GENEL HABERLER

Murat Akça verdiği iftar yemeği ile dostluklarını perçinleştirdi

15-07-2014
•Bir tarafta siyaset, diğer yanda ticaret.. İkisinin bir arada olması dostlukları ve arkadaşlıkları daha iyi pekiştirir biliyor musunuz?...

.

        Hele bir de araya inanç ve mübarek günler girince durum farklı bir boyut kazanıyor.

        İşte böyle bir ortamda açtık iftarımızı. Ev sahibi iş adamı olmasının yanında son yapılan yerel seçimlerde siyaset sahnesindeki yerini alarak politika alanında seyreylemeye başlayan Murat Akça’nın yakın dost ve arkadaşlarını aynı çatı altında toplaması, mutlu bir iftar programı ile hem gönüllere, hem gözlere, hem de akşama kadar sabır ve metanet göstermiş nefislere hitab etti.

     İftar sofrasında bulunanlar arasında Diyarbakırlılar çoğunluktaydı, orta yaşlılar çoğunluktaydı, iş adamları çoğunluktaydı. Ancak daha da önemlisi siyasetçiler çoğunluktaydı. Hatta o kadar ki bazıları ileri noktada tarafkirâne bir güzergahın yolcuları olmuşlardı.

    Durum böyle olunca pek tabii ki cumhurbaşkanlığı seçimleri gündeme geldi. Neler konuşuldu neler, tahminlerin biri bin para idi.. Neler mi konuşuldu, nasıl bir ortam mı sağlandı?...

    Protokol yok sayılır ancak yine de hanımlar dip bucağa kurulmuş vaziyetteler. Ben de hemen yanlarında yer aldım. Benim yanıma ise AK Parti Çankaya Belediye Başkan adayı Barış Aydın’ı oturttular. Barış bey daha sonra karşı masaya geçti.

   Bir ara masamıza ev sahibi konumundaki Murat Akça geldi. Bir taraftan yemek yerken diğer taraftan etrafımızdaki arkadaşlarla tanışmaya çalıştık. Bir de baktım ki etrafımı AK Parti Çankaya ilçe teşkilatı mensupları sarmış. Hata öyle ki çoğu belediye meclisi üyeliğine bile aday olmuşlar.

   Yanımdaki hanım kardeşlere,  “Sizinle şimdiye kadar neden tanışmadık? “ diye sorduğumda zirveden politika yapmaya başladılar. Yani sizin anlayacağınız beni çırak durumuna düşürmeye çalıştılar güya, hatta bu da yetmiyormuş gibi -sayın başbakanın deyimi ile- saksı konumunda değerlendirmeye çalıştılar.

   Fakat her şeye rağmen koz bendeydi, çünkü yerel seçimlerde beklenilen umudu yakalayamamışlardı Çankaya'da, dolayısıyla havaları sönmüştü.

ÖNEMLİ DOSTLUK VE KAZANDIĞIN DOSTLUĞU DEVAM ETTİRMEK

     Ancak hemen şunu belirtmeliyim ki, kazanmak veya kaybetmek bir yana,                dostlukların-arkadaşlıkların daim olması o kadar önemli ki tarif edilemez. Murat Akça kardeşimiz işte bunu hatırlattı. Dostluğu, arkadaşlığı, en azından siyasi akrabalığı hatırlattı. Tebrikler Murat kardeşim, senin gibi değerli düşünen kıymet değeri yüksek gençlere, delikanlılara, iş adamlarına büyük ihtiyaç var. Unutmaki sen böyle düşündükçe Cenab-ı Hakk sana yadım veder.

     Para kazanılır, ancak dost kazanmak öyle kolay değildir. Paran olur ama öyle bir zaman gelir  ki hiç mi hiç geçerliliği olmaz. Elin oğlu yüzüne bile bakmaz, adam yerine koymaz seni. Hatta sıradanlık terazisinin kefesine bile koyup değer biçip tartmaz bile.

      Zamanı gelir ağa paşa olursun malın mülkünle ancak.. Her şeyine rağmen - yani parana, puluna, unvanına rağmen- bitpazarında satılan yorgan kadar bile değerin olmaz.

    CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ ÜZERİNE MÜTAREKE

   Konu nasıl açıldı bilmiyorum ama bizim masadakilerin hepside Tayyipci…

   Şule Dadak Dayangaç, Büşra Aksoy ( veya Büşra Soylu da olabilir), Muhammed Yusuf Akgündüz, Fırat Başeğmez, Baver Kaya ve diğerleri.

    Hepsi de .Tayyip Erdoğan’ın kazanacağını söylüyorlar. Yalnız aralarından iki isim var ki ya sayı saymasını bilmiyorlar veya siyaset çadırının gölgesinde hiç demlenmemişler.

    Şöyle ki; Büşra Hanım inadım inat deyip belediye meclisi üyesi adaylığını da koz olarak  kullanarak neredeyse orantısız güç kullanıp pervasızca atıyor ve diyor ki, “ Sayın başbakanımız ilk turda % 55 ‘ le rahat kazanır."

     Büşra hanımın Erzurumlu olduğunu öğreniyorum. Erzurumluların benim gönlümde ayrı bir yeri vardır. Rahmetli Aydın Menderes ve merhum Adnan Kahveci ile Erzurum'da konferanslar vermiştik. Ayrıca Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Birliği Genel Başkanı olduğum günlerde de gitmiştim Erzurum'a.. Büşra hanımla o mükemmel günleri yad ettik. Hemen yanımdaki Şule hanım da Allah'tan Eskişehirli çıktı. Orta Anadolu insanı ama o kendini Ankaralı olarak takdim ediyor.. Oysa Anadolu'nun neresi bir diğer bölgesinden güzel değil ki.. Ancak Diyarbakırlı kardeşler yoğun olup da hepsi cumhurbaşkanlığı seçimini sayın Başbakanın kazanacağını savununca biraz orta yol bulmak istedim  ama nafile çıktı. Her attığım olta boş çıktı sizin anlayacağınız.

     Biraz abartılı oranlar geliyor herkesten. Karşı cenahtan İnşaat Mühendisi Baver Kaya  daha destekli bir oran dile getiriyor ve diyor ki; “ Rahat % 58 olur.. “

Bu arada benden tahmin istiyorlar veya yorum…

 Böyle bir pozisyonda doğuları söylesen ne olacak ki!..

 Sizin anlayacağınız bir iftar sofrasından daha neşe, gurur ve hoşgörü ile eyvallah deyip ayrıldık. Değişik arkadaşlar ve dostlarla tanıştık.

Bu günü gösteren Mevla’ya bin şükür, bu tatlı macerayı yaşamamıza vesile olan Murat kardeşimize ise teşekkürler.

    Kesesi daha çok para görsün.

    Bereketi bol olsun.

    Adam gibi dost versin. Cenab-ı Hakk geçimsiz ve çelimsiz dostluklardan korusun ve kollasın.

  • Bir not: Genç kardeşlerimiz yeni yeşermekte olan bir çayırda peşrev çekmek üzere hazırlık içindeler. Kıspetlerini giymişler ama henüz yağlanmışlar değil. Gerek hanım kardeşlerimizin ve gerekse delikanlıların gözü AK Parti Çankaya ilçe yönetim kurulu üyeliğinde. Haydi bakalım rast gele. Allah sırtınızı yere değirmesin.
  • Mehmet Akyol
 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • DURALİ SARI tarafından 2014-07-16 8:56:28 tarihinde yazıldı.
    SEVGİLİ ARKADAŞIM MURAT AKÇA ALLAH KABUL ETSİN YEMEĞİNİ ,HAYATTA BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM ,SEVGİLİ MEHMET ABİ SİZEDE SAYGI VE SELAMLARIMI SUNARIM HAYIRLI RAMAZANLAR DİLERİM ...

HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları