GENEL HABERLER

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na tepki

26-06-2014
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Çatı adayın belirlenme sürecinde benim görüşüm alınmadı. Ben bu süreçte yokum. TV'lerden öğrendim. Net, bu kadar. Bu konuda sitemim var mı? Evet, var. Sayın Genel Başkanımıza bu sitemi ettim. Lafımın da arkasındayım. Adayın belirlenme sürecinde bir katkım yok ama olmuş bitmiş. Partimizin genel başkanı, bir başka partinin genel başkanıyla oturmuş, konuşmuş bir aday açıklanmış. Bu saatten sonra bana düşen görev çalışmanın yerine getirilmesidir" dedi.

.
İnce, partisinin Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Samsun  karayolu üzerindeki bir restoranda düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı.  Restorana girmeden önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İnce,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 
 
Partisini zora sokacak hiçbir eylemin içerisinde olmayacağını ifade  eden İnce, şunları kaydetti: 
 
 "Ben, 15 yaşında samanlığın duvarına Cumhuriyet Halk Partisi yazdım,  1979 ara seçimlerinde... 50 yaşındayım, şimdi de CHP'nin milletvekiliyim, grup  başkanvekiliyim. Partimi zora sokacak, partimi sıkıntıya sokacak hiçbir işlemin,  hiçbir eylemin, hiçbir açıklamanın içerisinde olmam. Çatı adayın belirlenme  sürecinde benim görüşüm alınmadı. Ben bu süreçte yokum. TV'lerden öğrendim. Net,  bu kadar. Bu konuda sitemim var mı? Evet, var. Sayın Genel Başkanımıza bu sitemi  ettim. Lafımın da arkasındayım. Adayın belirlenme sürecinde bir katkım yok ama  olmuş bitmiş. Partimizin genel başkanı, bir başka partinin genel başkanıyla  oturmuş, konuşmuş bir aday açıklanmış. Bu saatten sonra bana düşen görev  çalışmanın yerine getirilmesidir. Bu saatten sonra yapılacak iş budur. Gerisi  geçmişte kalmıştır, ben geçmişle ilgilenmem." 
 
10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçimlerinin çok  önemli olduğunu belirten İnce, şöyle devam etti: 
 
"Recep Tayyip Erdoğan'ı sandığa gömmek için elimden ne gelirse onu  yaparım. Tekrar söylüyorum, bu kadar. Önümüzdeki seçim, 10 Ağustos'ta olacak  seçim, aslında birinin seçilmesi seçimi değildi. Birinin seçilmemesi seçimidir.  Yani 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeye cumhurbaşkanı olmayacak, başkan  olacak, diktatör olacak, parla sistem sona erecek, yargı bitecek, üniversite  çökecek, sivil toplum diz çökecek. Böyle bir ortamda ben süreçte olmasam da artık  aday olmuş bir kişiyle ilgili yorum yapmak istemiyorum. Ben onu genel başkanımıza  yalnız olduğumuz ortamda söyledim, sitemlerimi ilettim, ben defteri kapadım.  Şimdiden itibaren çalışırım, partimin, adayımızın başarılı olması için elimden  geleni yaparım." 
 
 İnce, "Genel Başkan ile ne görüştünüz?" sorusu üzerine, "Aile içi  sırlar halka açık alanlarda söylenmez. Çikolata imalatı ile parti içi konular  gizli ortamlarda yapılır" cevabını verdi 
 
 "CHP ve MHP'nin çayı adayı önerisi Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, AK  Parti'den randevu istediği ancak veto edildiği söyleniyor. Bu konuda bir bilginiz  var mı? sorusuna da İnce, "Bu tür polemiklere girmem, bu tür açıklamalar  içerisine girmem. Benim için Cumhuriyet Halk Partisi önemlidir, Türkiye  Cumhuriyeti önemlidir. Ben partimi zora sokacak, ülkemin geleceğini zora sokacak  bir açıklamanın içerisinde olmam. Hep birlikte bu diktatörden kurtulmamız lazım"  karşılığını verdi. 
 
  İnce, "Söylediğiniz senaryo gerçekleşmez, Recep Tayyip Erdoğan  seçilirse, sandıktan çıkmış, halkın cumhurbaşkanı olacak. O zaman ne  yapacaksınız?" sorusu üzerine de şunları kaydetti: 
 
"Senin sorundan da anlaşılıyor ki, sorunu daha sorarken 'şu CHP'nin  içini karıştıracak bir soruyu nasıl kurgularım' diye, çok net, eminim ki tam  yandaş medyaya haber olacak bir soruyu bana sordun. Ben 30 yıllık siyasetçiyim.  Ben seçimde başarılı olmak için elimden geleni yaparım. Emin olun ki Yalova'da  devletin gücünü yendik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni yendik, Ankara  Büyükşehir Belediyesi'ni yendik, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni yendik, Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi'ni yendik.  Sırayla bütün bakanlarını yendik, başbakanı  yendik, devletin imkanlarını, trilyonları yendik. Türk milleti de bu seçimde  Recep Tayyip Erdoğan'ı yenecektir."
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları