MİLLİ EGEMENLİK PLATFORMU ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ AÇIKLANDI

14-09-2016
Türkiye çok önemli bir dönemeçten geçmektedir. Millet; ülkenin içinde bulunduğu ortamda devletin büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldığının bilincindedir.

.
 
Bunun farkında olan ve ülkeyi denetim altına almaya çalışan dış ve iç şer güçler; alt yapılarını kurmaktadırlar.
 
İçinde bulunduğumuz bu süreçte dikkat edilmesi, yanlış yapılmaması ve akılcı olunması gerekmektedir.
 
Bundan dolayı, önemli ve gerekli görülen noktaların ortaya konulması şarttır.
.
•Vatan için, güçlü bir Türkiye için bir araya gelen bizler, akılcı hareket etme gayretinde olacağız.
 
• Mücadele yöntemimiz anayasal meşru zeminde ve sürekli üreten bir çerçevede olacaktır.
 
• Durum ve şartlara uygun bir anlayış ile organize olacağız.
 
• Mücadelemizin ilerleyişi;  bilgi, teknoloji, ve sosyal ilişki alanı üzerinden olacaktır.
 
Türkiye Cumhuriyetinin bağımsız, üniter ve güçlü bir devlet olma garantisini sağlayan yapıların sıkıntıya düştüğü durumlarda vatandaşların, ülkelerine sahip çıkmaları doğaldır, ödevdir ve görevdir.
 
Bu görevin ancak organize ve bilinçli bir alt yapı ile gerçekleşeceği muhakkaktır.
 
Ülke elden gidiyor psikolojisi mutlaka aşılmalı, yapılabilecek her hangi bir yanlışın, beklentileri sıkıntıya sokabilecek hataları da tetikleyebileceği dikkate alınmalıdır.
 
Bütün bunlar “ halkın birlikte hareket etme” eğilimlerini ortaya koymakta ve “Türkiye’nin sorunlarını aşması” için hayati önem taşımaktadır.
 
Fakat, Ülkemiz temelde, şer güç odakları ve iç maşalarının istediği noktaya sürüklenmek üzere büyük bir tuzakla karşı karşıya kalmıştır.
 
İşte, bu gün kendi gemisinde tayfa konumuna düşürülmüş ve kaptan köşkünü kaptırmış kitleler gibi geminin yönetimini tekrar nasıl alırız? Mücadelesini vermek durumuna gelinmiştir.
 
Böyle bir mücadelede; 
• İnsanlar, kaybediyoruz ile değil, tekrar geri kazanıyoruz psikolojisi ile çok daha sağlıklı ve dirayetli bir şekilde hareket edebilmeli,
 
• Yaşanabilecek hayal kırıklıkları olsa bile bu “ nerede hata yaptık, nasıl daha iyi yaparız” düşüncesini güçlendirmeli,
 
• Kazanılan her adımla moral yükseltilmelidir.
 
Verilecek mücadelenin tabanın da böylesine kaygan zemin olduğu dikkate alındığında;
• İnsanlarımız arasında; bu devletin bir yerlerinde bu kötü gidişe dur diyecek kadroların olduğuna inananlar,
 
• “örgütlenerek” bir toplumsal uyanış yaratabileceğini ve bunun da işlevselliğini kaybetmiş kurumları yeniden harekete geçireceğini düşünenler,
 
• “ Biz elimizden geleni yaptık, bu kadarmış” deme noktasına gelenler,
 
• Çözümün olamayacağını düşünen, kendi çözüm yollarını üretme eğilimleri olanlar
gibi farklı yaklaşımların olduğu dikkatten uzak tutulmamalıdır.
 
Dolayısıyla vatanının selametini yaşam gayesi edinmiş geniş ve farklı düşüncelere sahip kitlelere kesintisiz ulaşabilmek için bütün çalışmalar açık yapılmalıdır. Çünkü gizlenen her şey; istediğiniz kadar ketum ve disiplinli olun, sizi hedefleyen şer güç odakları tarafından eninde sonunda temel hatları ile deşifre edilecektir. Bu, günümüzün teknolojik imkânları ile sanıldığından da kolaydır. Bu yöntemin alternatifi ise, bilgiyi gizlemek değil, bilgiyi yayan unsurları dağınık bir yapıda tutmak olmalıdır.
 
Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma yolunda oluşturulacak her yapılanmanın, hem kendi iç işleyişi, hem de karşı görüşe yönelik dengeler ve manevralar açısından en uygun düzeyde tutulması gerekmektedir.
 
Küresel oyuna her boyutta direnmeye kararlı ve etkili bir oyun bozma gücüne sahip olunmalıdır. Bütün bunlara karşı her zamankinden daha fazla uyanık ve akıllı olmamız gerekmektedir. 
 
 
Milli Egemenlik Platformu olarak amaç ve görevler; 
 
Milli iradeyi üstün irade, nihai karar mercii olarak saymak ve saydırmak, 
 
Milli birlik ve beraberliği, ülke bütünlüğünü, büyük hedeflerle kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetini, demokratik rejim ve parlamenter düzenini korumak ve kollamak,
 
Demokrasi ve insan onuruna yakışır vaziyette, vatandaşın huzurunu ve devletin güvenliğini sağlamaya katkı sağlamak,
 
Türk Milletinin haklarını, milli, manevi ve tarihi değerlerini savunmak ve onlara sahip çıkmak,
 
Kalkınma ve yükselmeyi, medeniyetçi ve hamleci bir tavırla motive etmek,
 
Sosyal adaleti gerçekleştirecek, sosyal güvenliğe bütün vatandaşları kavuşturarak çaresizliği ortadan kaldıracak, refahı tabana yayacak ve böylece fukaralığı ve işsizliği sona erdirecek çözüm yolları üretmek ve önermek,
 
Türkiye'yi ezilmeyen, horlanmayan, korkmayan, başı dik, yarınından emin hür insanların yaşadığı bir ülke, Türk Devletini güçlü, sayılan, dostluğu aranan büyük bir devlet yapmak üzere çalışmalarda bulunmak,
 
Hürriyet, adalet, huzur ve refah içinde bir millet; güçlü, büyük bir ülke hedeflerine varmak için millete ve vatana hizmet etmektir.
 
 
Cahit MAAÇ
Milli Egemenlik Platformu Sözcüsü 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları