GENEL HABERLER

MİLLETVEKİLİ ADAYI ZEYNEP YILDIZ İLE TESADÜFİ BİR KAŞILAŞMA

03-06-2018
• Öyle bir zamandan geçiyoruz ki menfaat ön plana çıkmış. Bu yalnız maddi manada değil, aynı zamanda siyasi yönden de aynı nizam içerisinde değerlendirmek mümkün.

.
         Durum böyle olunca ahlakî güzellikler dibe vurmuş, namus kavramı ikinci plana atılmış, politika bir nevi şeytanlaştırılmış durumda. Cenab-ı Hakk önce idarecilerimizi, sonra da toplumumuzu ıslah etsin.
       Tasvir ettiğimiz manada bir toplumun içinden nice pırlantalarda çıkabiliyor şükürler olsun. İşte bu minval üzere değerlendirebileceğimiz bir kardeşimizin siyaset sahnesinde yer aldığına şahit olmanın gururunu yaşadım önceki gün. 
Bir tesadüftü belki ama olsun. AK Parti Altındağ İlçe Teşkilatını ziyaretim sırasında müşerref oldum değerli kardeşim Zeynep Yıldız’la. 
Seçim propagandası yapmak için gelmişti. Ben başkanın makamına girdiğimde başkan Ahmet Karaca, Seçim Karargahının baş kumandanı Muhammet Budak ve ilçe teşkilat mensupları ile toplantı yaparken bulduk AK Parti Ankara 2. Bölge Milletvekili Zeynep Yıldız’ı. 
Hemen orada tanışıverdik. Her ne kadar Ankara’da doğup büyüse de Çankırı ilinin Çerkeş ilçesinin Saraç köyünden olduğunu öğrendim. Belki hatırlatmak abartılı olacak ama ben de Zeynep kardeşimin köyünün hemen yanındaki Yumaklı köyünden evliyim. 
Sayın Zeynep Yıldız’ın Ankara’dan milletvekili adayı gösterilmiş olmasının öneminde çeşitli etkinlikler var. Bunlardan birisi genç oluşu, ikincisi kadın oluşu, üçüncüsü de Çankırılı oluşu. 
Burada hanım kardeşimizin Çankırılı olmasını önemsiyorum zira Ankara’daki Çankırılılar, “ Başkentimizden bir Çankırılı milletvekili olması lazım “ iddiasında bulunurlar. Haksız da değiller… Çünkü nüfus kesafeti itibarı ile Ankara’daki Çankırılıların oranı bir hayli yüksek. 
Sanki bu düşünce yapısını biliyormuşçasına sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı sayın R.Tayyip Erdoğan değerli kardeşim Zeynep Yıldız’ı 6.sıradan aday göstermiş. ‘ Keşke bir üst basamak olsaydı ‘ denilebilir. Fakat burada hassasiyetle üzerinde durmak istiyorum; “ Başkent Ankara’daki Çankırılılar el birliği ile çalışsınlar, gecelerini gündüzlerine katıp gayretleri ile Zeynep Yıldız’ı milletvekili çıkarsınlar. “ Bu zor değil, Ankara 2.Bölgede AK Parti 11 milletvekilliğinin 6’sını alır. Mesela benim eşim bir Çankırılı olarak-bir Başkentli olarak çalışmaya başladı bile. İnşaallah sonuç hayırlara vesile olur. 
( Mehmet Akyol )
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları