MUCİT ALİ SANCAR VE BALIKÇI ADEM DORUK'TAN BİR-İKİ SAADLİK SERONOMİ.

19-08-2019
İki ünlü isim.. Birisinin ünlü mucit oluşunun yanında aynı zamanda yakışıklılığından geliyor, diğeri ise yılların eskitemediği bir Ankaralı. Ankaralı olmaya tamam Ankaralı da aynı zamanda Balıkçı ama ünü Ankara'nın sınırlarını aşmış bir balıkçı. Herkes onu tercih ediyor, onu arayıp buluyor.

.

   Balıkçı deyince sakın denizden, nehirden, çaylardan balık tutan biri sanmayın. Şu Ankara’nın en ünlü balıkçı lokantası.. Balıkçı Adem Doruk var ya işte o… 

        Önce, mucit olduğu kadar aynı zamanda sosyal aktiviteleri ve “ havası ile, bin beş yüz” e bana mısın demeyen, dostluğuna da ….…….na da karim olmayan Ali Sancar’dan söz etmeliyim. 

    Diğeri ise bir başka ünlü, Ankara’nın birçok yerinde tesisleri bulunan  Balıkçı Adem Doruk. Adem usta gerçekten Ankara’nın yerlisi ama şapkası Ankara şapkası değil. Başına geçirmiş bir fötr.. güya modernize olmuş.  Hiç yakışmamış… Ayrıca fötr de eski gibi geldi.bana... Belki de bir Ankaralı olarak gıcık kaptığındandır.  Oysa önü sivri, yanlarında  ( kulaklarının üstü ) hafif sivri  Ankara ve Anadolu delikanlalarının giydiği şapkayı giymiş olsaydı, altına da eski zamanlarda moda olan pantolon olarak körüklü pantolon giyseydi al sana muhteşem bir Ankara delikanlısı.

    Adem Doruk’u ruhen delikanlı gibi buldum aslında.. Bir adam hem 70 yaş civarında olacak hem de Adem bey gibi dinç duracak olacak şey değil, ama oluyor işte.

    Bir özelliği dikkatimi çekti Adem Doruk'un, biz balık yerken o kurufasulye  yedi.  Balıkçı tezgahında kurufasulye  görünce yenmez olur mu?.. Çok canım çekti.. Aslında bana çok buyur etti ama erkekliği …. Süremedim.

    Yediğimiz balık muhteşemdi. Son yıllarda böyle lezzetli balık yememiştim. Salatalar, çeşitli garnitürler ve ikram olarak sunulan tatlı-helva… Hepsini de beğendim.

    Sohbet ederken anladım ki Adem bey politikacıları konuşturmayı çok seviyor. Geçmişin liderlerini değerlendirirken rahmetli Özal’a iki olumsuz şey söyledi ki birden karşılık verdim. Sanırım tatmin olmuştur.  Gerçekten de Özal yokken tüp yoktu. Sanayağ yoktu, akaryakıt yoktu…Telefon almak için 2-3 sene beklemek durumunda kalırdık. Rahmetli öyle güzel ve çağdaş şeyler yaptı ki Türkiye yeniden ayağa kalktı.

    Rahmetli Özal için en söylenilmesi gereken ifade ne biliyor musunuz.., “HOŞGÖRÜLÜ bir liderdi.  Barışı , huzuru, hak ve adaleti, hukukun üstünlüğünü hayata geçirdi. Bütün dünya liderleri ile arası çok iyiydi. Kendisini sevdirmesini bilirdi. O'na karşı dünya liderleri daima saygılı davranırdı. Bunların başında da baba Bush gelirdi. Ne güzel insandı o… Allah rahmet eylesin, sayın Adem Doruk’a da bol kazançlar versin.

   

Etiketler : MUCİT - ALİ - SANCAR - VE - BALIKÇI - ADEM - DORUK'TAN - BİRİKİ - SAADLİK - SERONOMİ. - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları