GENEL HABERLER

Menopoz Okulu öğrencileri sertifikalarını aldı

24-06-2014
Altındağ Belediyesi’nin, yine Türkiye’de bir ilke imza atarak, Altındağlı kadınlar için açtığı “Menopoz Okulu” ilk mezunlarını verdi. Bu okula katılan ve menopoz konusunda bilinçlenen Altındağlı kadınlar sertifikalarını aldı.

.

Beşikkaya Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde menopoz programını başarıyla bitiren 58 üye sertifikalarını aldı. Programa projenin koordinatörlüğünü yürüten eğitmenler, Ankara Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. İlknur Gönenç ve Hacettepe Üniversitesi’nden Yrd. Doç Dr. Gülten Koç da katıldı.

5 hafta boyunca eğitim aldılar

Türkiye’de ilk kez, Ankara Üniversitesi ve Altındağ Belediyesi işbirliğinde, ilk olarak Aydınlıkevler Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi’nde açılan Menopoz Okulu, Altındağlı kadınlardan büyük ilgi gördü.

Ankara Üniversitesi öğretim elemanlarının beş hafta boyunca sürdürdüğü programda,  menopoz dönemi ve menopoz yaşını etkileyen faktörler, menopoz döneminin evreleri ve özellikleri, menopoz döneminde sık görülen rahatsızlıklar ve baş etme yöntemleri, kronik hastalıkların seyri, menopoz döneminde koruyucu sağlık uygulamaları, takip ve tedavisi, kadın sağlığı için önemli tarama testleri, menopozda sağlıklı yaşam davranışları ve ev kazalarını önleme ve ilkyardım uygulamaları gibi önemli konular işlendi. Programın son haftasında ise programa katılan üyelerin bel, kilo, bel çevresi ve kol çevresi ölçümleri yapılarak obezite taraması yapıldı.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları