GENEL HABERLER

MHP'LİLER SAADET PARTİLİLERİ HASTANELİK ETTİ

26-05-2018
Ankara'da pankart asan Saadet Partillilerle MHP'li bir grup arasında kavga çıktı. Sopaların kullanıldığı kavgada 2'is ağır 7 Saadetli yaralandı.

.
Ağır yaralılar arasında Saadet Partisi Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk de bulunuyor.
 
     Çankaya ilçesindeki 1071 Malazgirt Bulvarı üzerinde gece yarısı meydana gelen olayda, yol üzerindeki aydınlatma direklerine parti bayrakları asan yaklaşık 20 kişilik Saadet Partili grup ile bölgeye daha sonra gelen ve MHP’li 80 kişilik grup arasında bayrak asılması nedeniyle tartışma çıktı.
 
Bir süre münakaşa eden şahısların arasındaki gerginliğin şiddetlenmesi soncu olay, kısa sürede kavgaya dönüştü. 100 kişilik kalabalık grup bulvar birbirine girerken, bayrak sopaları da silah olarak kullanıldı. Kavga esnasında kalabalığın içinden havaya ateş açıldığı da iddia edildi.
 
MİLLETVEKİLİ ADAYI YOĞUN BAKIMDA
 
Kavgayı gören vatandaşların polise ihbarda bulunmasıyla olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekiplerin gruba müdahalede zorluk çekmesi nedeniyle çevik kuvvet birimlerinden destek gönderildi. Güçlükle ayrılan kavgada Saadet Partisi Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk ve kardeşi ağır yaralandı. Olayda 5 Saadet Partilinin de çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi.
 
Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Öztürk’ün bilincinin açık olduğu öğrenildi.
 
İLGİLİ HABERSaadet Partisi'nden ilk açıklama: Başlarında Mevlüt Karakaya vardı.
 
Olay yerine sevk edilen 112 Acil Servis ekipleri, kavgada aldıkları darbeler nedeniyle yerde kalan 2 partilinin yardımına koştu. Şahıslar, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından tedavi edilmek üzere ambulanslarla Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kavga sırasında küçük çaplı yaralanan şahıslar ise sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi. Olay mahallini şerit çekerek kapatan polis ekipleri, kavganın taraflarının ifadelerine başvurdu. Partilerin genel merkez binaları ve hastaneler önünde önlem alan ekipler, olayın tekrar etmemesi için alarm durumuna geçti.
 
MHP İl Başkanı'ndan kavga açıklaması: Saadet isimli küçük ve önemsiz parti...
 
VAHİM İDDİA: POLİS HASTANEYE GÖNDERMEDİ
 
Olayın ardından kavgaya karışanların bir kısmını gözaltına alan polisin içinde Saadet Partisi Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk’ün olduğu ambulansı durdurduğu ve yaklaşık 20 dakika boyunca hastaneye gitmesini engellediği iddia edildi. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Öztürk’ün kardeşinin yaralı halde ambulansın önünde duran polislere yalvardığı görülüyor. Kendisi de ayakta durmakta zorlanan Öztürk’ün ‘abi’ diye hitap ettiği polislere ambulansın içinde ağabeyinin olduğunu ve durumunun ağır olduğunu anlatıp ‘sizin kardeşiniz aileniz yok mu vebali sizin üzerinizde’ dediği duyuluyor.
 
Kılıçdaroğlu saldırıya uğrayan SP'lileri ziyaret etti
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, afiş asma çalışması sırasında MHP'lilerin saldırısına uğrayarak yaralanan Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk ve diğer partilileri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.Seçim beyannamesini açıkladığı programın ardından yaralı SP'lileri ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı:
 
"Hepimiz siyaset yapıyoruz. Demokratik bir ortamda siyaset yapmak, düşüncelerimizi ifade etmek, inandığımız düşünceleri kamuoyu duysun diye afişler ve pankartlar asmak siyasetin bir geleneğidir. Şiddet uygulamak, insanları sopayla dövmek, gecenin bir yarısında baskın düzenlemek ve insanları yaralamak doğru değil. Türkiye'nin bunları aşması lazım. Eğer böyle bir tablo Türkiye'nin önüne konacaksa, bu gelecek açısından da son derece vahim. Geçmişte buna benzer çok acı olaylar yaşadık. Türkiye'nin böyle olaylar yaşamaması lazım. Bütün siyasi partiler özgür bir ortamda düşüncelerini ifade edebilmeliler. Hangi parti olursa olsun he siyasi partiye saygı duyuyoruz. Ama bu saygının ölçütü şiddete başvurmamalarıdır. Dolayısıyla arkadaşımız yaralanmış. Ağır bir yara. Umarım kısa süre içinde taburcu edilecek. Bu bizi son derece üzdü. Benzer bir tabloyu Türkiye'nin yaşamaması lazım. En büyük dileğimiz bu" dedi."
 
Karamollaoğlu: MHP'LİLERİN YARALADIĞI SP'LİLERİ ZİYARET ETTİ
 
KARAMOLLAOĞLU: " Biz saldırsak herhalde karşıda da bir kaç yaralı olurdu "
 
Temel Karamollaoğlu'ndan Ankara'da yaşanan saldırıya tepki: Saldıranlar Saadet Partili gençler olsaydı herhalde karşı tarafta da bir kaç tane yaralı olurdu. Polisin kılı kıpırdamıyor, yazıklar olsun.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu Ankara’da MHP’li bir grup tarafından yaralanan partilileri hastanede ziyaret etti. Karamollaoğlu olayı şöyle anlattı, “Gece 1.30’dan sonra üzüntülü bir olayla karşı karşıya kaldık. Gençlerimiz bayrak asarken maalesef bir saldırıya uğradılar. Saldıranlar da haksızlıklarını ortadan kaldırmak için gerekçe üretti. Bayrak indirme diye bir şey yok. Bir tane bile MHP bayrağı indirilmemiştir. Hatta gençlerimiz o kadar titizlik göstermiş ki MHP bayrakları sağlı sollu asıldığı için bayrakları sadece orta refüje asmışlar. Sanki bayrak indiriliyor gibi bir hava estirilmiş maalesef gençlerimize hunharca saldırılmış.”
 
‘AYIPTIR, VİCDANSIZLIKTIR’
 
“Saldıranlar Saadet Partili gençler olsaydı herhalde karşı tarafta da bir kaç tane yaralı olurdu. ‘Biz babayiğit adamlarız vururuz kırarız’ diyorlarsa o da onların meslekleri, bir şey diyecek halimiz yok. Ama ayıptır, vicdansızlıktır.”
 
‘İNŞALLAH TEKERRÜR ETMEZ’
 
Olaylar yaşanınca bir kişinin silahını çekip havaya ateş ettiğimi doğrulayan Karamollaoğlu şöyle devam etti, “Saldırı ile ölümle karşı karşıya hissediyor kendisini. Bunu da büyütmek kabul edilebilir bir şey değil. Ben eminim ki gerekli tahkikat yapıldıktan sonra gerçekler ortaya çıkacak. Ama seçime giderken, insanlara saldırmak, yaralamak ardından da kalkıp sanki haklıymış gibi müdafaa eder hale düşmek… Polisin kılı bile kıpırdamıyor. Ümit ediyorum Ankara Valisi, İçişleri, Başbakan da biraz daha hassasiyet gösterir. Bu hadiselerin tekerrür etmemesi için herkesin mutedil olması itidale gelmesi icap eder. İnşallah tekerrür etmez.”
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları