GENEL HABERLER

MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRÜNDEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

11-09-2019
Genel Müdür Tufan Büyükuzun; “Devlet millet için, millet de devlet için vardır; yapılan planlama ve çalışmalar bu anlayış içinde icra edilmelidir ”dedi.

.

       Hedeflerinin, milletin işini kolaylaştırmak, daha çok çalışmak, daha çok üretmek ve çağın gerekliliklerini en iyi şekilde hayata geçirmek olduğunu söyleyen Büyükuzun, özellikle kırsalda ev yapmak ve üretim yapmak isteyen vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak üzere ( genel müdürlüğümüzü ilgilendiren konularda ) her türlü desteği vereceklerini söyledi.      

    Milli Emlak’ın Maliye Bakanlığından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına alınması ile birlikte ister istemez il ve ilçelerde teşkilat bazında bazı sıkıntılar zuhur etti. Özellikle kırsal alanlarda ev yapmak için Milli Emlak’tan arazi alma konusunda girişimde bulunan vatandaşların karşılaştıkları formalitelerin çokluğu devletin hantal yapısını hatırlatıyordu.

    Bu konuda vatandaşlardan bir hayli şikayet ve ihbar almıştık. Örneğin, her hangi bir vatandaş ev yapmak için Milli Emlak’tan arazi almak üzere başvuruyor. Bu işlem yapılırken o kadar serüven yaşıyor, o kadar çok yönlü formaliteler var ki vatandaşı bezdiriyor.

    Bütün bu olup bitenleri sayın Genel Müdür Tufan Büyükuzun ile enine boyuna görüştük. Aylardır yaptığımız araştırma ve incelemeleri ( tespitlerimizi ) kendilerine aktardık. Büyük bir ciddiyetle, azim ve iradesini ortaya koyarak dinledi. Ve sonunda ne oldu biliyor musunuz; olumsuzlukları ortadan kaldırmak, eksikleri tamamlamak, vatandaş yararına ne yapılması gerekiyorsa anında müdahale etti ve yapılması gereken her olumsuzluğun bertaraf edilmesi için  her türlü işlemi başlattı. Bununla da kalmadı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü olarak ne yaptıklarını ve neler yapacaklarını da birer birer anlattı.

     Söz konusu bu tespitlerimi, aldığım bilgileri, çözüm yollarını,  geniş bir perspektifle, bir veya iki gün zarfında bu sütunlarda yer vereceğim. Ancak sayın Genel Müdür Tufan Büyükuzun hakkında düşüncelerimi ( birkaç cümle ile ) ifade etmek istiyorum.

    Başta rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal olmak üzere, başbakan, bakanlar ve valilerle bilfiil çalıştım. ( ankarameclisihaberleri.com / hakkımızda )  39 yıllık gazetecilik, 30 yıllık yazarlık hayatım boyunca nice üst düzey yöneticiler, bürokratlar tanıdım. Tanıdığım bunca geniş evsaflı , her biri birbirinden saygı değer, özellikleri ve güzellikleri ile gönlümde taht kuran bu zat-ı muhteremlerin arasına bir yenisi daha eklendi.

   Öncelikle, Milli Emlak Genel Müdürü Sayın Tufan Büyükuzun gibi yeni bir üst düzey yönetici ile, bir bürokratla, bir teknokratla tanışmamı bana nasip ettiği için Cenab-ı Hakk’a şükrediyorum.

    Biliyor musunuz ümitlerim yeniden yeşerdi. Devletin hantallaştığı, bürokrasinin yozlaştığı, israf ve aşırı masrafın doruk noktasına ulaştığı, hayallerin kırıldığı, ümitlerin suya  düştüğü  kanaatinin ivme azandığı iddialarının yaygınlaşma sürecine girdirilmek istendiği  son günlerde  sayın genel müdür sayesinde huzur buldum, rahatladım. 

    (  Bugün Haymana'da konferanasta olacağım, bu Haber -Yurumun devamını yarın yayına vereceğiz. )

        

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları