GENEL HABERLER

MUHTEŞEM KURULUŞUN MUHTEŞEM KATILIMCILARI ...

15-09-2018
* Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu BAŞKON yönetim kurulu üyeleri ile Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri arasındaki tanışma yemeği tek kelime ile muhteşem geçti.

.

* Her biri birbirinden özellikli ve seçkin insanların katıldığı yemekli toplantıda konuşmacılar önemli mesajlar verdi. Toplantıda şu konular hassasiyet kazandı;

1- Okumak, Eğitim ve Yazmak, 2-Üretim ve verimliliğin arttırılması 3- Yerli Malı-Yurdun malının değer kazanması 4- BAŞKON çatısı altında bulunan herkesin HOŞGÖRÜLÜ, birlik-beraberliğin tesisi, devlet ve millet hizmetinde daima fedakarlık, 5- Yakın bir zaman içinde Anadolu Harekatının başlatılması.

TOPLANTIYA BAŞKON YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYELERİ'nden şu isimler katıldı:

1- CENGİZ ALTINKAYA ( BAYINDIRLIK ESKİ BAKANI )

2- ZEKİ SEZER ( DSP Eski Genel Başkanı-Devlet Eski Bakanı )

3- NEVZAT ERCAN ( Devlet ve Orman Eski Bakanı )

4- PRF.DR. EYYUP SANAY ( Akademisyen- 20 VE 21. Dönem Ankara Milletvekili )

5- VAHİT ERDEM ( 23 - 24 Dönem AK Parti Kırıkkale Milletvekili )

6- OSMAN IŞIK ( 17.Dönem Ankara Milletvekili )

7- 11-MÜJDAT KAYAYERLİ ( 21.Dönem Afyonkarahisar Milletvekili )

8- ZEKİ ÇELİK (Fazilet Parti ve Refah Parti Ankara Milletvekili )

9- ERSÖNMEZ YARBAY ( ak Parti Kurucu İl Başkanı – Ankara Eski Milletvekili )

10-) ABDULKADİR SARI (Olağanüstü Hal Vali Vekili- İdareciler Derneği Eski Başkanı, İdareci olarak Devletin çeşitli kademelerinde görev yaptı, Ayrıca 17 yıl valilik yaptı -BAŞKON ONUR KRULU BAŞKANI )

10-Dr.ÖMER ÖZDOĞAN, İş Adamı, Siyaset uzmanı, Siyaset Akademisi mezunu, AK Parti’den Ankara milletvekili aday adayı oldu. (BAŞKON ONURSAL BAŞKANI )

****

* Yemek, Beypazarı Eski İl Genel Meclisi Üyesi, Mali Müşavir, Düşünce ve Siyaset adamı Sefa Varlık'ın duası ile sona erdi. Açış konuşmasını yapan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) Genel Başkanı Mehmet Akyol bir kaç cümle ile teşkilatın hedeflerini açıkladı. Ankara ve Anadolu'nun en dinamik kuruluşu olan BAŞKON'un hiçbir sivil toplum kuruluşunda olmayan özellik ve güzelliği sinesinde barından bir kuruluş olduğunu söyleyen Akyol, " Bu tablodan da görüldüğü gibi, vatan ve millete hizmet etme gayretinde olan, bu manada her türlü özveriyi gösteren umur görmüş, devlet ve millet hizmetinde bulunmuş, ömrünü hayırlı işlere adamış bir insan topluluğu ile birlikteyiz. Ümit ediyorum ki, bu topluluk halkın içinden süzülerek ve seçilerek bir araya gelmiş olduğunun herkes farkındadır. " dedi.

ANKARA SAHİPSİZ, ANADOLU SAHİPSİZ

Akyol konuşmasını şöyle sürdürdü: " Ankara şehri, ilçe ve köyleri ile sahipsiz. Zaten Hükümet Büyükşehir Yasasını çıkarmakla birlikte köylerimizin hürriyetini elinden aldı. Bununla kalmadı, köy odalarını aldı, suyunu aldı, köy konaklarını aldı, meralarını aldı, köy muhtarlarının mühürlerini aldı. meraları, göletleri, köy tüzel kişiliğine ait ne varsa hepsini aldı. Bu uygulama Anadolu genelinde 30 ilimizin köylerinde oldu. Durum böyle olunca, köylülerimizin moralleri bozuldu. Ekip-biçen azaldı, üretim daraldıkça daraldı. Verimlilik azaldı, devlete güven kalmadı. Dolayısıyla da ithalat dönemi başladı. Bu durumda sapı samanı ithal eder olduk. Patatesi soğanı, eti, sığırı, koyunu, keçiyi, tohumu, mercimeği, nohutu,fasulyeyi ve envâi çeşit tahıl ürününü ithal eder olduk. Hayvancılık büyük yara aldı. Azaldıkça azaldı. Bütün bunlara bakıldığında yeni bir hamle zorunlu hale geldi. Biz buna Anadolu harekatı diyoruz. Yani bir nevi uyanış... Bu uyanış harekatını yapmak maalesef bizlere düşüyor-Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu'nun siz değerli mensuplarına düşüyor.

Başkent Ankara'ya gelince...

Ankara Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti Ankara ama Ankara sahipsiz, Ankara kimsesiz.. Ankara milletvekilleri veya Sivil Toplum Kuruluşları Ankara'nın sorunlarına sahip çıkamıyorlar. Hele hele iktidar partimizin milletvekilleri seslerini hiç çıkaramıyorlar. Korkuları var, kuşkuları var.

O halde Başkent Ankara'ya sahip çıkmak bize düşüyor. Çünkü ünvanımızın başında " Başkent ve Ankara " var. Biz bu şehirde yaşıyoruz ve dolayısıyla da sorumluluk bize ait.

 25 YILDIR MİLLİ FUTBOL MÜSABAKASI YAPILAMIYOR

Düşünebiliyor musunuz;

TC’nin Başkenti Ankara’da 25 yıldır milli maç yapılamıyor çünkü dünya standartlarına stadımız yok. Dünyada böyle mağdur edilmiş ikinci bir başkentin olduğunu tahmin etmiyorum. Bu konuyu gündeme taşımak ve kamuoyu oluşturmak bize düştü. Daha da vahimi, şimdi normal futbol müsabakaları yapılacak hiç stat kalmadı ve Ankaragücü maçlarını Afyonkarahisar’da yapmak zorunda kaldı.  İstanbul’a trilyonluk (ÇILGIN) ihaleler yapılıyor Ankara’ya –Anadolu’ya gelince yapılacak önemli bir şey yok.

ANKAPARKI BAŞIMIZA BELA ETTİLER

Atatürk Orman Çiftliğini mahvettiler. Arazisi üzerine bir saray yapıldı. Şahsen ben mutlu oldum çünkü saraylar hep İstanbul’da olacak değildi ya bir de Ankara’da oluversin diye düşündüm. Ancak hemen yanıbaşına ANKAPARK diye oyuncakçı dükkanlarını yaptılar. Trilyonlar harcandı, paramız heba oldu. Karşı çıktık, avaz avaz bağırdık yapmayın diye. Dinleyen olmadı. Bizimle birlikte bir tek Ankara Mimarlar Odası mücadele verdi. Şimdi o oyuncakçı dükkanlarını yani Ankaparkı ihaleye çıkardılar. Beşinci ihalesinde bile alan olmadı. Sizin anlayacağınız elimizde kaldı. Bir belediye meclisi üyesinden edindiğim istihbarata göre ihaleye hayvanat bahçesini de ilave etmişler ve hiçbir menfaat gözetmeden, karşı tarafın tüm şartlarını kabul ederek bir işletmeciye vereceklermiş.

   Sonuç olarak Ankara’da sahipsiz, Anadolu’da…O halde ‘ sayın bakanımız Zeki Sezer’in uyarısını da göz önünde bulundurarak Trakya’yı da dahil etmek suretiyle’ bir Anadolu harekatı başlatmak bizim için görev oldu.

    Bu arada eskiden her alanda millilik vardı. Mesela ‘ Yerli malı yurdun malı ‘ kampanyaları yapılır, kendi yerli ürünümüzü kullanmaya halkımız teşvik edilirdi. Bakıyorum bu da bize düştü ve Allah nasip ederse önümüzdeki aydan itibaren hemen bu manada çalışmamıza başlayacağız.”

( Diğer konuşmacıların yaptıkları konuşmaların tamamının konuşmalarını Başkon Genel Başkan Yardımcısı Alisa Çiçek'in notları ve Mehmet Baki'nin resimleri ile daha sonra yayına vereceğiz )

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları