmar ülkesinde), Filipinler, Keşmir, Moro, Doğu Türkistan ve benzeri yerlerde Müslümanlara yapılan zulümler, 1990’lı yıllarda Bosna Hersek’li Müslümanların Sırp canileri tarafından katledilmeleri ve Müslüman kadın ile kızların tecavüze uğramaları Müslümanların sahipsiz olduklarını göstermiştir.

 

Katil Amerikalıların; Saddam Hüseyin denen manyak adamı önce kullanıp, sonra da kimyasal silah bahanesi ile Irak’ı işgal etmeleri sonucu, milyonlarca Müslüman’ı öldürmeleri ve on binlerce Iraklı Müslüman kadın ve kızlara tecavüz etmeleri hüznümüzü arttırmıştır. Terörist Beşşar Esad’ın; İran, Rusya, Amerika ve Hizbullat’ın katil yöneticilerini  yanına alarak kendi halkından 1 milyona yakın Müslüman’ı katledip kadınlarına tecavüz ettirmesinin hesabını kimse sormamıştır.

 

Lawrensler ve benzerlerinin kuklası haline gelip, Osmanlı’yı arkadan hançerleyen Arapların geçmiş bazı ataları; Müslümanların dökülen kanlarında kirli ve aşağılık elleri vardır.

 

20. yüzyılda Afrika’yı kısmen Hıristiyanlaştıran, 21. yüzyılda da Asya’daki halkı Müslüman ülkeleri Hıristiyanlaştırmak için katliamlar yapan Batılı terörist Haçlı ülkeler, dünyanın en tehlikeli terörist ülkeleri haline gelmişlerdir.

 

Şu anda dünyada sahipsiz ve kimsesizlik yaşayanlar; Arakan ve Doğu Türkistan Müslümanlarıdır. En son olarak onlarca senedir Sapık Budistlerin her türlü saldırısı altında inleyen ve BM denen kukla teşkilatın da belirttiği gibi dünyanın en fazla zulüm gören insanları olarak anılan Arakan Müslümanları kanlı saldırıya uğramışlardır.

İslam ülkeleri yöneticilerin kınama ve demeçlerinden öteye gitmeyen tepkileri, batılı emperyalist kâfir ülkelerin de timsah gözyaşı ile kınama numarası yapıp, aslında bu vahşet ve katliama el ovuşturup sevinmeleri, Müslümanların sahipsiz olduğunu göstermiştir.

Barış ve demokrasi yalanı ile Müslüman ülkeleri işgal edip, yeraltı ve yerüstü zengin kaynaklarını sömürerek yıkılma noktasına gelen ekonomilerini ve çürümüş sistemlerini ayakta tutan batılılar, sömürü düzenleri için Müslümanları öldürmekte, öldürmediklerine terörist yaftası giydirerekmektedir.

 

Biraz diklenmeye çalışan Türkiye ve Katar gibi ülkeler ise; bu saydığım emperyalist kâfir ülkeler tarafından her türlü desise ve şantaj ile idiş haline getirilmişlerdir.

 

Batılı katiller; Allah’ın ipi olan Kur’an’a sarılmayan (Ali İmran 103. Ayet) ve Hz. Peygamber a.s.v.’in sünnetleri doğrultusunda yaşamayı terk edip, kendi heva ve hevesleri doğrultusunda yaşayan, tefrika olan Müslümanların bu zaafından yararlanmaktadır. Müslümanların; Yüce Allah’ın, onları ihtar edercesine zelil duruma düşürmesini anlayamamış olmaları, ayrı bir hüzün ve acı kaynağıdır.

 

“O dilerse sizi ortadan kaldırır ve yerinize başka mahlûklar yaratır. Bunu yapmak Allah'a zor değildir.” (Fatır 16. Ve 17. Ayetler)

 

Müslümanlar Allah’ın ve O’nun Resulünün yolundan saptıkça cihad ruhunu da ehemmiyetsiz hale getirmişlerdir. Bu inkâr ve yıkılış sonucunda mukadderatları acılarla dolu olarak bitmiş ve bitmektedir.

“Ad'ı, Semud'u, Ress halkını ve bunlar arasında daha birçok nesilleri de (inkârcılıkları yüzünden helak ettik”(Furkan 38. Ayet)

 

“………Eğer yüz çevirirseniz yerinize başka bir toplum getirir de sonra onlar sizin gibi olmazlar.” (Muhammed 38.Ayet)

“Eğer gerektiğinde seferber olmaz, savaşa çıkmazsanız, Allah sizi can yakıp inleten müthiş azap ile cezalandırır. Yerinize başka bir kavmi getirir. Siz savaşa çıkmamakla O’na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah’ın her şeye gücü kudreti yeter.” (Tevbe 39. Ayet)

Dünyadaki Müslümanların bu içler acısı keder veren Bu durumları karşısında, hadi gel de bayramı neşe ve huzur içerisinde kutla, kutlayabilirsen tabi.

Tek çaresi, Amerika’ya ve İsrail’e uşaklık yapan Müslüman ülke yöneticilerinin en kısa zamanda cihad yanlısı Müslümanlar tarafından saltanatlarının yerle bir edilerek İslam Birliği’nin kurulması ve bu kukla yöneticilerin sömürgeci batılı ülkelere peşkeş çektikleri Allah’ın nimeti petrol ellerinden alınarak Müslümanlara eşit olarak dağıtılmalıdır.

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları