MANSUR YAVAŞ: ANKARA’NIN EKONOMİSİ ÜRETİM İLE KALKINACAK

13-04-2019
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart öncesi Ankaralılarla buluşmaya devam ediyor.

.
 Yavaş, Ankara Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu ve üyeleriyle bir araya geldi, sorunları dinledi, kendi projelerini anlattı.
 
“BİR BELEDİYE BAŞKANININ VİZYONU ÖNEMLİ”
Yavaş, bir belediye başkanını vizyonunun olması gerektiğini vurgulayarak, “Belediye başkanı deyince, mesela şu an Sayın Mustafa Tuna izine çıkartılmış gibi. Ama suyumuz akıyor, belediyenin rutin bütün işleri devam ediyor. Böyle bakarsanız, belediye başkanına ihtiyaç yok. O yüzden önemli olan belediye başkanının vizyonu. Belediye başkanı yaşadığı kente değer katmalı, yaşam kalitesini yükseltmelidir. Günlük rutin işlerden uzaklaşıp ortaya bir vizyon koyması gerekiyor” dedi. 
  
“ANKARA’NIN SORUNLARI HİÇ DEĞİŞMEDİ”
Yavaş, aday olduğu gün bir anket yaptırarak, Ankaralının beklentisini sorduğunu söyledi. Yavaş, “Ben 2009’da da 2014’te de aday oldum. Ancak sorunlar hiç değişmemiş. Ekonomik sıkıntınlar nedeniyle Ankara’da kriz var. Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldırmamız gerekiyor. Bakın mesela Beypazarı’nda turizm geliri sıfır liraydı bizden sonra o zamanın parasıyla turizm geliri 20 milyon liraya ulaşmıştı. Biz de birinci olarak Ankara’nın ekonomik kalkınma projelerini yaptık” diye konuştu.
 
“ANKARA’NIN EKONOMİSİ ÜRETİM İLE KALKINACAK”
Yavaş, Ankara’ya yönelik projelerini ise şöyle anlattı:
“Öncelikli olarak fuar alanını tamamlayacağız. Orada birçok insan istihdam edilecek. Yine aynı şekilde orada çok sayıda otel yapılması gerekiyor. Orada da istihdam oluşacak. Daha çok üretim yapılacak. Termal sağlık turizmi yaptıracağız. Kongre ve İpek Yolu turizmi yaptıracağız. Gerede suyunun devreye girmesiyle birlikte Kızılırmak suyu boşa çıktı. Kızılırmak’a harcanan paranın boşa gitmemesi için Gölbaşı ve Bala arasında sulu tarım yaptıracağız. Köylerdeki hayatı desteklememiz gerekiyor. Belediye köylerdeki sulardan hiç emeği olmadığı halde su abonesi yaparak para alıyor. Biz bu fiyatları 2-3 kuruş gibi sembolik fiyatlara düşüreceğiz. Güneş enerjisi sistemi ile köylülerimizden elektrik parası almayacağız. Tek şartımız var üretim. Ankara’nın ekonomisi üretim ile kalkınacak.”
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları