GENEL HABERLER

MHP’den AKP’ye destek bakalım direkten dönecek mi?::

04-08-2015
MHP 7 Hazran seçimlerinden sonra hata üzerine hata yapıyor. Öyle açıklamalar yapılıyor ki akıl ve mantıkları yoracak şekilde. Tabii parti yetkililerinin bu ayarsız tutumu partiyi zora sokuyor. Yarın seçim olsa MHP'nin kesin olarak kaybına uğrayacağı tahminleri yapılıyor.

.
 
 
 Reuters'ın "MHP azınlık hükümetine destek verebilir" şeklinde servis ettiği haberine Semih Yalçın'dan yalanlama geldi.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Reuters’a konuştu. Yalçın’ın “Kasım’da erken seçim yapılması konusunda uzlaşırsak, AKP azınlık hükümetine destek verebiliriz” dediği iddia edildi ama MHP’li Semih Yalçın haberi yalanladı.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bir açıklama yaparak ‘azınlık hükümeti’ ile ilgili verdiği iddia edilen demeci yalanladı. Semih Yalçın konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “azınlık hükümeti ile ilgili soruya verdiğim yanıt çarpıtılarak ve anlamından uzaklaştırılarak servis edildi” dedi. Yalçın, “partimizin herhangi bir azınlık hükümeti seçeneğine olumlu ya da sıcak yaklaşması düşünülemez” dedi.
 
MHP Gelen Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın’ın açıklaması şöyle:
 
“Bugün Reuters Haber Ajansı’ndan bir muhabirin tarafımı ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme taşınan “Azınlık Hükümeti”yle ilgili sorulan bir soruya verdiğim cevap çarpıtılarak, asıl anlamından uzaklaştırılarak medyaya servis edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin maksatlı şekilde tartışmaya açılan “Azınlık Hükümeti” formülüne nasıl baktığı Sayın Genel Başkanımız tarafından teferruatlı bir şekilde açıklanmıştır. Partimizin herhangi bir “Azınlık Hükümeti” seçeneğine sıcak ve olumlu yaklaşması düşünülemeyecektir. Esasen söylemek istediğim de ana hatlarıyla ve öz olarak bundan ibarettir. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımızın muhtemel bir “Azınlık Hükümeti”ni desteklememe kararının hilafına herhangi bir parti yöneticimizin söz, beyan ve iması söz konusu değildir. Bu gerçeklerin kamuoyu tarafından bilinmesi saygıyla duyurulur.”
 
AZINLIK HÜKÜMETİNE DESTEK İDDİASI
 
Reuters haber ajansının süreçle ilgili sorularını yanıtlayan Semih Yalçın, bir anda gündeme oturdu.
 
Yalçın’ın “AKP’nin alelade kuracağı bir azınlık hükümetine destek vermeyeceğiz ama eğer burada seçim azınlık hükümetini kastediyorlarsa, bu durumda da seçim tarihinin görülmesi lazım. Kasım’da ya da başka tarihte seçim yapılıp yapılmayacağının baştan belirlenmesi gerekiyor. Bu teklifi görmeden destek yaklaşımı doğru olmaz. Koalisyon alternatifleri tamamen tükenirse, Kasım ayında erken seçim yapılması koşuluyla bir seçim azınlık hükümetine destek verebiliriz. MHP, Kasım ayına sıcak baka” dediği iddia edilmişti.
 
ERDOĞAN İSTEMİŞTİ!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Uzak Doğu ziyareti sırasında gazetecilere “Azınlık hükümeti ile erken seçime gidilebilir” demişti.
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları