MEHMET ULUPINAR’IN HAYAL KIRIKLIĞI

29-05-2018
Tesadüfen tanıştık Mehmet Ulupunar’la. Çamlıdereli… Mamak ilçesinin otobana yakın bir bölgesinde ( Mavigöl Caddesinde ) emlakçılık yapıyor.

.
Adres sormak için kapısını çaldım. Baktım yakışıklılığının yanında bir hayli delikanlı havasında. Evet kendisi yakışıklı, saçları formunda ama üzerindeki tişört karizmasını silmiş görünüyor.
 
    Bana adresi tarif ederken ben biraz evecikli davranıp “ tamam “ manasında biliyorum dememle birlikte “ Tamam o halde biliyorsan haydi güle güle “ dercesine bir tavır sergiledi. 
 
Ben o gün uzak yoldan geldim, kılık kıyafetim itibarı ile de formumda değilim. Tabii bu durumda pek itibar etmediğini söyleyebilirim. 
Daha sonra benim aracımın yanına giderken her nedense “ Sen kimsin ? seninle tanışalım “ diyerek sorgu sual etti. 
Kendimi önce kısa yollu takdim ettikten sonra biraz daha yaklaşım gösterdi. Bilahare tamamen tanıştık ve kaynaştık. Doğrusu kanım ısındı, onu çok sevdim. 
Daha sonra iş siyasete gelince bir seçim tahmini yapmasını istedim ve şu tahminde bulundu sayın Ulupınar.
 
• AK Parti : % 43 
• CHP % 25 
• İYİ Parti % 8
• MHP % 13 
• HDP % 11
 
Tabii görüşlerine saygı duydum. Arkasından da bu tahmin tablosunu görünce “Sen MHP’li misin? “ diye sordum. 
“ Ne bildin “ dedi. 
Cevaben şöyle söyledim: 
"- AK Partililer ve MHP’liler her nedense İYİ Parti’ye karşı bir kuşku ve korku ile bakıyorlar. Barajı aşmasından imtina ediyorlar, eee bir de ittifaka katılmasaydı barajı belki de aşmaması kolay olmayabilirdi. MHP’ye % 13 tahmininde bulunursan, ben değil herkes senin MHP’li olduğunu anlar ." dedim. 
Bu arada MHP Genel Başan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ile ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Ben, Yaşar Yıldırım'ı desteklediğimi söyledim, o da mutlu oldu. Tabii ben anadan doğma ülkücü olduğum için sayın Mehmet Ulupınar'la anlaşamayacağımız her hangi ir şey olamazdı ve öyle yaptık. 
Benim tahminimi sordu, tahminimi yapınca dondu kaldı ve şöyle dedi: 
“ Yapma yaa.. “ 
Ancak ben yapmıştım ve olan olmuştu. 
Sayın Mehmet Ulupınar şimdilerde neler düşünüyor doğrusu merak ediyorum. Ancak bilmiş olsun ki ben kendisini çok sevdim. Hele birazda emlakçılıktan kalan boş zamanlarını sosyal aktivitelerle dizayn eder-süsler, daha çok okur ve biraz da araştırırsa toplumumuz pırlanta gibi bir adam kazanmış olur.
Etiketler : MEHMET - ULUPINAR’IN - HAYAL - KIRIKLIĞI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları