MANİSALILARIN ARINÇ İNTİKAMI VE EN SEVMEDİĞİM ADAMIN HABERİ
.
 

26-04-2017
Benim için en büyük sürpriz Referandumda Manisa'dan HAYIR çıkması oldu. Gerçi kültür seviyesi yüksek ve ekonomik manada gelişmiş illerde daha ziyade HAYIR çıktı ama Manisa'da HAYIR çıkması değişik perspektiflerde değerlendirildi.

   
 
.
 

    Birincisi AK Parti'nin bazı toytoycuları FETÖ olayı ile ilgili olarak sallama yaparak Bülent Arınç'ı hayli yıprattılar. Hatta zaman zaman ağladığı ve Manisa'nın bazı semtlerinde dostları ile yaptıkları sohet esnasında derdini anlatırken derin duygulara kapıldığı, göz yaşlarını tutamadığı Manisalılar arasında dilden dile dolaşır oldu. 

    Özellikle hayır ve hasenat sahibi insanlar, dini gruplar, esnaf ve sanatkar kesimi Manisalılardan duyarlı kesim Bülent Arınç için bir nevi koruma kampanyası açtılar. Yaptığım istihbarat sonucu elde ettiğim bilginin daha önemli yönü, hemşerilerinin Bülent beyi sahiplenme yemini ettikleri yönünde. 

                                                                         *** 

    Bu konuda benim de hassasiyetim var. Nedeni ise şu: Ben sayın Bülent Arınç'ın popüleritesinin zirve yaptığı günlerde kendisi ile ilgili araştırma yapmak üzere  tam köyüne kadar gittim. Hem merkezde hemde köyü ve çevre köylerde yaptığım araştırma yazımı HASLET Dergisinde ve bu itelerde yayınladım. Öğrendim ki, saf bir müslüman ve de iyi bir Türk çocuğu. 

     Belkide bunun içindir ki Manisalılar EVET_ HAYIR referandumunda oylarını daha ziyade HAYIR için kullanarak bir nevi hemşerilerine sahip çıkmak ve bir mesaj verme gayretinde olmuş olabilirler. Yoksa Manisa gibi bir yerde neden EVET  fazla çıkmamış olsun ku!...

                        *** 

           Hem insan olarak, hem milletvekili olarak hem de bir AK Partili olarak hiç sevmediğim, sevemediğim Kürt Mehmet lakaplı bir milletvekili vardır. İztihzai konuşmaları, duruşu, bakışı, lügatı ve yüz siması ile gıcık olduğum bir mahluktur... Ortalığı karıştıran, gönülleri kıran, nifak yaratan, muhbirlik yapan, yağdancılık yapmanın ötesine giderek bu manada hududu aşan bu adam ikide bir ( gündem yaratmak için ) galil sözler söylemekte ve görevini îfa ederken eminim ki benim gibi bir çok insanın da nefretini kazanmış ve kazanmaya da devam etmektedir. Son olarak sayın Bülent Arınç ve Spor Eski Bakanı için hiç de sevimli olmayan cümleler sarfederek görevini îfa etmiş ama... 

Aslında referendumda 

**************   

      Şimdi Bülent Arınç ile ilgili olarak haber sitelerine düşen haberle ilgili iletiyi aşağıya alıyorum.     

 

 Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine yönelik AK Parti içinden gelen eleştiri ve açıklamaların ardından dikkat çeken bir çıkış yaptı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç ve eski Spor Bakanı Suat Kılıç için, "Gönül dünyamızda zerrece yerleri yok" açıklamasıyla gündeme oturmuştu.

Metiner'in bu çıkışından kısa bir süre sonra Fehmi Koru, internet sitesine koyduğu bir yazıyla Metiner'e yanıt vermişti. Koru o yazısında, "Ya aynı kişiler referandumda sürüden ayrı oy kullanacakları mesajını alenen verseler, bu tercihlerini sevenlerine duyurmak için çaba sarf etselerdi ne olurdu?" ifadelerini kullanmıştı.

Bülent Arınç ise Metiner'e doğrudan yanıt vermek yerine Fehmi Koru'nun bu yazısını paylaştı.

Bununla da yetinmeyen Arınç Twitter adresinden Koru'ya ek olarak, Kemal Öztürk, İsmail Kılıçarslan ve Sibel Eraslan’ın köşe yazılarını da paylaşarak "okumanızı tavsiye ederim" notunu düştü.

Arınç'ın paylaştığı Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk yazısında Cem Küçük'ü eleştiriyor. O yazıda Öztürk, Cem Küçük için, "Düşünsenize, muhafazakar insanların paralarıyla kurulmuş gazetelerde, parayla yazıp, dindar insanları düşmanlaştırıyorlar. Dindar insanların kurduğu televizyonlarda, yine dindar insanları, ‘kripto, FET֒cü, hain, satılmış, Kraliçe’nin adamı, Amerika’nın adamı’ diye suçluyorlar. Cesur değil, cüretkarlar. Hiçbir şey umurlarında değil. Kimse de bunlara “sen kimin adına konuşuyorsun, sus” demiyor" ifadelerini kullanıyor. 

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları