Merdanoğlu: " Avrasya Federasyonunu faaliyete geçireceğiz."

28-04-2018
BAŞKON‘ un düzenlediği kültür ve sanat toplantısında kısa bir konuşma yapan Süleyman Merdanoğlu daha sonra BAŞKON çatısı altında faaliyete geçirmeyi planladıkları...

.
 ... AVRASYA TİCARİ VE KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ DERNEKLER FEDARASYONUile ilgili açıklamalarda bulundu. Merdanoğlu şunları söyledi:
 
Federasyon Tüzel kişiliğini kazandıktan sonra bir yıl içinde yapılması planlanan faaliyetlerimizi ve yaptıklarımızı aşağıdaki şekilde açıklamak istiyorum:
 
1-BAŞKON adına Ankara’da Öğrenci Evi açılacak,
 
2-Yurtiçi ve Yurt dışı (Balkanlar, Azerbaycan, Özbekistan… ) İş ve Kültürel geziler yapılacak,
 
3-BAŞKON’un Yurtdışı Temsilcilikleri açılacak (Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan, KKTC, Bosna-Hersek, Makedonya, Bulgaristan,  Romanya, İran, Irak, Kırım, Tataristan…)
 
4- Ramazan’da bir veya iki Belediyeye başvurarak; iftar verilecek.(BAŞKOM üye ve organlarında görev alanlar geniş kapsamlı üye katılımlı ve Ankara’da yüksek öğretim gören, Müslüman ülkelerden gelen öğrencilere iftar verilecek,
 
5- Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan… gibi ülkelerin Büyükelçileriyle görüşülerek; Türkiye ile Ticari ve Kültürel işbirliği paneli veya çalıştayı düzenlenecek,
 
6- Temel gıda maddeleri olan (mevsimine göre); nohut, fasulye, soğan, üreticiden alınarak ucuz olarak üyelere verilecek,
 
7-Sağlık Kuruluşları ile görüşülerek BAŞKON üyelerine % 50 ye varan indirim sağlanacak,
 
8-İkinci el kitap toplanarak, Öğrenci Evinde 3-10 TL arasında bağış karşılığında verilerek öğrencilere gelir sağlanacak.
 
9- Geleneksel olarak her sene Bilgi ve Kültür yarışması düzenlenecek.
 
10- Uluslararası 100 Ünlü Türk Resim projesi sonucunda resim sergisi açılacak ( Bu konuda bir açıklık getirir misiniz )  
 
11-Yurtiçi fuarlara katılarak, BAŞKON ve bağlı, federasyon ve derneklerin, hatta maharetli, üretken ve mucit üyelerinin faaliyetleri tanıtılacak,
 
12-BAŞKON’un yan kuruluşu olarak faaliyet gösterecek bir şirket kurulacak,
 
13-Ankara ve Anadolu’da yetişmiş Yazar ve Şairler İmza Günü yapılacak, bu manada şair, gazeteci ve yazarların yetişmeleri sağlanacak.
 
14-BAŞKON insan kaynakları komisyonu oluşturulacak,
 
15-AB ve Türkiye’den hibe projeleri takip edilerek, uygun olanlar kullanılacak. Bu konuda görev yapacak bir kurul oluşturulacak.
 
16- Yarından tezi yok Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Genel merkezinde bir kütüphane veya bir kitap köşesi oluşturulacak.
 
Bizim Avrasya Ticari ve Kültürel İşbirliği  Dernekler Federasyonu çalışmalarını yürüten heyet olarak çalışma alanımızda değerlendirilmesini istediğimiz konular bunlardır. Bu manada katkı sağlamak isteyen arkadaşlarımızın fikirlerinden, görüş ve düşüncelerinden yararlanmak bizim için onur vesilesi olacaktır. 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları