MERAL AKŞANER HAREKETİNDE KORAY AYDIN SORUNU
.

 

MERAL AKŞANER HAREKETİNDE KORAY AYDIN SORUNU
 
· Olumlu ve ya olumsuz hiçbir hareket sonuçsuz kalmaz. Meral Akşener ‘in kuracağı parti tutar veya tutmaz o başka… Barajı aşamaz diyenler var, şimdiden düşmanlık besleyenler var; bazıları da ‘ en az % 20 oy alır ‘ diyor. Ben ise tedbir alınamazsa bir tehlikenin zuhur edeceğini düşünüyorum. Bu tehlikenin adı Koray Aydın.
Koray Aydın eskimiş ve sanki biraz da kirlenmiş bir isim gibi görülüyor kamuoyunda. Ancak ‘ her teşkilata bir Koray Aydın lazım’ diye düşünüyorum tabii iyi kullanılırsa.

    Hemen ifade edeyim ki, Koray Aydın teşkilatçı bir siyasetçidir.   Politikayı da iyi bilir. Yalnız buna mukabil biraz patavatsızlığı vardır. Bu patavatsızlığını ezelden beri Ülkücü oluşuna yorumlayanlar var. Peki Ülkücüler patavatsız mı?  Hayır. Ülkücüler mertlik ve heyecanlarının tesiri ile sert konuşmaları, ses tonlarını biraz fazla yükseltmeleri ile bilinirdi. Fakat zaman içinde bu menfi görünümden sıyrıldılar. O zamanlar Türklüğün verdiği gurur, Bozkurtlu olmanın heyecanı ile böyle bir kavram kargaşası içinde tarz sergilerlerdi.

     Daha sonra Ülkücüler önemli bir değişim geçirdi ve şimdilerde Türklüğün gururu, İslam’ın şuuru ile hareket etmeye başladılar. Ilımlaştılar, ağır başlı oldular ve artık beyefendilikleri daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Bu farklılıkları giyim-kuşamlarına kadar sirayet etti.

     Sayın Koray Aydın da elbette geçirdiği badireler neticesinde gerekli değişimi yaşamıştır ama son günlerde takip ettiğim kadarıyla hâlâ daha konuşmaları ile biraz dikkafalığını üzerinden atabilmiş gibi gelmedi bana.

     Sert mizaçlı ve ses tonunu yükselterek pervasızca konuşması huyundan vazgeçmemiş gibi geldi bana. Bir de zamansız söylemleri ve açıklamaları ile kurulacak teşkilata zararlı bile olabileceğini düşünüyorum. Şayet sayın Ümit Özdağ akademisyenliğini devreye sokup sayın Koray Aydın’a ‘ edepleşmeyi’ demesek bile  mütevaziliği öğretmemesi, sayın Akşener de birazcık arka plana iteklememesi halinde kurulacak partide Koray Aydın sakıntısının yaşanacağı muhakkaktır.

     Ancak son iki cümle, şunu belirtmeliyim ki, Ülkücü camianın ikna edilmesi ve yeni hareketin içine dahil edilmesinde Koaray Aydın’a büyük ihtiyaç duyulacaktır.

    İkinci husus ise, sayın Meral Akşener ‘  fazla erkeklik ‘ taslar mahiyetteki söylemlerinden vazgeçmelidir. 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • İrfan CAN tarafından 2017-10-05 9:14:06 tarihinde yazıldı.
    Şu an yaşadığımız çalkantılı bir dönemde sen ben yarışına girmek ve kişilik yarışını öne çıkarmak değil vatanın bütünlüğü ve birliği için mücadele verme zmanıdır partiyi ayrıştırıcı değil birleştirici mesajlar ve söylemlere ihtiyacımız var sonun da bu gemide hepimizde batmama mücadelesi vermeliyiz saygılar.

Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları